Karča H Karča H komentáře u knih

3x Sherlock Holmes 3x Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Případy Sherlocka Holmese hltám jeden za druhým, ale Skandál v Čechách jsem ještě neměla a když jsem navíc zjistila že na obalu je Benedict Cumberbatch musela jsem si ji koupit :D

01.04.2014

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

První půlka knihy mě bavila, v některých bodech jsem s autorkou souhlasila, názory a argumenty autorky mě donutili se zamyslet nad celou situací ženského postavení trochu radikálněji, než je u mě zvykem. V druhé polovině pro mě nebylo možné souhlasit s autorčinými názory, což by nebylo tak podstatné jako neustálá přítomnost pesimistické představy o světě podané rádoby komickou formou.

21.01.2020 1 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Nikdy jsem se o anděli nezajímala, ale když máma nechala tuto knihu na vaně, ze zvědavosti jsem ji otevřela. A tak se stalo že jsem během jednoho týdne měla přečtenou první knihu od Lorny. Chvílemi jsem pochybovala, ale pote co jsem byla v Praze pro její autogram a viděla ji osobně přestala jsem pochybovat.

22.05.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nemám ráda povinnou četbu a i kdyby se mi mnoho ze zadaných knih líbila, je to povinnost a to já nemám ráda(knížky čtu protože se mi to líbí). Ale obávám se, že Kytice by se mi nelíbila ani při dobrovolném přečtení. A aniž bych se chtěla dotknout pana Erbena, ale přijde mi, že je tak čtený jen díky tomu, že nás do toho nutí učitelé, kteří to mají v osnovách.

22.05.2015 1 z 5

Tato kniha je tak úžasná že jsem ji přečetla za jediný den. A nasmála jsem se víc než u filmu.

24.07.2014

Je to první kniha finského podivna, kterou jsem kdy četla. Proto jsem netušila co mám od knihy očekávat. Výsledek mě docela potěšil, ale po přečtení Literárního spolku Laury Sněžné jsem zjistila že to jde i lépe.

06.06.2018

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Když jsem po první knize myslela že mě druhá nemůže více zklamat mýlila jsem se, přišlo mi, že autor se sám začíná do příběhu zamotávat. Do půlky knihy byl děj zbytečně nastavovaný a nemluvím o časové nesrovnalosti na konci příběhu. Je mi to docela líto, jelikož okolo celé knihy byl velký poprask a popis zničeného Londýna se mi líbl.

18.01.2017 1 z 5

Nebeská láska Nebeská láska Lorna Byrne

U této knihy jsem se rozbrečela, a bylo mi jedno že jsem byla v přeplněné kavárně. Když lidé píší o pravdě často vám vnucují svůj názor velmi násilným způsobem, ale Lorna vám pravdu sděluje, a vy ji postupem času začnete brát jako fakt, kterého jste si doposud nepovšimli.

05.04.2016 5 z 5

Příběhy ze Shakespeara Příběhy ze Shakespeara Vladimír Hulpach

Nemám ráda převyprávěné příběhy protože vám nic nedají. A tato kniha to potvrdila. Nechápu jak se někdo může snažit převyprávět Shakespeara. A navíc si myslím, že přečíst si překlad, který je sice o hodně delší, je každopádně lepší protože vám dá to co lidé u Shakespeara hledají dokonalost.

23.05.2015

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Nádherná knížka. Skicák je můj nejlepší kamarád a nosím ho všude s sebou. Moc se mi líbily použité kresby. Myslím že udělám nějaký z projektů, které na konci knížky celá ta "parta" prováděla.

22.05.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Přiznejme si to, je to děsná kniha. V edici světový bestseller je jen díky nepovedenému dílku Hvězdy nám nepřály. Více než nereálné události, sprostá slova a stejný děj jako v Hledání Aljašky a máte na světe Papírová města. A popravdě jsem doufala, že najdou Margo mrtvou( a nebyla jsem sama).
Po dvou stranách jsem doufala, že už bude konec. Takže už nikdy neotevřu žádnou Grrenovu knihu.

21.05.2015 odpad!

Silueta Silueta Justin Richards

Tuto knihu jsem četla cestou do Paříže, a po čase četla polovina autobusu. Příběh je úžasný, i když jsem možná ovlivněna tím že mám ráda 12. Doctora.

01.04.2016 5 z 5

Doctor Who: Roj hrůzy Doctor Who: Roj hrůzy Mike Tucker

Po přečtení této knihy jsem na seznam fobií získaných díky sledování seriálu Doctor Who musela přidat pavouky a komáry. Velmi mne potěšila zmínka o Alanu M. Turingovi.

01.04.2016 5 z 5

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Na tuhle knížku jsem čekala hodně hodně dlouho. Přečetla jsem ji už 3x a stále se toho dokonalého příběhu nemůžu nabažit. Jelikož v SERIÁLU je už další Doktor je to jediné spojení s jedenáctým Doctorem. Všem fanouškům Doctora Who doporučuji a už se zase těším na další.

01.03.2015

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Tahle kniha má svůj vyloženě ,,doktorovský" žánr. Je úchvatně vtipná, nejlepší je pasáž s kachničkou. I když v originále jsou knížky mnohem lepší, ale složité na překládání. Nic bych na ni neměnila a už se těším na další knihu.

10.11.2014 5 z 5

Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes (Blondýnka) Maurice Leblanc

Precizní Anglický humor jsem téměř nikdy nevyměnila za jiný a tato kniha byla takový přešlap mimo jakýkoli čitelný žánr. Sherlocka považuji za precizní literární postavu a tudíž nevím proč by Francouz, bez špetky humoru měl tuto postavu pokřivovat svou vlastní fantazií.

10.11.2014 odpad!

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Příběh byl zajímaví, ale děj utahaný a předvídatelný.

29.10.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Další z Brownovích skvělých knih, i když s neobvyklým koncem. Na tuto knížku jsem čekal v knihovně půl roku.

29.10.2014 5 z 5

Kočičiny Kočičiny Jana Oščádalová

Úchvatná knížka založená na pravdě. Doma mám dvě kočiny a obě jsou stejné dračice jako Tači.

29.10.2014 5 z 5

Originální upíří deníky Originální upíří deníky Hrabě Dracula