kara kara komentáře u knih

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Knížku jsem dostala, určitě bych si ji nekoupila. Po přečtení už vím, proč se jí chtěla kamarádka zbavit. :-) Taky ji pošlu dál.

11.08.2018 1 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Obálka knihy mě dost dlouho odrazovala, působí velmi lacině, ale nakonec to nebylo tak špatné počtení. Příjemná četba na dovolenou k vodě.

11.08.2018 4 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Zajímavé počtení, zajímavý a vtipný autor! Až jednou budu potřebovat psychiatra, protože mi hrábne ze školy, určitě se budu snažit nacpat k němu. Jeho osobnost je velmi osvěžující.

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Trochu jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, nakonec jsem dala pět za originalitu. Kuřata jsou asi nejlepší. :-)

11.08.2018 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která určitě stojí za přečtení. Je nabitá informacemi, ale přesto velmi čtivá. Určitě se k ní budu vracet, i když spousta zde napsaných názorů je samozřejmě dost diskutabilní. Kdo ale vlastně může vědět, co se nejvíce blíží pravdě? Každopádně kniha zaujme a svým způsobem pobaví, a to je hlavní.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Mírné zklamání.

08.07.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Trochu drsné, ale velmi čtivé!

08.07.2018 5 z 5

Šedé duše Šedé duše Philippe Claudel

Beznaděj, zmar, nuda.

02.04.2018 1 z 5

Strašidla z Nerudovky Strašidla z Nerudovky Ivana Vostřáková

Pěkné čtení o pražských strašidlech. Pobavila jsem se.

13.02.2018 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Školní četba, ale šlo to.

13.02.2018 4 z 5

S vařečkou kolem světa S vařečkou kolem světa Roman Vaněk

Další skvělá kuchařka od pana Vaňka, která určitě stojí za přečtení. Tak se mi zdá, že se konečně naučím pořádně vařit. :-)

04.02.2018 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Četla jsem potřetí a myslím, že se ke knížce zase za čas vrátím. Opravdu krásná kniha, paní Loukotkové dík za nádherný zážitek.

Hvězdy a planety Hvězdy a planety Ian Ridpath

Když se chcete dovzdělat, skvělá volba!

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

V současné době moje nejoblíbenější kuchařská kniha. Díky ní už jsem se několikrát blejskla nejen v rámci širší rodiny. Za to autorovy i jeho paní dík. Navíc je kniha opravdu dobře a srozumitelně napsaná, takže podle ní může vařit i úplný začátečník a nešika, jako jsem já a výsledek bude kupodivu nad očekávání. Doporučuji ke koupení a průběžnému studiu! Dobré baště zdar! :-)

10.01.2018 5 z 5

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Po dlouhé době jsem se zase pořádně zasmála. Vysmátá veverka je velmi čtivá knížka s opravdu osobitým humorem. Na druhé straně se ale dost často za zdánlivou legrací skrývá mnohé životní moudro. Musím přiznat, že mi některé postavy z knížky budou moc chybět, protože jsem při čtení měla často pocit, že jsem mezi přáteli a prožívám jejich příběh s nimi.
Přimlouvám se za pokračování!

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tahle kniha ve mně vzbudila silný pocit hnusu, takže jsem ji nedočetla. Rozhodně se k ní nebudu vracet, protože i ten kousek, co jsem omylem přečetla mě straší ve snech. Fuj. Nikdy více.

02.01.2018 odpad!

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Opravdu skvělá kniha! Četla jsem ji už asi potřetí a stálo to za to.

26.12.2017 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Pozoruhodná kniha! Poutavé přiblížení historického tématu. Podle mě by knížky Pana Vondrušky měly být zařazeny do povinné četby ve školách.

18.12.2017 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Film se mi líbil mnohem víc.

03.12.2017 4 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Když občas jedu do Říma, už se na něj vždycky dívám očima paní Jarmily Loukotkové, jedné z mých nejoblíbenějších českých spisovatelek. Člověk má při četbě tohoto jejího románu pocit, že je přítomen ději přímo na místě a společně s jejími hrdiny prožívá jejich osudy. Společně s nimi se raduje, bojí, děsí i miluje.

13.11.2017 5 z 5