Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Asi jsem čekala něco víc. Takový plochý vyprávění, jako by mi vyprávěla kamarádka něčí životní příběh u kafe. Špatný to není, dobře se mi to četlo, ale zápletka nic moc.

14.09.2022 3 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

no, za mě to úplně super nebylo. Už námět, proč pustit sériového vraha, který je bezpochyby vinen. Zemřely další ženy, všem bylo jasný, co se stane. Pro mě nepřijatelný. Moto hlavního hrdiny (v prvním díle oblíbený) "jsem tak poctivej, že teď ho chytím já a že někdo zemře, je mi fuk !! Ale chytnu ho já a dokonale".
půjdu i do dalšího dílu, ale už ne tak nadšeně.

18.08.2022 3 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

kniha přesně splnila moje očekávání. Typická kniha od SB.

13.06.2022 4 z 5

Nezvyklý zájem o mrtvoly Nezvyklý zájem o mrtvoly Ann Granger

Knížku jsem dočetla, ale dalo mi to trochu práce. Mě není tenhle styl blízký. Znova jsem se o tom přesvědčila a musím si na to dát pozor. Věty - dáte si čaj, drahoušku a - prosila bych mléko, má drahá - mě dohání k šílenství. Ale proti gustu...

07.05.2022 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

já jsem asi něco na začátku knihy přehlídla. Proto jsem vůbec nepochopila, proč si hlavní inspektor vybral právě tuto tatérku (i když našla mrtvolu) za hlavního poradce. Proč jí uprostřed vyšetřování vyslepičí všechny podrobnosti, proč zrovna za ní běhá neustále pro rady a proč se od ní nechá peskovat. A když se dozví, že holka byla zavřená (kde je prověření korunního svědka?) stydí se-bojí se- žinýruje se- zeptat proč byla zavřená... Tak jsem knihu na straně 158 zavřela a je mi jedno, kdy byl vrah.

24.04.2022 2 z 5

Zrnko v soukolí Zrnko v soukolí Ondřej Nečas

druhý díl byl pro mě ještě horší než ten první. Překombinovaný.
Pokud pan Nečas napíše 3. díl, už ho nebudu číst.

13.03.2022 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Mě knížka moc nesedla. V hodnocení souhlasím s Vestičkou. Samostatná žena si vezme špatného bratra.... atd. Přesně moje mínění. Mám ráda ságy, silný ženský postavy, ale tenhle příběh mě nezaujal.

05.01.2022 3 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Po paní Podolské zklamání. No taky je to úplně z jiného ranku...
Přesto jsem se nemohla začíst. Zkrátka, všechno se nepovede. Nějak si pod historickou detektivkou představuji něco jiného. Těšila jsem se, že se vymaním ze středověkého pojetí detektivky, ale zázrak se nekonal.

11.12.2021 3 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

bože já se na tu knížku tak těšila!! Očekávala jsem úplně jiný styl. Vážný popis špionážní práce.. Teprve po několikáté chybě agentů, kdy už jsem chtěla knihu odložit, nakoukla jsem tady na hodnocení. A vlastně i na paní spisovatelku (za mě úplně první seznámení). No a přestala jsem se rozčilovat. Protože se mi to dobře četlo, půjčím si nějakou jinou knížku. Ale za tuhle byly 3 hvězdičky ještě milostivé.

18.11.2021 3 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

historická část knihy mě bavila, současná mě popuzovala. Chování Kateřiny mě tak dráždilo, že jsem se musela zapřít, abych to vůbec četla. A tím mi vychází průměr.

31.10.2021 3 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

I druhý díl se mi líbil, už ne tolik, ale líbil. Mám objednaný i třetí díl

14.09.2021 4 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Moje seznámení s autorkou. Nebyla jsem nadšená, ale spokojená, proto za 4*. Určitě přečtu další. Dobrá česká detektivka.

09.08.2021 4 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Paní spisovatelku čtu ráda, ani tato série nezklamala. Už se těším na pokračování

01.05.2021 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Vysoký hodnocení za čtivost, nejsou hluchá místa, dobře se čte. Vysoký hodnocení za dobrý námět. Hvězdičku odebírám za příliš romantiky. Chtěla bych znát chlapa, který nechá práci a letí letadlem (na jak dlouho?) aby sehnal MOŽNÁ přítele manželčiny pratety! S manželkou je asi 15 let, takže prvopočáteční zamilovanost a s ní spojené bláznivé nápady dávná minulost.
Další ztráta hvězdičky za to, že ačkoli se prateta v praneteří tolik milovaly a strávily spolu jistě mnohé důvěrné hodiny, neví o sobě skoro nic.

28.03.2021 3 z 5

Sázka na žraloky Sázka na žraloky Peter Klein

Dávám této knize také plný počet. Moje první kniha od autora, zkusím další. Musím souhlasit s přezdívkou "australský Dick Francis". Kdysi jsem ho četla ráda. Děj má spád, nejsou hluchá místa. Doporučuji.

18.02.2021 5 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

já bych dala za tři. Kniha mě neoslovila, ale taky neotrávila, takže jsem dočetla. Ale už jsem od autorky četla knihy mnohem lepší.

24.01.2021 3 z 5

Smrtící hry Smrtící hry Steve Robinson

Knihy o genealogovi JT jsou moje oblíbená četba. Zarazil mě počet mrtvol. I ostatní díly byly takový? Je to vůbec od stejného spisovalete? Kniha se čte dobře, ale je strašně překombinovaná. Tentokrát jsem byla zklamaná. Určitě si přečtu další. Doufám, že příště to bude lepší

28.12.2020 2 z 5

Krysta Krysta Petr Sagitarius

ne, tohle není můj šálek čaje

11.06.2024 2 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

moje první setkání a ne příliš zdařilé.
Námět, prolínání minulosti a současnosti a styl psaní dobrý, ale kniha byla neuvěřitelně roztahaná. Kdyby měla o 150 stránek méně, dala bych plný počet.
Zkusím nějakou méně objemnou

02.06.2024 3 z 5

Píseň L. Píseň L. Veronika Opatřilová

já jsem se do knihy nemohla začíst. Možná náhoda, možná jen špatně načasováno. Dám spisovatelce ještě jednu šanci a uvidíme

02.06.2024 3 z 5