Kamiliana Kamiliana komentáře u knih

Mariana Mariana Susanna Kearsley

U této autorky mě nikdy nepřestane bavit prolínání časových os, ale je to zřejmě jediná kniha, ve které může příběhu z historie konkurovat i ten ze součastnosti. Příběh je krásně vystavěný a navzdory změně vypravěčů i období působí komplexně.

Citlivá místa Citlivá místa Lisa Kleypas

"Je to šílené. Kočárek, plenky, ubrousky, brndáčky, dudlíky, lahve... Dočista jsem zapomněla, jaké to je jednoduše vzít klíče a vyjít ze dveří. " Amen :-) Svěží, vtipné a (bohužel) reálné :-) Jen překlad je slabší (ogrilovat něco??) a dialogy nepůsobí moc živě.

Milenci v Londýně Milenci v Londýně Barbara Cartland

Po knize jsem sáhla jen díky názvu a lásce k Londýnu. Začátek je svižně psaný, ale druhá půlka působí zcela povrchně.

21.02.2019 2 z 5

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Aneb co se stane, když bolest přestane být prokletím a stane se katalyzátorem msty a pohonem k tomu pomstít se. Jedná se o hořký román popisující absurditu osudů a "to" nevyhnutelné, co nelze změnit, i když máme důvod, pohnutky a "právo" na naší straně.

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Aneb jak dětem, dospívajícím nenásilnou formou představit historická fakta.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Myšlenka je velice dobrá, ale zpracování mohlo být mnohem lepší. Amy deník - cvik spisovatelky - patří k tomu nejděsnějšímu, co jsem kdy četla.

21.02.2019 2 z 5

Temný rubín Temný rubín Lisa Jackson

Průměr, prostě průměr, ničím nenadchne, neurazí, určitě ale nemám důvod se ke knize vracet.

Reportér Reportér Sandra Brown

Aneb když zjistíte, že o svém životě vlastně nic nevíte.. Jedná se o působivý, dobře vykonstruovaný příběh, který nepostrádá napětí a překvapení.

Místo na slunci Místo na slunci Lisa Kleypas

Celou knihu vystihujete tato pasáž: "Když kráčíte temnotou, nemůžete spoléhat na to, že vám někdo posvítí na cestu. Musíte spoléhat na jiskru, kterou nosíte v sobě. Jinak se ztatíte." Amen. Největším mínusem je překlad a překlepy (Krabice na jídlo... to jako vážně?) :-)

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

A přitom stačilo téma zpracovat jako povídku... 171 stran textu je uměle natahováno, navíc z pohledu duly, která by mohla bojovat o titul nejnesympatičtější postavy na světě.. Mělo to být asi vtipné a ironické. No, bohužel je to jen trapné.

21.02.2019 1 z 5

Svéhlavá nevěsta Svéhlavá nevěsta Stephanie Laurens (p)

Tento úvodní díl série mi přijde průměrný a do dalších díl se zřejmě nepustím.

Pátá cesta k pádu Pátá cesta k pádu K. A. Tucker

Aneb jak zjistit, že nejste jediný, kdo má problémy. Kniha je dalším dílem do skládačky okolo striptýzového klubu Penny´s. Tento příběh mi však přijde plytký a povrchní a sráží ho i překlad, který je absolutně nesoučasný (už jen překlad coffee jako káva a ne kafe).

Nebeská láska Nebeská láska Lorna Byrne

Autorka si povídá s anděly a věří, že miminka si hledají a vybírají rodiče. V knize je popsána i láska sourozenecká, partnerská i rodičovská.

Z lásky k vám Z lásky k vám Amanda Prowse

Český překlad názvu knihy mi přijde mnohem výstižnější než původní originální. Jedná se o syrový román popisující nemoci duše, přičemž cesta na svobodu je dlouhá a nemusí vždy končit dobře, obzvlášť děláte-li v životě spoustu věcí ne z lásky k sobě, ale z lásky k lidem okolo vás.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Každá kapitola je uvedena maily či dopisy mezi různými milenci a jejich způsoby rozchodu, což mě přivádí na myšlenku, zda je tato romantická kniha skutečně postavena převážně na nevěře? Nicméně autorka zmiňuje můj oblíbený Postman´s Park v Londýně, takže převeliký dík :-)

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Nic proti, ale eště nikdy jsem nepotkala děvčicu, která by mluvila tak vulgárně a zároveň byla chytrá a sečtělá :-) Příběh není ničím objevným, ale neurazí.

Móda - Úžasný příbeh fenoménu Móda - Úžasný příbeh fenoménu Marnie Fogg

Fascinující příběh módy a způsobů sebevyjadřování. Za největší mínus považuji, že mnoho stran zabírá 20. století :-)

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Oceňuji nádhernou obálku a přiznávám, že první díl se mi líbil mnohem víc. Zde je na mě až příliš zvratů v ději, Storm je dvakrát napadena, příběh se honí nahoru dolů a na mě působí zcela nereálně.

Místo v životě Místo v životě Lisa Kleypas

Osobně mi vadí vsuvky k postavám i k ději, které se zničehonic vynoří v toku vyprávění a vysvětlují a vysvětlují. Kniha tak na mě působí jak román začátečníka, ačkoli mám autorku ráda.

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Román o Nickovi, který si již v předchozím díle v Milenci lady Sophie uzurpoval veškerou mou pozornost pro sebe. Příběh se čte velice lehce a je jedním z těch, kdy jste na straně 100, pak 180 a potom je najednou konec, ani nevíte jak. Nick je roztomilý lump :-) Největším mínusem knihy je její překlad, zejména faktických údajů :-(