Móda - Úžasný příbeh fenoménu

Móda - Úžasný příbeh fenoménu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265257/bmid_moda-uzasny-pribeh-fenomenu-265257.jpg 5 8 2

Historický vývoj, detailní vyobrazení i příběhy slavných návrhářů Tato ambiciózní a fascinující kniha se vydává po stopách dějin módy do všech částí světa od nařasených řecko-římských oděvů a hedvábných dvorních šatů čínské dynastie Tchang k současným návrhářům sportovních oděvů a japonské streetové kultuře. Příběh módy je zpracován chronologicky a popisuje vývoj módy období za obdobím a trend za trendem. Podrobné časové osy nabízejí historický a kulturní kontext. Móda je nepostradatelná pro každého, kdo miluje velké večerní šaty, prvotřídní obleky, raduje se z páru skvělých bot nebo se jen zkrátka rád obléká.... celý text

Literatura naučná

Vydáno: , Slovart (ČR)

Fashion: The Whole Story , 2013

Kamiliana
21.02.2019 5 z 5

Fascinující příběh módy a způsobů sebevyjadřování. Za největší mínus považuji, že mnoho stran zabírá 20. století :-)

angelice
27.02.2016 3 z 5

Nejsem si až tak úplně jistá, zda si tuhle knihu, neboť je spíše encyklopedií, mohu zařadit do přečtených. V každém případě musím kladně hodnotit umělecké zpracování celé knihy, protože většina fotografií a ilustrací byla naprosto famózní. Trochu hůře se mi četla. Autorka evidentně není románovou spisovatelkou, což bych ani u této knihy nevyžadovala, přesto mi však chyběla trocha elegance a poetičnosti ve stylu psaní, která by se k tématu módy hodila. Navíc se mezi řádky dalo vyčíst, jak moc jsme my lidé ovlivnitelní, a za šetrnou nepodbízivost tohohle sdělení autorce děkuji. Skvělý mi přišel i opravdu velký repertoár stylů, detailní zaměření se na střihy i to, co vyjadřují.
Všeobecně koupě a přečtení knihy nelituji, jakožto někdo, kdo se v módě snažil zorientovat tak, aby nepodlehl střednímu proudu, mi přišla obohacující, i když se mnou mnoho lidí, kterým oblékání a vizáž přijde povrchní, nebude souhlasit. Ať už se nám to ovšem líbí nebo ne, móda je prvkem naší společnosti, takže proč v ní nehledat smysl?

móda módní návrháři dějiny odívání modelky oděv, odívání módní doplňky módní průmysl

Autorovy knížky

Marnie Fogg