Kamiliana Kamiliana komentáře u knih

Čtenářský klub Jane Austenové Čtenářský klub Jane Austenové Karen Joy Fowler

Kamarádky různého věku se scházejí, aby debatovaly o knihách Jane Auten. Film je úžasný a diváka pohltí, bohužel kniha tímto kouzlem nedisponuje.

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Kniha disponuje velice realistickým popisem krutých bojů u Gallipoli, výstižně jsou vykresleny nejen hlavní, ale i vedlejší postavy a lze ocenit i popis krás Constantinopolis. Nejslabším článkem jsou překlepy a překlad, který je místy chybný, takže bohužel unikají pointy. Zavadějící je i obálka, na které je hnědovláska, ale Claire je blondýnka.

Vytvoř si svůj pokoj snů Vytvoř si svůj pokoj snů Sophie Splatt

Kniha je plná nádherných, barevných, kreativních nápadů s dobře vysvětleným postupem.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Výhrou této knihy je střídání pohledu ona x on, ačkoli překlad je velice "odfláknutý".

21.02.2019 4 z 5

Balíme dárky - Balíčky, krabičky, taštičky, kapsičky a japonské furošiki Balíme dárky - Balíčky, krabičky, taštičky, kapsičky a japonské furošiki Ghylenn Descamps

Jedná se o nádherné papírové balící techniky prostřednictvím origami.

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Pro mě je to spousta nereálných dobrodružství navíc zachycených nepřesným, špatným překladem :-(

Dejte dětem pokoj Dejte dětem pokoj Andrea Vokřálová

Jedná se o návrhy jednoho studia, oceňuji hezké doplňky. Ale celkové vyznění pokojů nepřináší nic neobvyklého.

Lahodně s Ellou Lahodně s Ellou Ella Woodward

Wow, konečně zdravé recepty, u kterých nemusíte přemýšlet, z čeho je asi tak uděláte, čím co nahradíte a kdo by to doma vůbec jedl :-)

Láska po francouzsku Láska po francouzsku Fiona Valpy

Pro mě je příběh prvoplánový, bez nápadu a nezáživný. Nejhezčí na knize je obálka :-)

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Fascinující příběh ze skotské Vysočiny popisující klany, pověry,mýty, procesy s čarodějnicemi i pevnosti. Kniha se čte sama, i když přiznávám, že další díly me vůbec nenadchly. Bohužel jsem četla vydání z roku 2010, jehož překlad je velice nepovedný a kazí pointy mnoha scén (nevíce asi tu, ve které se Jamie před svatbou přiznává, že je panic, překladatelka zřejmě nevěděla, že virgin neplatí jen pro ženy), což mě donutilo koupit si originál.

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Na příběhu mě velice odrazují ženské hry a intriky, vadí mi opakování situací a komplikovaný děj.

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Lehký, vtipný příběh, na kterém oceňuji všudypřítomnou nadsázku. Jen konec mě trocchu zklamal, připadal mi "odbytý".

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Vadí mi silně hovorový jazyk i povrchní zpracování. Nejsem cílový čtenář, pro mě je příběh naprosto nezajímavý.

Jeremy Poldark - Nový začátek Jeremy Poldark - Nový začátek Winston Graham

Winstonu Grahamovi se povedlo něco, co nedovede jen tak někdo.. zachytit krásu Cornwallu i povahu zdejších lidí.. Místo i lidé se velice odlišují od zbytku Anglie. Navíc povedené nové seriálové zpracování činí z tohoto místa atraktivní destinaci. Děj knihy krásně plyne, příběh je nesmírně čtivý a dopisy mezi Dwightem a Caroline jsou čirou poezií.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Jsem vždy nadšená z toho, jak umí autorka jednotlivé situace výborně vykreslit, nejste jen čtenáři, jste přímo vtaženi do děje. Vše působí poutavě, čtivě a pravdivě. Ta každodenní realita ve všech jejích knihách je fascinující. Navíc epilog v této knize, který dovysvětluje, jak co bylo ve skutečnosti a jak co mohlo být, kdyby... vás donutí zamyslet se nad vašimi každodenními rozhodnutí. Co vše můžete ve svém životě skutečně ovlivnit?

21.02.2019 5 z 5

Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Lahodné dárky - Jedlé specialitky zahřejí u srdce a zachutnají Jess McCloskey

Kniha vypadá naprosto nepřehledně a to vlivem až pěti typů písmen na jedné stránce. Obrázky jsou působivé, ale recepty jsou pro mě nepoužitelné.

Dobrá sezóna v kuchyni Dobrá sezóna v kuchyni Denisa Sýkorová

Vizuálně sice krásná kniha, ale nápady mi připadají neoriginální.

Originální jedlé dárky Originální jedlé dárky Gabriele Gugetzer

Vizuálně velice působivá kniha a navíc recepty jsou opravdu použitelné v praxi.

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Pro mě je tato kniha jednou z nejslabších, které autorka napsala. První příběh mi připadá průhledný, sladkobolný a překlad je naprosto prkenný.

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Pro mě kniha zcela průměrná s dlouhou a komplikovanou zápletkou. Nemám důvod se k ní vracet.