Kamiliana Kamiliana komentáře u knih

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Román v dopisech je velice atraktivní i díky tomu, že děj nesmírně rychle plyne. Životní příběhy a jejich drama vrcholí za 2. světové války, kdy minulost dohnala přítomnost. Poetický jazyk a osudy dvou zrajících osobností potěší nejen "fanoušky" Skotska.

Láska nebeská Láska nebeská Judith McNaught

Pro mě je děj spletitý a zdlouhavý, místy nudný, zcela prosycený lží a přetvářkou. Znám určitě lepší romace z této doby.

Slečna Nebezpečná Slečna Nebezpečná Suzanne Enoch

Kniha se neřadí k mým oblíbeným od této autorky. Děj mi připadá zdlouhavý a zápletka komplikovaná, obsahuje všechny možné komplikace - převleky, špionáž, pašeráctví, zradu, posmtu, zranění, smrt, chybí snad jen únos. Jen díky odkazu na Byrona dávám 3* :-)

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Kniha je nádherná, obrázková, kvalitně provedená s dobrými tipy. Je rozdělená do čtyř částí, přičemž poslední čtvrtá část doporučuje obchody v Paříži, což je důvod, proč bych si knihu sama nekoupila.

Tady a teď Tady a teď Adele Parks

Vše na této knize mi přijde matoucí - včetně obálky, která navozuje komický žánr a přitom kniha není komedie, tedy je, asi má být, ale závěr je tragický, jako by se autorka sama lekla, že by jinak dílo působilo moc sladkobolně. Pro mě je záměr knihy nejasný a epilog vykalkulovaný. Navíc vnitřní život mužů i žen je popisován stejně, což musí každá rozumně uvažující lidská bytost považovat za nereálné :-)

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Na mě působí kniha velice hravě a čtivě. Bavilo mě sledovat rozdílné osudy dvou párů. Rozhovory byly vtipné a jiskřivé... přesně toto od knihy takového žánru očekávám :-)

Cizí muž v mém náručí Cizí muž v mém náručí Lisa Kleypas

Téma určitě nosné, ale mohlo být mnohem lépe zpracované, potenciál autorka má, což předvedla v jiných knihách.

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Mě kniha lehce nudila, nejvýraznější mi přišly pasáže týkající se Sophiina brata Nicka - vládce podsvětí, o kněmž pojednává další samostaná kniha.

Kde jsi, lásko? Kde jsi, lásko? Lisa Kleypas

Já jsem příběh četla velice dychtivě a najednou jsem si uvědomila, že jsem za stranou sto, ani o tom nevím. Ocenila jsem skvělé vyjádření nálad i popis vztahů mezi Severem a Jihem.

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Pro mě vtipná, čtivá a rychle plynoucí kniha. Jen Aveiry mě potrápila těmi svými ženskými hrami a tím, že stále nevěděla, co chce :-) Oživením bylo časté téma astronomie.

Kate: Budoucí královna Kate: Budoucí královna Katie Nicholl

Promě spíše zklamáním, neboť kniha se převážně skládá z toho, co kdo kde kdy řekl. A navíc bych uvítala rozsáhlejší fotografickou přílohu.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Příběh je velice náročný na sledování událostí, neboť není vyprávěn chronologicky a navíc se střídají vypravěči. Ale i dva roky po přečtení cítím to vnitřní napětí, které jsem vnímala při čtení. To je tak , když si myslíte, že někoho znáte a přitom se nemůžete mýlit víc. Člověk zná leda své pohnutky.

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Na mě tentokrát příběh nezapůsobil... vlastně mě spíše nudil, a to kvůli opakujícím se situacím a neživému překladu dialogů, které postrádají spád.

21.02.2019 2 z 5

Nitěná grafika s třpytivými korálky Nitěná grafika s třpytivými korálky Elisabeth Eder

Autorka představuje nádherné vzory vyšívané na papír, s takovou technikou jsem se zatím nesetkala. Vše je však velice dobře popsané.

Staň se módní návrhářkou Staň se módní návrhářkou Christopher Hart

Autor vzal kreslení zcela od počátků - postava - postoje - detaily hlavy. Věnuje se i vlastnostem látky a vše popisuje krok za krokem. Za velké plus nepovažuji ani tak modely jako lekci kreslení.

Vikomtův návrat Vikomtův návrat Gayle Callen

Vyprávění mě nenadchlo, ani nepobavilo. Nečekané zápletky v závěru jsou rychle šité a mezi hlavními postavami vede k sobě dlouhá předlouhá cesta.

Butik Astor Place Butik Astor Place Stephanie Lehmann

Pro mě to byl působivý, dojemný, napínavý a čtivý příběh plný zajímavých informací z počátku minulého století. Za velký bonus považuji dobové fotografie míst v New Yorku, které tvoří kostru příběhu.

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Aneb tři matky, dva otcové, jedno dítě. Námět zajímavý, ale kniha pro mě je nečtivá i vlivem špatného překladu, který činí jakékoli psychologické pochody tupými. Nehledě na nepřesný - zavádějící překlad názvu knihy.

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Autorce se velice dobře podařila vystihnout síla pozitivního myšlení. Něco, co vás drží při životě, i když byste to již jinak vzdali. Co na tom, že nakonec ke ztrátě snu a iluzí dojde. Příběh je syrový, drsný, pravdivý a válku zobrazuje "z druhé" strany, což není zas tak časté (kromě povinné četby od Remarqua).

21.02.2019 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Já jsem neměla od knihy žádná očekávání a překvapeně jsem zjistila, že jsem přečetla 100 stran, ani o tom nevím :-) Posloužila jako oddechovka mezi dvěma náročnějšími tituly. Čtení rychle plyne i díky mailové komunikaci, jen ten překlad... nesedí hlavně v místech duševních pochodů.