Kalina Kalina komentáře u knih

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Skvěle a poutavě napsaná kniha. Hodně jmen, ale i ta se dala zapamatovat. Čtenář se dozví mnohé z historie počátku 12. století. Těším se na pokračování i vzhledem k tomu, že jsem přečetla všechny díly o Porodní bábě, které byly také skvěle napsané.

16.01.2019 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Zajímavě napsaný příběh. Přístup policie, vyšetřovatelů i obhájců. Bohužel příliš pravdivé. Doufám v pokračovàní.

06.12.2018 4 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Opět příběh, kde nic není černobílé. Každý má svá tajemství. Určitě doporučuji.

12.08.2018 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

I v druhém dílu série J. Rollinse jsem poznala a pochopila další události z historie. Skvěle popsáno a zabaleno do čtivého oříběhu.

15.08.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mnoho jmen, v některých kapitolách jsem nenalezla nic co by mi pomohlo příběh pochopit. Když bylo něco napsáno, záhy to neplatilo. Prostě lehké zklamání.

08.07.2017 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Skvělá kniha. Čtivá. Možnost vžít se do postav, nejen vyšetřovatelů, ale i vraha a snad ho i chápat je prima.

12.04.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kulka se četla opravdu skvěle. Ovšem poslední část knihy nabrala dost nečekaný obrat, snad aby si nechala autorka otevřená zadní vrátka na volné pokračování? Myslím,že závěr knihy jsem snad pochopila, ale také se mohu dost plést.

24.09.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pěkné čtení. Chvílemi jsem měla pocit, že vrahů musí být víc. No a jak to bude dál s Robin? I Strikova postava se mi zamlouvá čím dál víc.

18.08.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Dobrá, leč dost drsná kniha. Asi se mi líbila víc než Hyponozitér,ale měně než Paganiniho smlouva. Ovšem nejlepší mi přišel Stalker.

16.07.2016 4 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Musím naprosto souhlasit s předešlých komentářem. Práce genealoga je opravdu napínavá a mnohdy, jak bylo popsáno v knize, velmi nebezpečná. Příběh má spád.

23.04.2016 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Skvělá kniha. Přestože jsem celkem brzy přišla na to ,kdo má jakou roli v tomto příběhu tak jsem s chutí sledovala celý děj, který udržel mou pozornost až do samého konce knihy.

29.02.2016 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Skvělá kniha. I když některé části z vyšetřování byly z mého pohledu méně svižné. V každém případě mohu knihu doporučit k přečtení.

05.02.2016 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Skvělá kniha. Rozdílná náboženství, mor a život v té době jsou čtivě popsány. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky.

27.05.2015 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Skvělá série. Nejprve jsem se nemohla začíst a později jsem se nemohla odtrhnout. Ovšem zfilmování se dle mého názoru nezdařilo.

26.05.2015 5 z 5

Faktor Omega Faktor Omega Steve Berry

Skvělý příběh, který zároveň obohatí čtenáře o historii a zákulisní intriky těch nejvyšších. Ovšem podle mého názoru mohlo být těchto informací o trošičku méně.

26.09.2023 4 z 5

Říkejte mi Win Říkejte mi Win Harlan Coben

No nevím, asi jsem čekala víc. Pro mne měla kniha dost hluchých míst, která bych oželela. Pokud byla akce, tak děj krásně upaloval. Vyprávění v první osobě bylo vtipné, i když s postupem a vyhodnocením jak naložit s informacemi možná nebude každý souhlasit.

05.09.2022 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Je mi to líto, ale nemohla jsem se “prokousat” ani do poloviny knihy. Pro mne chyběl švih v ději. Ale to je pouze můj názor. Tudíž nemohu hodnotit hvězdičkami.

13.03.2022

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Myslím, že zápletka byla velice dobře vymyšlená. Asi bych měla k autorce několik málo otázek, k vysvětlení některých momentů z děje. Kniha se mi četla dobře a mohu jí doporučit.

27.02.2022 4 z 5

Pravda Pravda Melanie Raabe

Kniha se četla velice dobře. Rozuzlení překvapivé a pro mne asi celkem neuvěřitelné.

06.01.2020 4 z 5

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Skvělé a dobře čtivé historické vyprávění. Pravda, zpočátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale to se později zlepšilo. Je až neuvěřitelné, že za celá staletí se v politice mnoho nezměnilo. Neuvěřitelné či smutné? Těším se na další díl.

09.08.2019 4 z 5