Kalina Kalina komentáře u knih

Píšťalka Píšťalka John Grisham

Opět skvělá kniha. Je úžasné jak autor dokáže spojit právnickou práci s napínavým příběhem. Kéž by soudy v podobných kauzách pracovaly tak rychle jako v tomto případě.

19.02.2020 5 z 5

Případ Bílá skála Případ Bílá skála Jan Cimický

Kniha se četla velice dobře. Jednotlivé linky se krásně propojily. Jenom jsem poměrně brzy věděla kdo je ten zloduch a rozčilovalo mně, že policisté i pan doktor přehlížejí některé informace. Rozhodně stojí za to knížku přečíst.

24.01.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvěle napsané příběhy postav v této knize. Fakt je, že mi bylo chvílemi dost smutno z doby, kterou jsem sama zažila. Osudy hlavních postav byly tak pravdivé, že jsem se přistihla při obavách o ně.

20.01.2020 5 z 5

Pravda Pravda Melanie Raabe

Kniha se četla velice dobře. Rozuzlení překvapivé a pro mne asi celkem neuvěřitelné.

06.01.2020 4 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Kniha se mi moc líbila. Střídání časových období nebylo vůbec na závadu. Naopak, čtenář mohl lépe poznat jednotlivé postavy - pravda, lež, pravda, lež ... . Mohu doporučit.

26.12.2019 5 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Příběh je moc pěkný, “ale” místy se opravdu vlekl. Škoda. I přesto mohu doporučit, protože jako všechny knihy od Johna Grishmana vám něco napoví o čem přemýšlet.

13.12.2019 4 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Kniha se mi četla opravdu dobře. Opět musím konstatovat, že nebýt děj zasazen do desátého století, tak může být klidně ze současnosti. Honba za mocí a bohatstvím. U některých výrazů si nejsem jistá, že byly používány v tehdejší době, jako : porod koncem pánevním, kontrola dodržování požární ochrany atd. Rozhodně doporučuji k přečtení.

21.11.2019 5 z 5

Apatykář Apatykář Lucie Hlavinková

Příjemné čtení, které dle mého názoru trošičku zavání červenou knihovnou. Ovšem příběh je zajímavý a poutavě napsaný. Také mne okouzlilo nářečí používané v tamním kraji. Knihu doporučuji přečíst.

09.09.2019 4 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Strhující příběh jednoho muže a jeho rodiny. Během čtení jsem si vykonstruovala svůj závěr příběhu. Bohužel jsem byla opravdu mimo. Přesto mohu jenom doporučit k přečtení.

02.09.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Prostě skvělé. Vřele doporučuji všem milovníkům napínavého čtení.

09.08.2019 5 z 5

Mladý sokol Mladý sokol Sabine Ebert

Skvělé a dobře čtivé historické vyprávění. Pravda, zpočátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale to se později zlepšilo. Je až neuvěřitelné, že za celá staletí se v politice mnoho nezměnilo. Neuvěřitelné či smutné? Těším se na další díl.

09.08.2019 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Pěkné oddechové čtení s předvídatelným koncem. Rozhodně stojí za přečtení.

30.06.2019 4 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Tak jsem se dozvěděla jak to chodilo na pražských hradbách v době obležení. Od těchto dávných dob se toho zase moc nezměnilo. Každý si chtěl utrhnout co nejvíce pro sebe, zrady, pomsty a konečně i rodiné poměry. Ty mě docela pobavily.

31.05.2019 4 z 5

Svědek, který nic neviděl Svědek, který nic neviděl Faye Kellerman

Začátek příběhu byl skvělý. Poté jsem byla rozčarovaná, jak takto rozjetý děj se může zadrhnout. Konec byl zase čtivý, ale opravdu až konec. Škoda.

25.04.2019 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Opět skvělý příběh, který se čte jedním dechem. A opět příliš detailně popsány některé kruté části děje, nevím pro mne je to zbytečné. A ještě bych chtěla požádat ty čtenáře, kteří do svého komentáře prozrazují konec příběhu, aby to prosím nedělali. Třeba já si podle komentářů vybírám některé knihy a potom už strácím chuť si jí přečíst. Děkuji.

31.03.2019 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Kniha se čte velice dobře. Člověk se nestačí divit kam až můžou zajít nedobré rodinné vztahy. Doporučuji k přečtení.

29.03.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Báječná kniha. Děj krásně plyne a najednou zjistíte, že jste u konce příběhu. A ještě jsem se dozvěděla zajímavé věci z biologie. Doporučuji k přečtení.

06.03.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu mám v auditéce a nevím zda bych ji tištěnou zvládla. Místy mi připadala trochu dokumentární a zbytečně natahovaná. Ovšem jako audiokniha, díky přednesu a vytvořené atmosféře se mi vlastně docela líbila.

23.02.2019 3 z 5

Očarovaná Očarovaná Hana Hindráková

Kniha je velice čtivá. Příběh má spád. Jenom ke konci mi děj připadal trochu uspěchaný. Něco jako “ už ať to mám za sebou” a to je škoda. Rozhodně doporučuji k přečtení.

14.02.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Skvělá kniha. Ovšem deník mladého chlapce není ve stylu “ můj milý deníčku...” a určitě bych se obešla bez některých detailů. Ale kdo může říci, že se něco takového nemůže stát nebo dokonce, že už se nestalo....

10.02.2019 5 z 5