Kalima206 Kalima206 komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za me osobne trosku slabsi kniha s touto tematikou. Oproti Cilcine ceste se to neda vubec srovnat. Nerikam, ze by valecne knihy mely byt jen o utrpeni a nasili, ale tady ta kniha obcas pusobi celkem dost sci fi..

08.05.2022 3 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

(SPOILER) Ze začátku sem úplně nechápala, jaký bude mít tento příběh záměr. Přiznám se, že mi nikdo blízký ještě naštěstí neumřel a tak sem to nedokázala úplně pochopit, úplně se vžít do takové situace, pocitů.
Každopádně v průběhu příběhu mi bručoun Helmut neskutečně přirostl k srdci a začala sem chápat i počínání Pauli a v závěru musím říct, že sem moc ráda, že se ke mě tato kniha dostala a měla možnost sem ji přečíst :)

03.04.2022 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Roman plny lasky, necekanych zvratu a mozna jemne taky pohadka, ale na druhou stranu, proc ne?

Zacatek knihy me hodne bavil, pak tam bylo na me az prilis romantiky, ale konec to zase zlepsil.

Kazdopadne sem sahla po knize skrz jeji krasnou obalku a nelituji.
Kniha urcite stoji za precteni, za me fajn oddechovka :)

10.03.2022 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Dávám 5 hvězdiček i přesto, že sem knihu nebyla schopná dočíst.
Líbil se mi příběh, myšlenka a ironie s jakou je začátek spojený, ale vrah je na až příliš morbidní, takže odkládám.

05.03.2022 5 z 5

Život plný iluzí Život plný iluzí Katarína Gillerová

Nekdy pro me az zdlouhave detaily z minulosti, ale jinak musim rict, ze pribeh jako celek hodne zajimavy :)

Kazdopadne sem moc rada, ze se mi dostal do rukou a urcite stoji za precteni. Najdete v nem drama, lasku a vrati vas to i do mladsich, studentskych let :)

05.03.2022 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Angela Marsons opet nezklamala a napsala krimi pribeh, ktery sem precetla jednim dechem.
Miluji jeji kratke kapitoly, neustale se neco deje a vraha sem opet a zase neobjevila.

Doporucuji!!

25.02.2022 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tak cekala sem neco teda uplne jineho, ale me osobne pribeh hodne nadchl!
Musim rict, ze Jama byla pro me ctivejsi vic jak Kridak a chvilkami byly uryvky morbidni az strasidelne.
Za me muzu urcite doporucit tem, co libuji v Kivgovkach :D

17.12.2021 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Za mě moc fajn oddechovka, která se mi četla jedním dechem.
Pro náctileté ideální volba :)

09.11.2021 4 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Kniha je vypravena hodne jednoduse a proto se tak dobre cetla.
Osud hlavni hrdinky je nepredstavitelny, obdivuji ji za jeji silu a urcite je velmi dobre, ze se zde resi tabu tema.

Pribeh cloveka privede k zamysleni se a takove ja mam ve velke oblibe :))

30.10.2021 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Asi sem mela prilis velke ocekavani, ale po pulce knihy - odkladam.
Cekala sem osobni pribeh, tady mi to prijde takove hodne okrajove. Jen bych dala plus tomu, ze se zde ukazuje velka sobeckost u takove zavislosti, ale jinak pro me nezajimave.

15.10.2021 2 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Moje ctvrta kniha od teto spisovatelky a bohuzel musim rict, ze pro me byla zatim nejslabsi.
Ale i tak to byl zajimavy pribeh, jen me mrzelo, ze to bylo takove uspechane a zbytecne se tady resily dva pripady, proto nedam plny pocet hvezd.

14.10.2021 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Další vydařené dílo od této spisovatelky! Pro milovníky krimi příběhů, které dávají smysl,, můžu vřele doporučit.
Já vraha teda neobjevila :D ale vodítka tam byla :)

22.08.2021 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Sibel Hodge

Abych byla upřímná, čekala sem od knihy úplně něco jiného.
Některé úseky byly lehce přitažené za vlasy/nereálné, ale jinak myšlenka příběhu mi přišla zajímavá :)
Každopádně určitě vím, že už nemám potřebu se k této knize zase někdy vracet.

01.08.2021 2 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Další dočtený kousek, ale tohle teda byla jízda.

Musím říct, že sem hltala jednu kapitolu za druhou a čekala, jak to celé dopadne.

Opravdu hodně silný příběh, kór když sem si na konci přečetla, že podobný "ústav" opravdu někdo takhle vedl, tak to je prostě hrozné.

Víc vám ale prozrazovat nebudu, každopádně kniha určitě stojí za přečtení :)

29.07.2021 5 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Zezačátku se mi hodně líbilo, jak je kniha psaná. Jen postupem děje mé nadšení sláblo a nakonec sem se přistihla, že už se těším, až kniha skončí a dozvím se vyřešení hádanky/šifry, která vás provádí celou knihou.

26.07.2021 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Páááni, ta Kim Stoneová mě nepřestává bavit! (hlavní hrdinka).

Každopádně moje druhá kniha od této spisovatelky. Abych pravdu řekla, tak "Tichá modlitba" bude dlouho patřit mezi moje TOPky a tato kniha se jí zdaleka nevyrovnala, každopádně, stejně se mi líbil promyšlený příběh, postavy a celý Kimin tým.

Co mě trošku vadilo, že se tam začal v průběhu řešit ještě jeden případ a to mi přišlo takové jemně rušivé, nevadí mi ságy, protože se člověk více dozví o hlavních hrdinech, ale nakonec, když to dopadlo, jak to dopadlo, tak mi to až tak nevadilo.

06.07.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Mam rada styl teto spisovatelky, ale za me zatim nejslabsi knizka.

Zezacatku sem se vubec nechytala, pak dejme tomu, ale hlavni hrdinky mi vubec neprirostly k srdci a relativne sem se musela do cteni nutit :( skoda.

24.05.2021 3 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Líbila se mi myšlenka příběhu, ale občas mi přišlo, že některé pasáže se zbytečně protahují, aby se kniha protáhla.
Konec se mi líbil moc, ten to tak nějak celé zachránil :D

06.05.2021 3 z 5

Křižovatka života Křižovatka života Julianne MacLean

Za mě moc fajn oddechovka :)
Líbí se mi myšlenka příběhu, je to taková ironie osudu, ale lehce uvěřitelná.
Za mě 5 hvězd :)

29.04.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Já miluju český humor a tato kniha mě opravdu hodně bavila :D
Psáno s nadhledem, čekala sem, co se z toho ještě vyvrbí a můžu ji vřele doporučit :)

Za mě osobně je to zatím ta nejlepší "Hartlovka" co sem četla :D

26.04.2021 5 z 5