Kája95 Kája95 komentáře u knih

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Docela slabé, určitě nemyslím brutalitu,ale spíše mi přišlo,že kniha nemá spád. Jen se vleče a nejzajímavější částí autorka úplně vynechala a přeskočila prostě o pár let dál.
Nic méně mě napadá - na začátku knihy je věnování nejspíš manželovi a/nebo dětem ..... To jako vážně? Napsat knihu o brutálních vraždách s věnováním rodině...

08.11.2021 3 z 5

Hlava profesora Dowella Hlava profesora Dowella Alexandr Romanovič Běljajev

Zajímavé až znepokojivé. Tyhle ... vědecké fikce ,zda se to dá takhle nazvat, mne děsí. My laici málo víme, co se může dít ve vědeckých laboratořích.

07.11.2021 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Kniha působí dokonale antikoncepčně, po její přečtení nejenže mám pocit že mít děti je peklo, ale taky, že je absolutně normální u toho v jednom kuse popíjet nebo alespoň chodit do hospody/baru ...
Ellen a její nevychované děti - asi se to dá čekat když ona sama se neumí chovat ani ke svému manželovi natolik slušné aby jej alespoň neustále nenazývala idiotem a blbem. Stále se opakující věta "křičím...." . Působí to na mne jako chlubení se tím ,že nezvládá své děti a nic okolo a následně se všechny matky přidají, že to taky nezvládají a cha cha chi chi je to super ..... nebo si to asi autorka myslela když tohle psala
Knize se nedá upřít spád a stylisticky docela dobrý výkon -spousta přirovnání a opravdu dlouhých vět. Nic méně zápletka žádná ani děj.

07.11.2021 3 z 5

První parta První parta Karel Čapek

Co vlastně ví člověk o člověku..... Mrazivé. Zanechá hluboký dojem

04.11.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Manželé od vedle - to bylo fajn, tohle bylo super. Sice mají knihy hodně podobných prvků a chvílemi byla kniha trochu překombinovaná, ale závěr je psychopaticky děsivý. Promyšlené.

02.11.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Obálka úplně vyzývá k uvaření čaje a začtení se. Knížka je milá, čtivá. Jako oddychové čtení se dá určitě vřele doporučit. Asi každý hned ví, jak dej skončí, ale nevadí i takové čtení musí občas být. Příjemné

01.11.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mě první čtení od autorky, kniha má spád,je zajímavá a těšíte se jak to dopadne. Možná trochu překombinované,ale fajn.
Asi se podívám i na další knížky od autorky

25.10.2021 4 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Tak to bylo slabé, takové pubertální a rozbabrané. Detailní popis jak, kdo a co dělá a přitom děj žádný.

04.09.2021 3 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Stejně jako obě předešlé knihy- senzační. Jakýkoliv delší komentář by jen naznačoval dějovou linii. Brilantní dílo
PS: u vzpomínky na Jesseho prarodiče jsem se fakt nasmála

22.08.2021 5 z 5

Zdivočelá země Zdivočelá země Jiří Stránský

Příběh sám o sobě velmi hezký, ale v některých, za mě, až přespříliš dlouhých souvětích jsem se ztrácela. Tím se mi pak vytrácel děj či spád. Dost často se zde opakuje jak jsou pořád všichni unavení, zavírají se jim oči ... ( chápu práce těžká).

10.08.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Autorka opět dokázala neuvěřitelně popsat osud lidí. Krásný příběh.

04.08.2021 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Perfektní, opravdu knížky od autorky mě nadchly, všechny bez vyjímky.
Napínavé, mnohem lepší než nějaké zahraniční slátaniny.

24.07.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Neuvěřitelně propracovaná knížka. Autor se nebál popsat tvrdou realitu bez jakýchkoliv románových příkras. Chvílemi jsem musela od knihy odcházet, realita brutality byla na mě moc.

19.07.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Napětí, děj, spád, zápletka, rozuzlení. Všechno super, ale takové ty donekonečna se opakující klišé a předsudky ....

05.07.2021 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romantický příběh,který se velmi dobře četl. Krásné.
Rušil mne paralelně se odvíjející děj Jess a Willa - hloupě předvídatelný.

02.07.2021 4 z 5

Spánek Spánek C. L. Taylor

Asi kdyby mi bylo 15-16 tak ano. Knížka mi přišla zbytečně natažená, když si přečtete první dvě věty a poslední dvě věty každé kapitoly nic vám neunikne.

29.06.2021 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Opět super čtení, ale tentokrát dávám jen 4 hvězdičky. Za mě nejslabší díl

11.06.2021 4 z 5

Když Dinosaurům někdo umře Když Dinosaurům někdo umře Marc Brown

Krásně promyšlené a hezky podané dětem. Nejedná se o nějaký sentimentální a infantilní žvást

07.06.2021 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Za začátku jsem se obtížně začítala, následně mne příběh vtáhl.
Setkání se smrtí zas trochu jinak. Co se může odehrávat v mysli manžela, kterému odchází žena a jak se cítí žena,které zemřel manžel .... Super

06.06.2021 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zase trochu jiný příběh z válečných let.
Styl psaní se mi velmi líbil a děj byl propracovaný,ale konec mohl být o 30-50 stran dříve. Zde by se mi velmi líbil otevřený závěr.

30.05.2021 4 z 5