Kaihomielisyys Kaihomielisyys komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tolik lidí hodnotí maximálně kladně...a ti, kteří hodnotí špatně, většinou zmiňují, že je kniha o ničem nebo nepochopili, o co šlo. Já musím říct, že kniha má smysl, má myšlenku, ale ta strašlivá naivita hlavního hrdiny je pro mě tak nesnesitelná, že všechno, co by jinak mohlo být hodnoceno pozitivně, nemilosrdně smaže. Možná je to v mém případě severskou příslušností...U nás se zbytečně netlachá. Vše co má člověk na srdci se vždy dá vyjádřit pár slovy....ta by měl člověk pečlivě volit a mluvit jen tehdy, kdy má co říct. Prázdné, naivní a zdlouhavé žvásty proto nejsou nic pro mě. Tato kniha je pro mě až bolestně obtěžujícím čtením. Je mi líto.

22.01.2014 odpad!

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nikdy jsem nedokázala pochopit, co je vtipného na tom, když je někdo blbec. Příběh vypravující o bandě pitomců, žijících na zámku. Humor jak z prvního stupně základní školy. Nenašla jsem absolutně nic, čemu bych se mohla zasmát, a knihu jsem dočetla jen proto, že jsem na základě recenzí a doporučení zcela bezmyšlenkovitě zakoupila hned všechny díly. Dočetla jsem tedy alespoň ten první...a knihy asi prodám...nebo prostě někam zahodím. Vážně škoda toho papíru...

16.01.2019 1 z 5

Základy mužského šovinismu Základy mužského šovinismu Josef Hausmann

Vtipné to je. Pravdivé v případě, že je žena vypatlaná slepice (těch je bohužel všude kolem dost) a má muže zabedněnce (těch není o nic míň). Pokud jste feministka či feminista, asi budete mít jiné názory než autor. Ano, jsem feministka...stojím si totiž za tím, že nejsem jen chodící k*nda, že mám mozek a právo ho používat a hlavně mám právo studovat, pracovat, plnit si sny...a ne jen stát u plotny a rodit děti. A všichni co jsou proti feminismu, neznají jeho pravou podstatu...snahu postavit ženy na stejnou úroveň jako muže, co se týká jejich práv. Nebýt feminismu, nemá žádná z nás volební právo, vystudovanou ani střední...o možnostech jako plánované mateřství ani nemluvím. Pokud někdo zaměňuje tohle za nenávist k mužům apod., neví o celé věci vůbec nic. Autor má zřejmě řadu komplexů...ale ty jsou mi (jako myslícímu člověku) naprosto u zadku. Když člověk používá mozek, je totiž jedno, jestli je muž nebo žena.

26.04.2013 3 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Hrůza...opravdu...přečetla jsem jen část...a dočítat rozhodně nebudu. Mylně jsem se domnívala, že půjde o knihu popisující problém dívky trpící sklony k sebepoškozování...odhalení jejího uvažování, důvodů jejího chování apod. Místo toho se jedná o ubohou, strašlivým jazykem psanou příšernost.. Hovorová čeština mi v knihách nevadí, ale toto je opravdu příliš. S někým, kdo takto mluví, bych se nedokázala bavit ani deset minut..a číst to jsem zvládla jen o krátkou chvíli déle. A do toho...zase upír...!!! Raději si tuto knihu nejprve prohlédněte někde v knihkupectví a přečtěte pár stránek než ji koupíte...

20.11.2011 odpad!

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Četla jsem ji už jako malá, ale nedokázala její krásu ocenit. Vrátila jsem se k ní v podstatě nedávno a nevím, jestli je to tím, že lásku k jednomu takovému červenému domu prožívám já sama, nebo prostě jen náladou v blízkosti severské přírody, tolik podobné mému domovu - Finsku....v každém případě je to tak krásný, něžný příběh, až mi místy naháněl slzy do očí.....Tohle asi pochopí hlavně ten, kdo ví, jaké to je, žít v drsné a až bolestně krásné severské přírodě. Pro mě je to jedna z nejkrásnějších knih.

28.03.2014 5 z 5

Když jsem začala číst, chvíli mi trvalo přesvědčit samu sebe, že ve čtení chci pokračovat. Je to opravdu něco jiného než mých milovaných 7 dílů... Je to strohé...je to scénář. Ale SPOILER! ten krátký okamžik, kdy byl Snape zase mezi živými... aach....

05.03.2019 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Také souhlasím s tím, že se autorka opakuje...ale také jsem četla český překlad. Nutno říct, že i přes zdlouhavé a nudné části jsem knihu přečetla až překvapivě rychle... K hlavní hrdince mohu jen říct, že mi lezla na nervy...místy natolik, až jsem doufala, že na další stránce jí její "Stín" uštědří minimálně pořádku ťafku do čelisti....což se tedy samozřejmě nestalo (bohužel)...a když vezmu jak se chovala celou dobu..ta reakce na konci mi z její strany přišla nečekaně přehnaná....;

a jen k tomu, že kniha je bestseller....toto označení znamená, že se výtisky dobře prodávají...chytřejším ale dojde, že to ještě neznamená, že jde o knihu kvalitní. Jde jen o to, udělat okolo pořádný chaos, silně atakující reklamu....a prodá i ten největší brak v obrovských počtech. Proto sama za sebe se tímto při výběru knih neorientuji. V tomto případě mě spíš zaujalo množství negativních ohlasů...tudíž musím říct, že tak špatná kniha to zase není....ačkoliv nic převratného už vůbec ne!

08.11.2012 1 z 5

Jak poznáte, že už jste ve Finsku příliš dlouho Jak poznáte, že už jste ve Finsku příliš dlouho Lenka Pazderová

Už je to dlouho, co jsem tuhle knížku četla..v každém případě si pamatuji, že místy mě autorka pěkně štvala! Když se mi na Finsku něco nelíbí, tak tam nelezu! Kdo má pak poslouchat to remcání. Bohužel takhle se chová většina Čechů cestujících do Finska. Pak se tu za ně člověk musí stydět!

29.05.2012 1 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Já mám tuhle knížku prostě ráda...

29.09.2012 5 z 5

Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Pierre Franckh

Další krásná a milá knížka od úžasného a milého Pierra Franckha.... I když si třeba z jeho knih nic nevezmete, můžete alespoň na chvíli zářit štěstím nad tak povznášejícím čtením.

Zákon rezonance Zákon rezonance Pierre Franckh

Ač jsem milovníkem kvantové fyziky, a při čtení téhle knížky jsem mohla opět jen spokojeně přikyvovat...ale možná i právě proto, že o energiích něco vím, nebyly pro mě informace v knížce ničím novým a nebavila mě tak jako ostatní - týkající se "přání si". V každém případě je to ale výborná knížka, která stojí za přečtení...a možná se Vám díky ní podaří obhájit svou slabost pro "přání si" a práci s energiemi před "racionálně" a skepticky uvažujícími blízkými.

29.09.2012 4 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Další naprosto úchvatná a přenádherná knížka, pro mě místy až bolestně smutná, ale zároveň tak krásná a poetická.

26.01.2013 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Nenávidím srovnávání s jinými severskými autory...Copak to, že je autor seveřan, znamená, že bude psát stejně jako Larsson..nebo jako ten či onen autor? Za mě výborná detektivka!

Pro uživatele Honzeecheck : film už existuje a naštěstí ho natočili seveřani.

21.11.2013 5 z 5

Kurtovi přeskočilo Kurtovi přeskočilo Erlend Loe

Výborná, výborná....fakt moc....viděla jsem i jako animovaný film a ten také neměl chybu.

26.04.2013 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

To je přesně ten typ knihy kdy si říkám, proč to proboha vůbec čtu. Hlavní hrdinka je na kopanec do obličeje. Chápu, že je moderní a pro moderní ženy úžasné, když v hlavní postavě nachází sebe....ale upřímně...tak pitomá jako Heather je asi málokterá žena na planetě..tudíž nevím, v čem bych se s ní měla srovnávat já. Všechny ty trapasy, žblepty...kecy, kecy....bla, bla, bla...to snad není ani v lidských silách dělat ze sebe takového pitomce... Nicméně z další autorčiny tvorby je zřejmé, že ona si přesně v tomhle typu postav libuje. Nechápu! Dočetla jsem....ale rozhodně bych neoznačila knihu ani za odpočinkové čtení...."charaktery" postav mi pily krev.

10.03.2013 1 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

A mně osobně se tahle knížka četla lépe než ta předchozí. Je to taková příjemná oddychovka..ale rozhodně ne bezduchá slátanina, jelikož je to pořád detektivka!..

10.03.2013 4 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Milá a překrásně ilustrovaná knížka...zamilovala jsem si ji na první pohled.

27.12.2012 5 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Výborná..opravdu výborná kniha....jen se mi ještě nikdy předtím nestalo, že bych při čtení detektivky pociťovala lítost a smutek......

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Jedna z nejlepších knih autora.....a pokud jste někdo měl možnost/štěstí vidět tuto knihu zpracovanou jako scénické čtení v rámci cyklu LISTOVÁNÍ, určitě už víte, jaké to je brečet smíchy.....

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Kniha bezvadná, myšlenka skvělá..ačkoliv některé věci možná pro mnohé z nás neproveditelné či dotažené do extrémů.... Jediné, co mi na knize vadí, je vazba českého vydání. Bezva nápad a má prvotní reakce byla totální nadšení, protože ji prostě po přečtení hodíte do kompostu :D ......ale to je právě kámen úrazu....po jednom přečtení je z knihy salát (a to já si na knihy dávám pozor), takže vlastně ve výsledku naprosto zbytečná hromada odpadu :D Klasická kniha běžně projde rukama spousty lidí, než je ve stavu na vyhození...takže tenhle detail mě fakt mrzí.

01.06.2017 5 z 5