Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Delirium Delirium Lauren Oliver

Delirium je jedna z těch lepších dystopií mnoho dnešních populárních by strčilo do kapsy.

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Po tom, co autorka předvedla v Démonovi jsem ani nečekala, že se mi to bude líbit. No, světe div se, fakt do bylo dobré!

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Dlouho jsem přemýšlela na tím, jak by to řekl Kenji, ale nakonec se zmůžu jenom na staré dobré Holy shit. Skvělá kniha, ani jsem to takhle dobré nečekala...

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

pokud od toho nemáte velká očekávání. A já toho čekala asi opravdu moc. Kniha mě nudila, byla předvídatelná a většinu informací jsem vypustila z hlavy hned po tom, co jsem to přečetla. A hlavně mi od začátku do konce šel proti srsti vztah mezi Annou a Casem a taky takové to, že všechno kouzlo zabíjení v noži. A ono... všechny ty okultní věci a kouzla, magie, prokletí, voodoo a čtení myšlenek... U těchto knih stojím za tím, že by tam mělo být buď všechno nadpřirozeno nebo žádné.

04.11.2019 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Musíte k tomu přistupovat s rezervou, připravit se na to, že Holdena nebudete mít rádi a že mnohokrát nebudete chápat jeho pochody. Ale stojí to za to.

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Čtení jsem si užila. Byl to sice emoční nářez a někdy jsem měla opravdu na krajíčku, ale stejně jsem si to užila. Jestli zůstanu je silná kniha, která toho má za úkol sdělit hrozně moc na málo stránkách a ono se to opravdu docela vydařilo. Opravdu docela dost.

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Neurazí, nenadchne. Obrázky jsou fantastické, ale příběh ještě kýčovitější než v originále. Pro opravdové fandy ságy ideální, pro mě spíš výplň času.

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Dala bych tomu 5 hvězdiček, ale jednu strhávám za překlad. Ne, že by byl špatný, četlo se to vlastně samo, ale uvbral na jedinečnosti knihy. Já vím, že originál je ve své podstatě naprosto nepřeložitelný, ale alespoň ty uvozovky tam mohly chybět. :) K příběhu asi nemám slov. Bylo to akční, napínavé, vtipné... Taková rychločetba, protože mě to opravdu moc bavilo.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Jako po dočtení se mi to moc nezádlo, ale výhledově to fakt zanechalo efekt.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jako začátek série hodně dobré, každopádně většina knihy se strašně rozvlekle táhla a na 300 stran se tam toho moc nestalo. Kniha končí v podstatě uprostřed děje, což se mi hodně nezamlouvá, navíc když doma nemám pokračování. Příběh hodnotím jako lepší průměr a od dalších dílů čekám rozhodně víc.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zvláštní kombinace morbidna a zajímavého příběhu.

Fenomén Fenomén Marie Lu

Jedničku jsem četla před dvěma lety a pořád jsem se chytila. A je to pořád stejně dobré, akorát místy lehoučce utahané a některé věci mi prostě moc neseděly. Uvidíme, co se z toho vyklube v posledním díle...

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje středoškolské já to úplně neoslnilo. Moje dospělé já by to mohlo dostat, protože je silně poznamenané filosofií. Jednou tomu dám druhou šanci a uvidí se. (Na té obálce je prostě tampon. Nevymluvíte mi to.)

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Jendy Nelson píše kouzelně a zvláštně. Tenhle příběh dýchá magický realismus a na knize je to hodně poznat. Příběh nenabízí mnoho zajímavého, ale formu, jakou je podaný, vás dostane.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Začátek byl divný a zmatený, ale tím pádem docela i zajímavý. Pak už to šlo z kopce a já přišla na to, že mě ta kniha v podstatě nezajímá. A tak jsem to odložila. Celkově druhou čtvrtinu knihy hodnotím spíš podprůměrně. Nakonec jsem tomu dala druhou šanci a dočetla. Ke konci se to zlepšovalo, ale celý ten koncept a hlavní myšlenka, na kterou jsme čekali celou knihu, byla zklamání. Tři hvězdičky jsou vlastně za epilog, který toho hodně slibuje do budoucna.

04.11.2019 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Alenku jsem nikdy nežrala a tady se to taky odrazilo. Nesedl mi svět, hrdinové ani styl psaní, přesto jsem přesvědčená o tom, že to v zásadě není špatný příběh. Bohužel nejsem ten správný čtenář.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

3,5. Asi jsem čekala trochu víc akce a míň královských intrik. Navíc je tam na první díl až moc tajemna a nevysvětlených věcí, dle mého hlavně pro to, aby byli čtenáři nalákáni na další díly. Každopádně jsem čekala o něco víc té vražedkyně, než jen myšlené holčičky, která se starala spíš o načančané šaty a přízeň prince. Na druhou stranu to ale nebylo špatné čtení.

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Autorka udělala jediné - vzala všechny klišé YA literatury, hodila je do mlýnku na maso a vytvořila tohle. Girl Online je průšvih už od začátku. Je to pro hodně mladší čtenáře, kteří jsou plní iluzí a v hlavě si neposkládají, jaká to vlastně je slátanina. Ale! Další díly jsou prý o mnoho lepší, ale odvahu na to nemám.

04.11.2019 2 z 5

Benjamin Alire Sáenz má jedinečný styl vyprávění. Lehký, ale hluboký, neuvěřitelně čtivý a mocí vyvolávat emoce. Ari a Dante vyšly v rozpuku LGBT literatury, přesto to není kniha o lásce. Je to kniha o hledání identity, je to kniha o přátelství a dospívání. Je to kniha, která zahřeje u srdce, budete se u ní culit, ale přesto ve vás hodně zanechá.

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Kdysi dávno OTKA vyvolala velikou vlnu kontroverze, protože... otevřeně mluví o sexu. Teď už to není tak strašně převratné téma, ale puritánská Amerika si z toho sedla na zadek. Je nutno podotknout, že je to ale není jen o tom jednom. Hlavní hrdinku budete milovat, hlavního hrdinu chtít bít, ale stejně pro něj budete mít slabost. Budete se radovat a zoufat na vývojem událostí... A ve výsledku si to zamilujete.