Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Jakože... od začáku jsem čekala něco jiného, ve výsledku to bylo tak hrozný.

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Knize dávám dvě hvězdičky zcela subjektivního rázu. Není to dvouhvězdičková kniha, tahle kniha má mnohem na víc - ale ne u mě. Není to špatná kniha, naopak je to dobrá kniha s opravdu neskutečně propracovaným příběhem, mě bohužel nijak nezaujala a dočítala jsem ji horko těžko.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Detektivky jsem nikdy nevyhledávala, vlastně vždycky jsem si říkala, že by mě to prostě nebavilo, že to není nic pro mě. Tenhle můj postoj totálně vyhořel s prvními stránkami Sněhuláka, které jsem přečetla. Přestože je to pětisetstránková knížka (kterou jsem sice četla o něco málo déle, než se mi líbilo), tak se to četlo strašně dobře, stránky ubíhaly jedna za druhou a já se do příběhu v podstatě okamžitě ponořila a strašně netrpělivě chtěla vědět, kdo je vlastně vrah. A dozvěděla jsem se to až na úplném konci, vlastně v té chvíli, co to bylo naprosto jasné. Skvělá kniha!

Drakie Drakie Sophie Jordan

Tak jo, moc jsem od toho nečekala. Vlastně vůbec nic. A hlavně jsem ani trochu nečekala, že celou knihu spolknu během jednoho dne. Sice mi to občas docela hodně připomínalo Smečku, ale když si vezmu, jak mě Cremerová nas... štvala, tak mi to vůbec nevadí. Není to stoprocentní, ale pět hvězdiček tomu prostě dám!

04.11.2019 5 z 5

Útěk Útěk Sophie Jordan

Některé scény byly tak sladké, že mě z toho bolely zuby a Jacindino skuhrání po Willovi mi brnkalo na nervy, ale stejne tomu dávám všechny ty hvězdičky. Cassian tuhle knihu jednoduše zachránil.

Návrat Návrat Sophie Jordan

Byl to díl, který se hravě vyrovná těm předchozím, ale chybělo mi tam to kouzlo. Autorka se to snažila udělat šíleně dramatické a akční a to to trochu pokazilo. Navíc tam byla spousta nesmyslných událostí a až moc náhod. A ještě ke všemu ten konec... Já chápu, že spousta lidí byla nadšená z tohohle happyendu, protože to byl happyend v pravém slova smyslu a ani nebyl klišoidní. Nicméně, pro mě to zas tak happy není.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

K tomuto příběhu se dá říct jen jedno. Přečtěte si to. Pak pochopíte, o čem to je. Tenhle příběh se nedá popsat slovy. Člověk musí ten příběh zažít, i když - naštěstí - jenom na stránkách knih.

04.11.2019 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percy není špatná knížka. Naopak je velice dobrá. Bohužel jsem od toho čekala moc a nakonec mě to lehce zklamalo. Ale zase to nebyl žádný propadák a já se rozhodně chystám pokračovat v dalších dílech, protože všichni říkají, že je to díl od dílu lepší a lepší.

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Neurazí, nenadchne. Obrázky jsou fantastické, ale příběh ještě kýčovitější než v originále. Pro opravdové fandy ságy ideální, pro mě spíš výplň času.

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Dala bych tomu 5 hvězdiček, ale jednu strhávám za překlad. Ne, že by byl špatný, četlo se to vlastně samo, ale uvbral na jedinečnosti knihy. Já vím, že originál je ve své podstatě naprosto nepřeložitelný, ale alespoň ty uvozovky tam mohly chybět. :) K příběhu asi nemám slov. Bylo to akční, napínavé, vtipné... Taková rychločetba, protože mě to opravdu moc bavilo.

04.11.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

MUST READ.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Jako po dočtení se mi to moc nezádlo, ale výhledově to fakt zanechalo efekt.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Jako začátek série hodně dobré, každopádně většina knihy se strašně rozvlekle táhla a na 300 stran se tam toho moc nestalo. Kniha končí v podstatě uprostřed děje, což se mi hodně nezamlouvá, navíc když doma nemám pokračování. Příběh hodnotím jako lepší průměr a od dalších dílů čekám rozhodně víc.

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Někde hodně na pomezi mezi 4* a 5*. Čtyři hvězdičky asi nejsou fér, ale Cassia je někdy fakt otravná a navíc si potřebuju nechat rezervu na další díl. :) Btw. Někteří autoři by si měli ujasnit, co je konec a co ne! Grrr...

Den co den Den co den David Levithan

Nápad naprosto geniální. Příběh je spíš nenáročné proplouvání neobyčejným životem, kde na vás nečeká moc zvratů. Víc než osud hlavních hrdinů by mě zajímaly životy těch, v jejichž těle se A ocital. Ale jako oddechová jednohubka je to fajn.

04.11.2019 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Strašná nuda, raději si pusťte pohádku.

Carrie Carrie Stephen King

Zvláštní. Ne moc děsivý. Rozhodně zajímavý.

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

Není to můj šálek kávy.

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Autorka je odbornicí na rodinná dramata, která nejsou totálně postavená na hlavu. Mně se to fakt líbilo a je mi trochu líto, že se knize nedostalo tolik pozornosti.

Děti z půdy Děti z půdy Jan Pavel

Nic pro mě.