Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tohle bylo dost jiný než předešlé díly.

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Tohle je prostě hrozně miloučká a zábavná série pro holky tak okolo 13-15 let. Je to skvělý.

Označená Označená Kristin Cast

Vlastně jsem to čekala horší.

10.11.2019 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Co jsem vlastně čekala? První díl se mi líbil, docela se mi vážně líbil, ale tohle bylo... zvláštní. Zápletka se mi zdála krajně dost průhledná a nezajímavá. Prolínalo se tam moc problémů a bylo těžké pozorovat jenom jeden. Kniha se mi už nezdála ani nijak vtipná a Georgina se mi strašně zprotivila. Navíc to mohlo klidně skončit tak o 40 stránek dřív, než to ve skutečnosti skončilo a autorka si klidně mohla odpustit pár posledních stran.

10.11.2019 2 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Trochu jiný pohled na upíry, oddychovka každým coulem, po dočtení už si na ni nevzpomenete.

10.11.2019 2 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Supernatural meets high school. Jako čekala jsem mnohem větší jízdu, každopádně to nebylo špatný. I po letech se směju na slově džampír a byly tam dobré hlášky. Spíš oddychovka.

10.11.2019 3 z 5

Zemětřas Zemětřas Cherie Priest

Steampunkový počin z rozbořeného Seattlu s prvky hororu. Silný příběh popisující vztah matky se synem. Napínavé čtení, u kterého budete muset sedět, dokud knihu nedočtete, protože se tam vždy objeví naprosto neuvěřitelný zvrat. Má to hodně post-apo vibes, ale s přehnanými očekáváními doved slušně zklamat.

Zář Zář Alexandra Adornetto

Roztomilá a klišoidní knížečka, které to odpustíte, protože je to o andělích a o lásce. Bylo to trochu zvláštní, ale hezké.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jako jo, ale prostě to není můj žánr.

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Divergence byl takový trochu přelom v dystopiích na našem trhu, vlastně to byla druhá populární dystopie po Hunger games. Má to originální svět, je to akční, napínavé, Neohrožené budete milovat. Trochu to pracuje s konceptem podceňované holky, která to dotáhne daleko, ale co už. Divergence je výborný začátek série se zajímavou zápletkou a a světem, ale tenhle koncept nedokáž v dalších dílech smysluplně rozvíjet.

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Dokonalý pár je taková roztomilá dystopie, která se snaží hrát na těžší notu až v dalších dílech. Ten svět je hrozně skvěle vymyšlený. Cassia je fajn hrdinka a i když se autorka nevyhnula milostnému trojúhleníku, nevykrvácí vám oči. Vážně, tohle je fakt pěkné povídání a absolutně kontrolované společnosti, kde se nehodí vlastní názor.

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Nečekala jsem, že by se mi po Vampýrské akademii mohlo něco tak moc líbit. Příběh mě naprosto dostal a opravdu jsem si ho zamilovala, stejně jako knihy původní série. Bylo to napínavé, vtipné, zajímavé... Dokázalo mě to chytnout za srdce a vše jsem prožívala s hrdiny, přestože se tam vyskytovalo mnohem méně akčních scén než ve Vampýrské akademii. Sydney je výbornou hrdinkou, se kterou jsem si sedla ještě víc než s Rose, asi protože mi hrdinky intelektuálky sedí víc. Adrian je prostě zlatíčko, na které nedám dopustit, a ostatní postavy byly skvěle propracované, každou se svou vlastní psychologií a minulostí.

Železný král Železný král Julie Kagawa

Vyměňte hlavní hrdinku a máte sice nepříliš originální, ale skvělou vílí knihu s ještě lepšími mužskými hrdiny, autentický svět plný nečekaných nebezpečí a promyšlenou, akční knihu. Je to kniha, kterou bych klidně doporučila dál, protože jsem si čtení užívala a skvěle se u toho odreagovala, protože Julia píše lehce a nadneseně a vám ani nepřijde, že by vám měl na bedrech ležet problém celého Kdesikdys.

09.11.2019 3 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Je to takové Stmívání bez upírů ale z Paříže. Má to pár dobrých hlášek a boží vedlejší postavu.

09.11.2019 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Vykašlete se na to, co říkají ostatní, nebo jak se chovala autorka, a dejte knize šanci. Nezaujala vás anotace? Respektuju, že do knihy nechcete jít. Naštvalo vás chování autorky? Ano, mě také. A mělo to vliv na pocit z knihy? Ne, nemělo. Dejte tomu šanci. Pokud opravdu víte, že vás to nebude bavit kvůli ději, kašlete na to, ale pokud vás to zajímá a jen se bojíte toho, že všechny negativní recenze měly pravdu, překonejte ten strach. Já čtení této knihy rozhodně nelituji. Příběh mě bavil od začátku do konce a prince jsem si zamilovala tak moc, že bych se vůbec nezlobila, kdybych mohla být na místě Americy. Navíc toho kniha slibuje hodně do budoucna a já pevně věřím, že The Elite bude minimálně tak dobré jako první díl.

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Prohnaný je opravdu povedenou urban fantasy z Arizony. Zápletka je sice jasná od začátku, ale to na napínavosti neubírá. Kniha je nabytá akci, humorem a dramatičností a určitě ví, jak si udržet pozornost. Postavy jsou rozmanité a každá úplně jiná se svými vlastními úmysly. Atticus je příjemným hrdinou, který mi ani v nejmenším nevadil a mně nezbývá než čekat na další díly, abych jeho osudy mohla dál sledovat.

Mrzí mě jen to, že jsem nedostala odpověď na jednu moc zajímavou otázku: Potkal se Atticus s Asterixem a Obelixem?

Clementine Clementine Cherie Priest

Oproti prvnímu dílu neskutečné zklamání. Příběh byl vymyšlen geniálně, skvěle zpracován a vlastně ani nevím, co bych tomu vytkla. Na druhou stranu mě nedokázal upoutat a i přes to, že je knížka opravdu tenoučká jsem měla pocit, že to ani nedočtu. Nic mě nenutilo číst dál a dočetla jsem to vlastně jen ze setrvačnosti

09.11.2019 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Oproti jedničce pokulhává.

04.11.2019 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Dočteno s těžkým srdcem a nepsanou povinností doporučit komu můžu a hlavně poděkovat profesorovi, že mi přidělil právě tuto četbu.

04.11.2019 5 z 5

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Knihu hodnotím takovým průměrem. Sice mě překvapila, ale nemohla jsem překousnout až moc věcí, ať už jde o opici skládající origami nebo výstředního Číňana, který všechno ví, všechno zná a kde nebyl, tam se chystá, po cestu mladých lidí na Velikonoční ostrovy nebo do Chile.

04.11.2019 3 z 5