Zemětřas

V době občanské války přilákaly zprávy o zlatě na zamrzlém Klondiku na pacifický severozápad tisíce dobrodruhů. Každý chtěl zbohatnout. Ruští těžaři si dokonce najali vynálezce Levitica Bluea, aby jim zkonstruoval stroj, který dokáže těžit zlato pod ledem. Tak se zrodil Zemětřas. Již při první zkoušce se však stal neovladatelným - zničil několik bloků v centru města a otevřel puklinu, ze které začal stoupat jedovatý plyn. Ti, kdo se ho nadechli, se změnili v živé mrtvoly... Uplynulo šestnáct let. Zničené a zamořené město dělí od okolí vysoká zeď. Jen kousek za ní žije Blueova vdova se svým patnáctiletým synem Ezekielem. Ten se jednoho dne ve snaze očistit jméno svého otce vydává na výpravu zpět do zničeného města. Do města plného hladových nemrtvých, vzdušných pirátů a ozbrojených zločinců......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94858/zemetras-94858.jpg 3.654

Mechanické století 1.

Romány, Sci-fi
Vydáno, Triton

Boneshaker, 2009

Kniha Zemětřas

ludek.n

Zemětřas Cherie Priestové tak trochu připomíná Carpenterův Útěk z New Yorku křísnutý Nocí oživlých mrtvol a posunutý malinko do minulosti, i když dobové reálie zde v podstatě nehrají žádnou roli a příběh by se mohl odehrávat stejně tak dnes jako v době americké občanské války. Zápletka je jednoduchá a přímočará, mnoho tajemství v sobě neskrývá, takže tak trochu tušíte, jakými cestami se děj bude ubírat a máloco vás tady překvapí. Na druhou stranu Priestová píše dost poutavě na to, aby vám to zase až tolik nevadilo. Seattle, obehnaný zdí, v němž řádí hordy hnilobců a lidé přežívají v podivných společenstvích, je dostatečně atraktivní, aby vzbudil čtenářův zájem. Diferencovaná společnost má své kouzlo, a to i přesto, že jednotlivé charaktery jsou jen hrubě načrtnuty. Adrenalin tu sice netryská na všechny strany, ale jakési jiskření se občas objeví. Příběh je uzavřený, takže pokud zjistíte, že to není váš šálek kávy, nic vás nenutí sáhnout po další knize Priestovské série Mechanické století.

Kacennnka
10.11.2019

Steampunkový počin z rozbořeného Seattlu s prvky hororu. Silný příběh popisující vztah matky se synem. Napínavé čtení, u kterého budete muset sedět, dokud knihu nedočtete, protože se tam vždy objeví naprosto neuvěřitelný zvrat. Má to hodně post-apo vibes, ale s přehnanými očekáváními doved slušně zklamat.

trudoš
16.07.2018

Když někdo slibuje parní stroje, zombíky a alternativní dějiny americké občanské války, srdce dobrodruha má chuť radostí se roztleskat. A když pak dostane komorní rodinné drama o rozpadu jedné šťastné rodiny, srdce dobrodruha má chuť se rozplakat.
Nechci tvrdit, že je Zemětřas špatný - jen se podle anotace tváří navenek jinak, než co skrývá ve skutečnosti. Nic to nemění na faktu, že Cherie Priestová představuje čtenářům zajímavý svět, obydlený pestrou paletou různorodých postav. Také zápletka má atraktivní rozjezd, kdy hrdina pronikne na „zakázané“ místo a následná záchranná akce spustí řetězec nepěkných událostí, které mají osvětlit prazvláštní stav světa. Naneštěstí je autorka ve svém vyprávění trochu průhledná a zvraty, kterými se snaží čtenáře udržet v napětí, jsou očekávatelné. Navíc mi vysloveně vadilo umělé oddalování propojení dvou dějových linií, které se zákonitě spojit musí, jenže kdyby se to stalo moc brzo, byl by příběh poloviční. I okecávání jednoznačného se musí umět.

Hannibal29
24.12.2016

Necakal som to.Ten konec boha. Inak zlatanina chodiace mrtvoly,sialeny vedec,pirati,sialeny obyvatelia zony,indiani . ach no.

Geramon
26.08.2016

Naprosto parádní kniha. A nejen tento první díl.
Jako super kombinace s hudbou od Abney Park (Steampunk kapela.)
Takto si já představuji dobrou steampunk knihu.
A jako další poklona je to že to napsala žena. Prostě ženy umí to je jasné.
Navíc všechny díly jsou pěkně prokrossované a hrdinové z jedné knihy se průběžně objevují i v jiných knihách.

Bee
25.08.2016

Tak tohle je naprosto mimo mojí obvyklou knižní tématiku, ale jakmile jsem Zemětřasa v knihovně zahlédla, musela jsem si ho půjčit. Rozhodně to za přečtení stálo, bavilo mě rozdělení pohledů a celkově i situace za zdí a obyvatelé zamořeného města. V knize celou dobu vládne taková zvláštní atmosféra, která vás nutí číst dál. Určitě to za přečtení stálo.

Naiiv
26.03.2016

Knížka je sice čtivá, ale příběh je podle mě prvoplánový, lehce předvídatelný a technicky málo promyšlený.

Geralt77
21.12.2015

Z počátku super,kniha mně chytla po pár řádcích ale zklamalo mně to.Děj je spíše jednoduchý a jako by jste cítili dopředu jak budeš pokračovat,odradilo mně si půjčit další knihu serie.

451 stupňů Fahrenheita
451 stupňů Fahrenheita