kacenka7206 kacenka7206 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Asi nic pro mě, byl to velký boom, ale katastrofa.

07.12.2016 odpad!

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přečteno okamžitě, krásný poutavý příběh plný lásky a krásných i bolestných citů. Konec byl pro mě tedy strašný, probrečela jsem ho celý a brečela jsem i ještě dlouho poté. Nádherný román.

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ze začátku bylo těžké se přinutit vůbec to číst, ale čím dál jsem byla, tím bylo těší se od toho odlepit. Konec mi zlomil a zase slepil srdce. Velmi citlivá kniha. Doporučuji.

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Nebavilo mě to, nelíbilo se mi to, přijde mi, že by se do vlezlo všechno do jedné kapitoly, která by měla 10 stran.

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fantastické, Rowellovou mám ráda, vždy se mi trefí do noty. Těším se na další knížky.

07.12.2016 5 z 5

Besceler!!! Besceler!!! Ruda z Ostravy (p)

Naprostá hrůza.

07.12.2016 odpad!

Eragon Eragon Christopher Paolini

Krásný příběh, úžasně vypracovaný. Hned mě chytil a až do konce nepustil, přečteno jedním dechem.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásná kniha, která poukazuje jak těžký je život. Škoda že byla tak krátká. Potěšila velice. :)

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Nádhera! Určitě ještě někdy přečtu. Parádní příběhy, poutavý příběh.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zklamání. Čapek mi asi nesedí. Nápad jistě dobrý, ale prostě se mi to nelíbilo.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Už nikdy! Hrozný námět, hrozný příběh. S Čapkem asi nemáme stejnou krev.

07.12.2016 2 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

První jsem viděla film a to byla asi ta chyba. Moc mě to nechytlo, chyběl mi děj, který ve filmu je.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdo by neznal Romea a Julii? Přes to všechno co jsem o tomhle díle slyšela jsem si ho nakonec přečetla. Možná jsem měla velká očekávání, ale knížka mě tak moc neuchvátila. Pěkný příběh, pěkně napsané, ale víc nic.

07.12.2016 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Četlo se to dobře, rychle, bylo to krátké a tady se hodí přísloví ,,V jednoduchosti je krása''. Fakt povedené. :)

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Hrabal asi není spisovatel pro mě, celá knížka mi přišla nudná, jen ten konec byl o hodně lepší, velice emotivní.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Poezii mám normálně ráda, ale tahle se asi opravdu nepovedla, nebo to nedokážu uznat. I když jsem ji četla 3x, tak jsem doteď nějaké věci vůbec nepochopila, vůbec mě to nezaujalo. Škoda, hodně se o tom mluví, možná jsem čekala víc.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Jsou to pěkné básně, ve kterých jde cítit mateřská láska. Přesto mi po několika básních přišlo, že se motivy opakují, proto 3*

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Velmi smutné básně, při některých mi i slza stekla. Wolker měl určitě cit pro tyhle věci, ale přeci jen to nebylo to nejlepší co napsal, proto 3* :)

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Četla jsem kvůli maturitě, jelikož je to krátké, ale mile mě překvapila a někdy si ji přečtu znovu. Pěkná pohádková básnička, přečtená za 15 minut. :D :)

Eldest Eldest Christopher Paolini

Úžasné pokračování Eragona, přečetla jsem knihu jedním dechem. Nebylo to vůbec slabší než Eragon, jak někteří tvrdí. Pro mě to bylo lepší. Doufám, že Brisingr bude ještě o stupínek lepší. :)