kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

Když jsem přečetla první stránky, tak jsem si vzpomněla, že jsem knížku už kdysi četla. Ale velice ráda jsem se k ní vrátila. Mám ráda příběhy, kdy hlavní hrdina není úplně bez chyb a sekunduje mu žena, která má vlastní hlavu a není na ni úplně padlá. Přiznejme si dámy, která z nás není aspoň někdy ráda opečovávaná a ochraňovaná. :-)

01.06.2020 5 z 5

Nečekaně vévodkyní Nečekaně vévodkyní Valerie Bowman

Dokonalé oddychové letní čtení. Na slovních šarvátkách obou hlavních hrdinů jsem si vysloveně smlsla. Od začátku to mezi nimi jenom jiskří. Všechno, co člověk od takovéto knížky očekává v naprosté rovnováze. Už se těším na další knížky této série.

14.08.2019 5 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Já tyhle knížky prostě miluju. Dva hašteřící milenci, kdy ani jeden nechce uhnout ze své pozice, pak náhlé "prozření" a nakonec láska jako trám a šťastný konec. Krásný útěk od reality. :-)

29.04.2016 5 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

I po přečtení posledního dílu nechám 4*. Rozuzlení jsem tak trochu předpokládala, i když chování některých vedlejších postav mi zůstalo záhadou. Zbylo i plno nezodpovězených otázek. Takže se máme těšit na příběhy dalších zúčastněných?!

22.03.2024 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Zatím se držím 4*. Teď už vím, že má původní teorie byla docela mimo. Asi mám málo bujnou fantazii. Ta se ale nedá upřít autorce. Ukrajuji stránku za stránkou a čekám, co mě čeká dál. Včera večer jsem dočetla tenhle díl a ráno se hned vrhla na poslední. Jsem docela zvědavá na finále tohoto příběhu.

21.03.2024 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Jsem ráda, že jsem se čtením počkala, až budu mít pohromadě všechny 3 díly. Po dočtení první části jdu hned na druhou. Mám už svou vlastní teorii a jsem zvědavá, na kolik je správná. Už dlouho jsem nebyla u knížky takhle příjemně napnutá.

20.03.2024 4 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Chvilku zábavné, chvilku nudné čtení, příběh je občas přitažený za vlasy. Autorka se nemůže rozhodnout mezi mafiánem a obyčejným boháčem. Míchá tady víc stylů dohromady a je z toho příběhový miš-maš - ani ryba, ani rak. Ale dívám se na hodnocení její další knížky a má vysokých 94%, takže si asi přečtu nějakou další knížku, až vyjde i v češtině.

05.03.2024 3 z 5

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Zatím dávám tři *, ale uvidím u dalšího dílu. Tyhle knížky zas až tak moc nemusím. Ale i když to není úplně můj šálek kávy, rozhodně příběh nechci zatratit a odepsat. Ještě se ke svému hodnoceni určitě vrátím.

28.02.2024 3 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Malé shrnutí příběhů všech Bridgertonů. Celou tuhle rodinu jsem si díky knížkám Julii Quinn velice oblíbila. Když pak přišel seriál a já si mohla jednotlivá jména spojit s tvářemi (i když jenom fiktivními), byli mi ještě bližší. Tuhle sérii už autorka nepřekonala.

29.01.2024 4 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Dvojka se mi líbila ještě víc než první díl. Bridget a Rhys byli taková "rozumná" dvojice. Sice se špičkovali, ale pořád zachovávali určité dekorum. Dokud se neprotrhla hráz jejich trpělivosti. A to pak byla docela jízda. Příběh bohaté ženy a jejího bodyguarda jsem četla už v několika verzích (vždycky to dobře dopadlo). Ale tenhle byl pro mě jeden z nejlepších. Už se těším na příběh Joshe a Jules. Doufám, že Ana Huang neusla na vavřínech a připravila nám další úžasný příběh.

15.12.2023 5 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Tato série se mi moc líbí a už od prvního dílu se vždycky těším na ten další. A nebyla jsem zklamaná ani tady. Příběh Hattie, která je další členkou party sufražetek, nás opět zatáhne do doby, kdy ženy začínají bojovat o svoje práva. Ale to samozřejmě není hlavní linka celé knížky. Tou je milostný vztah mezi Hattie a Lucienem - dvěma naprosto odlišnými povahami, které se musí naučit navzájem milovat a respektovat. Měla jsem strach, že Hattie bude takový ten typ věčné plačky, ale Lucianovi se dokázala postavit bez větších problémů. Opět jsem si čtení dalšího dílu našich "rebelek" užila. A navíc se příběh pořád prolínají všechny postavy. Už se těším na další díl.

28.11.2023 5 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

A vzala jsem to rovnou na druhý díl. Co s načatým víkendem. Setkáváme se s Stokehurstovými o 7 let později. Z Emmy se stala mladá žena, která hledá své místo na světě. A nachází ho vedle ruského emigranta Nikoleja "Nikkiho" Angelovského. Jejich vztah je plný zvratů. Nikolajevův "návrat do minulosti" byl sice trošku zvláštní, i s náhlým "prozřením", ale i přesto jsem si tuto romantickou knížku opět užila. A musíme se přiznat, že byly chvilky, kdy se mi lehce zamlžily oči.

23.10.2023 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Po přečtení prvních třech dílů už jsme byla celá žhavá do příběhu čtvrtého z bratrů. Ale už to nebyla taková pecká jako předešlé knížky. A trošku mi tady chyběl nějaký epilog. Těšila jsem se na "setkání po 10 letech" na pláži v Braceloně. Ale pro romantické duše odpovídající čtení.

19.09.2023 4 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Napřed jsem chtěla dát 4*, ale nakonec jsem se přiklonila k 5*. Možná to nebylo takové jako první díl, ale Tuck byl taky trochu tvrdší oříšek. Příběh Tucka a Francesci je vymyšlený dobře, super jsou i vedlejší postavy, které mu dodávají šťávu. Každá tady má svoje opodstatněné místo. To jak přišla Francesca do jiného stavu je sice trošku přes čáru, ale když ten osud je taková mrcha. A doufám, že bude série pokračovat. Příběh trhlého Jaspera by určitě stál za to.

15.09.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

I když věkem hlavních postav patří knížka spíš mezi literaturu YA (i má dcera je starší než Ava), příběh zaujme určitě i "starší" ročníky. Ava i Knox jsou nuceni řešit problémy, které je dělají oba staršími. Pokud chcete prožit příjemné chvilky s knížkou, jejíž děj není
úplně naivní a pitomý, určitě nesáhnete vedle.

31.08.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Knížku jsem přečetla na dvě nadechnutí (ano, musím někdy i spát). Že se zápletka vyřešila na pár stránkách? O tom tahle knížka nebyla. Byla o příběhu Háda a Persefony, o vývoji jejich vztahu. A to pro mě splnila na 100%. Už se těším na další díl.

08.08.2023 4 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Připomnělo mi to knížku "Pro sebe jak stvoření", jenom vloženou do jiné doby. Essie mi občas trochu pila krev, ale její odhodlání mně nakonec donutilo se smát. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem se nedostala ke konci. Za sebe můžu jenom doporučit. Budu se muset podívat po dalších knížkách této autorky. Snad nebudu zklamaná.

18.07.2023 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. I když má o hodně víc stran, rozhodně se u něj nebudete nudit. Rozjezd je sice trošičku pomalejší, ale pak příběh nabere rychlost a směr a vy se řítíte plnou parou z kopce dolů. A že je to švunk. Knížku jsem zvládla za 2 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Těším se na příběh Hettie a Catriony. Doufám, že nebudu čekat moc dlouho.

30.06.2023 5 z 5

Šachmat Šachmat R. L. Mathewson

Třetí den a třetí knížka. Manžel si se mnou o víkendu moc nepokecal. A já se těším až otevřu další příběh téhle spisovatelky. Příběhy mají jasnou linku, která se nemění. Dokonce tam není nikdy žádné velké drama. Ale mně to v tomto případě vůbec nevadí. Těším se na příběh dalš nesourodé dvojice (kočka X pes), která se mi před očima mění na dvě malá kočkoštěňátka. A to s patřičnou dávkou humoru a vtipných dialogů. Jenom "nakopat zadek" už nechci dlouho vidět ani slyšet.

12.06.2023 5 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Na tuhle spisovatelku jsem narazila úplně náhodou. A - "WAW". Neskutečně jsem se bavila, místy se nahlas smála. Knížka se snad ani nedá pořádně popsat, ta se prostě musí přečíst. A už dneska vím, že se k ní zase určitě vrátím.

12.06.2023 5 z 5