kacenka0239 kacenka0239 komentáře u knih

Asi chápu, proč se tahle knížka nelíbí úplně každému, ale mě nadchla. Tak, že jsem si sepsala svůj vlastní Bucket list a Pacifická hřebenovka je jedním z bodů, který jsem si tam napsala.
Skvěle mi sedl styl psaní a většinu času, co jsem jí četla, jsem se jen smála.

24.10.2022 5 z 5

Úniky Úniky Julie Garwood

Zatím poslední díl série. Musím říct, že čím víc se blíží konec série, tím jsou ty knížky lepší. První díly byly spíš romantické s nádechem detektivky a teď ke konci už je to detektivce mnohem blíž a i proto mě tyhle poslední díly baví mnohem víc než ty ze začátku.

Rychlá jízda Rychlá jízda Julie Garwood

Tohle byla spíš taková trochu pohádková lovestory (v hlavní roli princ s vlastním letadlem a sítí luxusních hotelů), ale i tak se mi to líbilo.

Borec Borec Julie Garwood

Bylo to fajn, ale tahle série má i lepší díly.

Nemůžeš mě milovat Nemůžeš mě milovat Julie Garwood

Musím říct, že každý díl série je lepší a lepší. Lépe propracované, zajímavější zápletky. A Graysona prostě nejde nemilovat.

Sykot Sykot Julie Garwood

Milá oddechovka, nic velkého, ale dobře se to čte.

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

Myslím, že se z toho dalo vyždímat víc.
Neurazí, nenadchne a ani Aljaška to nezachránila.
V této sérii jsou mnohem povedenější díly než je tenhle.

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Tohle už na mě bylo dost zamotané.
Celá série je fajn, ale tohle je pro mě jeden z méně povedených dílů.

Křehká láska Křehká láska Julie Garwood

Pátý díl série a zase super příběh. Kdo je pachatel jsem teda nepoznala do konce, podezírala jsem jednoho z těch šílených “bratránků”.
Akorát ty postavy už trošku splývají dohromady. Ona je vždycky krásná chudinka, které chce někdo ublížit a On je hrdina, který jí zachraňuje a navíc je z ní vždycky paf od prvního setkání.

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Začátek se klasicky táhne a konec je zase až moc uspěchaný. Ale asi mi to zrovna tady ani moc nevadilo.

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Tohle je pro mě nejslabší díl celé série. Sérii čtu po spoustě let znova.
Kdysi jsem tuhle knížku sice přečetla, ale teď mi stačilo pár stránek a odložila jsem jí protože mě vůbec nebavila.

Slitování Slitování Julie Garwood

Tuhle sérii mám ráda. I když zrovna tenhle díl řadím k těm méně povedeným, protože začátek je poměrně zdlouhavý. Ale Theo je můj nejoblíbenější člen klanu Buchananů.

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Celou sérii čtu znova po cca 15 letech a musím říct, že opět velmi baví. Nic moc složitého, naopak spíš milá oddechovka.
Nick a Laurant jsou jeden z mých nejoblíbenějších párů z této série.

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Celá série je taková jednoduchá oddechovka, trochu romanťárna, trochu detektivka. Přečetla jsem všechny dosud vydané díly s tento podle mě patří k těm povedenějším

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Celkem fajn oddechovka. Neurazilo, ale ani nijak zvlášť nenadchlo.

23.09.2022 3 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Vždycky jsem si myslela, že Jirásek je nuda. Aha, není.
F. L. Věk se skvěle čte a rozhodně je to dobrá volba do seznamu knížek k maturitě z češtiny.

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Asi nejlépe zpracované téma cestování časem, s jakým jsem se setkala.
U Kingových knih mívám občas problém se začíst, ale tohle mě chytlo a nepustilo až do konce.

Carrie Carrie Stephen King

Knížka, která by žádnému fanouškovi Kinga neměla ujít.

23.09.2022 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

K maturitě z češtiny je to super volba. Krátké, čtivé a navíc dost sranda

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Začátek mi přišel hrozně zdlouhavý. Chvilku jsem uvažovala, že knihu odložím, protože se tam hrozně dlouho skoro nic nedělo. Ale pak… Trochu jsem se bála, že z toho budu mít noční můry Nakonec mě příběh úplně pohltil a bylo mi trochu líto, že už to končí. Třetí kniha ze série, kterou jsem přečetla a tahle z nich byla zatím nejlepší