kacaabba kacaabba komentáře u knih

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Lepší kniha než jsem čekal. Všechno se mi to začalo vybavovat... Brrr! Těm, kteří nezažili náš reálný socialismus doporučuji před čtením Tankového praporu přečíst knihu Farma zvířat.

07.03.2015 3 z 5

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Třeba říci, že to není vůbec můj styl. Ale chtě nechtě se mi znovu a znovu vybavovaly scény ze seriálu Bylo nás pět... a tento seriál mám velmi rád. Takže když jsem přistoupil na Poláčkův pohled na společnost, pak jsem se již "smutnobavil", či jak to vyjádřit.

02.03.2015 3 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Kdybych si nečetl knihu od Tomáše Sedláčka, asi by mě ani nenapadlo si ji číst.

02.02.2015 4 z 5

Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Zuzana Holasová

Čteno s dětmi. Velice pěkné podobenství.

31.01.2015 5 z 5

První čtení - uf uf. Jak psáno v jiných komentářích, člověk neseznámivší se s jeho životopisem, mohl by mít zato, že to psal pod vlivem drog. Druhé čtení (resp. poslouchání) už lepší a třetí a čtvrté stále lepší. Pak jsem si to už i vychutnával. Ale celkově vzato mé čtení to není. Leč rozhodně nezatracuji.

24.01.2015 3 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nečetl, poslouchal jako rozhlasovou dramatizaci se skvělým Cupákem a Postráneckým.

12.01.2015 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Občasně velmi pěkné, jinak nuda. Teď ovšem si budu číst Silmarilion a pak, až pochopím podstatu jeho světa, možná změním i hodnocení :-)

27.12.2014 3 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Čteno s dětmi. Kniha, která nás opravdu brala. Jednotlivé kapitoly byly relativně dlouhé pro čtení před spaním, ale opakovaně jsem byl přemlouván, abych četl ještě další kapitolu. Autor je opravdu šikovný vypravěč a líbil se mi i přesah obyčejného příběhu a to i bez použití všelijakých nadpřirozených bytostí. Nevím proč, ale znovu a znovu mne napadal příměr s Hobitem (ale je to opravdu dost něco jiného!) a Hobit je proti tomu nic - jak literárně, tak příběhově.

26.12.2014 5 z 5

Sága jihu Sága jihu Václav Šolc

Četl jsem jako náctiletý a rozhodně mne bavila. Podrobnosti si už, bohužel nevybavuji.

16.12.2014 4 z 5

Pod pirátskou vlajkou Pod pirátskou vlajkou Igor Vsevolodovič Možejko

Četl jsem jako náctiletý a pro mne jedna z nej knih.

16.12.2014

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Smutné čtení o převálcování původních obyvatel Ameriky. Ve filmové podobě se Geronimo objevuje vícekrát. Zřejmě nejlépe hodnocený film je "Geronimo" z r. 1993 (http://www.csfd.cz/film/113727-geronimo/). Dobře hodnocený je i dokumentární film s názvem "Indiáni: Geronimo" z r. 2009 (http://www.csfd.cz/film/322214-indiani-geronimo/). Howgh

13.12.2014 5 z 5

Památky Karlovarského kraje: koncepce památkové péče v Karlovarském kraji Památky Karlovarského kraje: koncepce památkové péče v Karlovarském kraji Karel Kuča

Nečetl jsem celou knihu, ale jen část o urbanistickém a architektonickém vývoji kraje. Pro mne velmi zajímavé.

01.12.2014 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Taková oddychovka. Nečetl, pouze slyšel jako rozhlasovou hru.

21.11.2014 3 z 5

Via lucis Via lucis Jindra Jarošová

Ano, jsou životní osudy, které jsou inspirativní. Život Heleny a její dlouholeté učitelky takový byl. Film Divotvůrkyně (The Miracle Worker) z r. 1962 mě zaujal více, i když pouze ukazuje na první období práce paní Salivenové, učitelky Heleny, se zanedbanou hluchoslepou dívkou.

21.11.2014 4 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Nečetl, pouze poslouchal rozhlasovou adaptaci. Celkem více mne dílo nezaujalo.

06.11.2014 3 z 5

Historii si neodmyslíme, ta tady je... Historii si neodmyslíme, ta tady je... Josef Lux

V porovnání s Masarykem, pokud jde o hloubku a propracovanost témat, je to někde jinde, to ano, ale i tak to byl rozumnější člověk, než se o něm v médiích psalo. Možná nejrozumnější z těch, kteří v té době určovali směr naší republiky... A v čem Masaryka převyšoval, tak to bylo jasné rozpoznání Ježíše jako Krista.

29.10.2014 4 z 5

Když jsem slyšel několik epizod z knihy v podání Miroslava Horníčka, tak jsem po knize zatoužil. Ale ouha, zdá se, že Horníček pro svojí četbu vybral to nejlepší z knihy, takže to pro mne nakonec žádný objev nebyl.

28.10.2014 3 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Před lety jsem knihu odložil kvůli stylu vyprávění. Popisné vyprávění mi nic neříká. I přes tento můj osobní handicap musím říci, že kniha je jemná, milá, lidsky teplá a moudrá, přesvědčivá a několikrát mi vehnala slzy do očí. Pokud budete hledat filmovou podobu, tak ji najdete pod českým názvem Dobrodružství malého indiána (The Education of Little Tree) 1997, rež. Richard Friedenberg.

28.10.2014 5 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Čteno s dětmi. Škoda více psát. Jen bych se opakoval. Finskej to vidí stejně jako já.

04.10.2014 3 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

K této knize se budu muset vrátit. Možná i opakovaně. Ač se mnou rezonuje, přec je o několik pater výše, takže mne významně obohacuje.

04.10.2014 5 z 5