kaca82 kaca82 komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Líbila se mi netradičnost vyprávění, vystihnutí ponuré atmosféry, nelíbilo se mi neustálé opakování těch samých věcí, nepodařilo se od sebe moc odlišit charaktery postav, jeden psychopat nebo vyvrhel vedle druhého a příběh celkově byl dost zplácaný.. Na druhou stranu jsem se od knížky nemohla odtrhnout, takže ty tři hvězdičky si zaslouží.

19.10.2016 3 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Asi jsem knížku četla ve špatný čas,kdy jsem měla plnou hlavu starosti a nemohla se na příběh pořádně soustředit. V množství postav se mi bohužel nepodařilo zorientovat a knížku jsem vnímala jen jako jednotlivé příběhy,které jsem si nedokázala propojit. Co mě u knížky drželo,bylo naprosto dokonalé vykreslení přírody i ducha té doby a mista.

05.03.2021 3 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

Ke knížce jsem se dostala náhodou a byla jsem moc mile překvapena. Milý příběh,skvělá charakteristika postav,pobavila jsem se a víc tento žánr stejně nabídnout nemůže.. hvězdičku dolů snad jen za předvídatelný konec.

16.10.2019 4 z 5

Bolest lásky Bolest lásky Markéta Harasimová

Nedocetla jsem,týden jsem se trápila než jsem se dostala do třetiny knížky a pak si řekla že život je krátky na takove sebemrskačství. Neustále opakování těch samých myšlenek hlavní hrdinky asi v rámci charakteristiky postavy. Přičemž charakteristika sama o sobě vyplynula ze samotného chování. Zřejmý častý pokus o vtip,skoro nikdy ale nevyšel. Dej se vůbec neposouval,postavy se chovaly nelogicky,přímé řeči neuvěřitelne,nevzpomínam si,že bych za svůj život potkala někoho,kdo by pronášel tak debilni proslovy jako všechny postavy na které jsem do stránky 120,kde jsem to zabalila,narazila.

16.07.2019 odpad!

Oppermannové Oppermannové Lion Feuchtwanger

Shodou okolností jsem nedávno četla výborný román 1984 a tak mě k tomu napadá, že se nechal Orwel ve svých předpovědích inspirovat touto knihou. Poslední, třetí část, je snad jak přes kopírák.. Takové knížky jsou varováním, jak se běh dějin může během pár týdnů úplně zvrhout a stojí za to je mít v knihovně jako varování pro další generace..I když lidstvo je stejně nepoučitelné :(

31.03.2017 5 z 5

Tibet: Tajemství červené krabičky Tibet: Tajemství červené krabičky Petr Sís

Mega moc milá knížka.. Těch zápisků tam klidně i mohlo být víc, krásně se to četlo a obrázky úžasné a uklidňující :)

12.01.2017 5 z 5

Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Kuchařka ze Svatojánu - zdraví z kuchyně Eva Francová

knížka je super,recepty vychází,jsou jednoduché a rychle takze pro každodenní vaření,většina veganu ma používané suroviny běžně doma nebo alespoň vi,kde je sehnat. a navic ocenuji postup evy francove bliz k veganstvi a upozotneni v knizce na realitu mlecneho prumyslu..

01.12.2016 5 z 5

Tajuplné dětství Tajuplné dětství Maria Montessori

Skvělá knížka, z alternativních výchovných a pedagogických směrů mi montessori přijde nejužitečnější a nejsrozumitelnější. Toto dílo je hodně teoretické, ale hodně zajímavé a i tak tam najdete spoustu praktických tipů, hlavně v oddíle, kde autorka popisuje, jak se postupně dostávala přes praktické zkušenosti k celému montessori systému. Nepochopila jsem v této knížce pár věcí, ale doufám, že na ně najdu odpovědi v jejich dalších knížkách.

20.11.2016 4 z 5

Jak Nepořádníček naučil děti uklízet Jak Nepořádníček naučil děti uklízet Elisabeth Zöller

parádní ilustrace,dcera si knizku oblibila okamžitě,uz týden ji čteme pořád dokola :) škoda jen,ze úklid podle příběhu je pro většinu domácnosti nemožný (vyžaduje vláček s velkými vagonky) ale na dceru 2 a půl roku knížka i tak měla vliv.u uklízení si prozpevuje jako neporadnicek a taky podle těch obrázků pochopila rozdíl zabordeleny/uklizeny pokoj.takže za nás super :)

01.11.2016 5 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

knížka pro me nebyla příliš srozumitelna..je super pro první rok života dítěte,pak zu ale byla na naše podmínky dost málo konkrétní..divosi proste nemeli doma zásuvky,žehličky,nebydleli v patrech,nejezdili jim před domem auta..mnohem víc mi pak dal jeden ebook ceske maminky,který aplikoval koncept kontinua na české podminky

21.10.2016 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

knížka me moc bavila na prvních stránkách,mámy na mateřské se v situacích často najdou,jenže když se pak všechno pořád opakuje dokola,tak to začíná nudit tak,ze v polovině zjistíte,ze vás to vlastně ani nebaví..za tu půlku jsem se uz nedostala..jinak am anu jako herecku rada,fejetony muzou byt asi fajn kdyz čtete jeden za dlouhý čas,ale takhle nahustene za sebou postrádají význam,když jsou jeden jako druhý..

21.10.2016 2 z 5

Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Mark Lauren

Jako aerobní sportovec mívám období, kdy úplně vypustím posilování a tak často začínám s posilováním úplně od nuly a na to mi tahle knížka přijde skvělá. Velmi rychle jsou vidět výsledky, člověk se rychle posouvá ve všech kategoriích cviků. Pak ale pokaždé následuje moment, kdy některé kategorie mám celé dokončené a cvičení je subjektivně lehké, zatímco v jiné kategorii ustrnu na cviku, ze kterého vím, že bych se nehnula další půl rok a to je okamžik, kdy s knížkou končím (většinou se do téhle fáze dostanu po cca 6 týdnech). Taky musím dodat, že z knížky čerpám čistě cvičební plán, kapitoly o stravování a názorech na aerobní trénink beru jen jako názor jednoho člověka. Jelikož ale nevím o žádném jiném systému, který by mě dokázal u silového cvičení udržet alespoň těch 6 týdnů, neustále se k ní vracím. Plánuji pořídit si od autora 90ti denní výzvu pro ženy, třeba díky ní budu mít návaznost na stagnaci, do které se opakovaně s touhle knížkou dostávám.

04.11.2023 3 z 5

Od slackline k tiché radosti Od slackline k tiché radosti Anna Hanuš Kuchařová

To bylo tak strasne mily, vtipny,strhujici a bozi.. od sportovcu nikdy moc neocekavam literarni kvality neb uz jsem se mockrat spalila, ale ance umi.Rozhodne jedna z knizek se kterou jsem se hodne tezce loucila :)

09.10.2020 5 z 5

Deník bulimičky Deník bulimičky Diana Fey

Vetsinou jsem ten, kdo oproti ostatnim hodnoti prisne.Proto jsem od knizky neocekavala vubec nic a byla jsem smirena s tim, ze ji ani nedoctu, vytykana zdlouhavost me desila. Docetla jsem. Od prvni stranky jsem byla do pribehu zatazena a knizkou jsem uplne zila. Nevim, jestli to bylo tim, ze jsem pred mnoha lety pricuchla k anorexii a tak jsem se do diany umela lepe vzit, ale za me fakt super a ani stranka tam podle me nebyla navic :)

09.10.2020 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Knížka hodně čtivá,napínavá,skoro neodlozitelna. Zajímavý námět,příběh má spád,jen škoda že si autor víc neprohrál s detaily,postavy se chovají děsně nerealne a naivne. Taky do vztahových záležitostí by se autor neměl pouštět,tyhle pasáže působily jak opsané z dívčího románu nižší kvality. Naštěstí jich tam bylo jen pár,takže nijak extrémně nerušily. Byla to moje první knížka tohodle autora a zřejmě ne poslední.

16.10.2019 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Skvělá knížka,nemám vůbec co vytknout...

16.10.2019 5 z 5

Alison - Život nekončí Alison - Život nekončí Marianne Thamm

Příběh o tom jak hraniční,negativní zážitek přetransformovat do zážitku s pozitivním dopadem. Někdy zbytečně moc pohledu na jeden okamžik,čímž se natahoval dej. Na knížce nejvíc oceňuji části o posttraumaticke stresové poruše a jejich projevech.

28.06.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Já byla po dlouhé době nadšená,hezky a rychle se to četlo,až na pár zdlouhavé jich pasáží jsem se dost smála,jedině,co mě zklamalobyl nevýrazný konec.ale jinak super!

18.03.2019 5 z 5

Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Těhotná a fit - Průvodce aktivním těhotenstvím pro sportovkyně od sportovkyň Rachel Kramerová

Po prvním proleželém těhotenství jsem věděla, že v dalším budu aktivní. Tělo nebylo absolutně připravené na porod.. Hledala jsem komplexní informace, jak upravit svůj vytrvalostní trénink tak, aby těhotenství jen a jen prospíval. Tahle knížka je dokonalá, není příliš opatrná, zároveň se dozvíte jasné signály, kdy je lepší trénink zabalit. Jsem ve čtvrtém měsíci a cítím se skvěle.. Myslím, že je využitelná spíš pro holky, co už před těhotenstvím byly aktivní.

22.08.2018 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

posledních 100 stránek mělo spád a konečně jsem byla schopná se začíst, do té doby mi to přišlo hodně rozvláčné a vieweghův styl mi k tomuhle tématu moc neseděl. Příběh za mě nic moc (až na tu poslední pětinu), ale zase bylo super v postavách poznávat známé lidi.. No a ten smysl knížky asi - ukázat, jak to funguje- ten byl naplněn a leze z toho mráz po zádech..

18.05.2017