Jak Nepořádníček naučil děti uklízet

Jak Nepořádníček naučil děti uklízet https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316391/bmid_jak-neporadnicek-naucil-deti-uklize-MrU-316391.jpg 3 19 5

Uklízet? To slovo Anička a Honzík slyší velmi neradi. Když se však v jejich dětském pokojíčku zjeví malé strašidýlko Nepořádníček, přihodí se něco neuvěřitelného. Stane se zázrak! Nudný úklid se promění v prima hru plnou legrace a zábavy. Obrázková knížka plná překvapení, která pomůže dětem pochopit, že úklid není nic, čemu se musí vyhýbat. Když se na to totiž jde chytře a s vtipem, může dětský pokojíček ovládnout rodiči tolik uctívaný POŘÁDEK!... celý text

Literatura naučná , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Das Chaosmonster

Bustedka
31.03.2022 3 z 5

Dětem se líbilo. Příklad z úklidu si sice nevzali, ale nevadí. "Uklízet je zábava, holali, holala" se u nás docela chytlo.

Litocha
19.04.2021 2 z 5

Knížka mi nesedla. Nebyla ani vtipná, ani se nemůže pochlubit zajímavým nebo originálním příběhem. Naopak působí spíše toporně a Nepořádníčkovo halekání bylo až otravné. Takže plus u mě mají jen hezké ilustrace.

broskev28
12.02.2021 4 z 5

Mám podobnou zkušenost jako komentář kaca82: knížka možná nepatří k těm vymazleným a supernápaditým, ale rodiče našich malošků si ji velmi pochvalují.
Mně se líbí obrázky, koneckonců i samotný nápad je príma (možná bych dítku pořídila zeleného plyšáka s tímto jménem). Méně už mě nadchlo druhé jméno tohohle obyvatele dětských pokojíčků, takže jsem strávila dost času vymýšlením něčeho lepšího. Potom mě napadlo porovnat to s německým originálem a usoudila jsem, že čeština je skvělý jazyk, díky za ni!

bibi.r
29.11.2016 3 z 5

Hezká :), ilustrace příjemné

kaca82
01.11.2016 5 z 5

parádní ilustrace,dcera si knizku oblibila okamžitě,uz týden ji čteme pořád dokola :) škoda jen,ze úklid podle příběhu je pro většinu domácnosti nemožný (vyžaduje vláček s velkými vagonky) ale na dceru 2 a půl roku knížka i tak měla vliv.u uklízení si prozpevuje jako neporadnicek a taky podle těch obrázků pochopila rozdíl zabordeleny/uklizeny pokoj.takže za nás super :)

úklid nepořádek, špína

Elisabeth Zöller
německá, 1945
2007  75%Jednu jí vrazím!
2016  65%Jak Nepořádníček naučil děti uklízet
2006  80%Zvířátka