Kabátice Kabátice komentáře u knih

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pěkné a strhující čtení!

15.07.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tenhle díl mě zklamal. Bylo to místy dost přehnané.

10.07.2017 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

To docela časté přeskakování v čase mi dalo zabrat, ale musím uznat, že celkově byl závěr vydařený. Zaklínače zařazuji mezi své srdcovky

27.06.2017 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Nemám slov, kniha předčila má očekávání. Film jsem viděla první a nikterak mě neovlivnil. Naopak mě inspiroval k četbě. Jdu hned do dalších dílů a doufám, že jsou stejně geniální.

27.06.2017 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Bezvadně vystiženy rozdíly ve smýšlení dvou ras, které bohužel vedli ke katastrofě. Prostě, jako vždycky... Moc pěkné čtení s nadčasovým tématem.

25.05.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Úsměvná knížka, která pobaví. Možná proto, že hrdinové řeší krizi tak zvláštními způsoby. Zajímal by mě mužský názor na tuto knihu. Z komentářů vyplývá, že knihu čtou hlavně ženy. Myslím si, že chlap by řekl: ,,Je to úplná blbost!"

03.05.2017 3 z 5

Deník (všeho) schopné ženy Deník (všeho) schopné ženy Zita Marinovová

Lehké humorné čtivo na jeden večer. Ale nic víc!

03.05.2017 2 z 5

Prezydent krokadýlů Prezydent krokadýlů Warren Miller

Skvělá kniha psaná krásným jazykem. Čte se sama, ale nemohu říci, že by to bylo zrovna veselé téma.

03.05.2017 5 z 5

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Ač neholduji verším, nebylo to zas tak zlé. První část, která je hlavně o tom, jak se seznámit a získat ženu (například cirkuse), byla velice úsměvná :-) Zároveň musím uznat, že je to nadčasové dílo.

18.04.2017 3 z 5

Pobertové Pobertové William Faulkner

Zápletka jednoduchá, ale občas velký problém zorientovat se v sáhodlouhých souvětích. Jinak docela pěkný příběh.

12.04.2017 3 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Prostě super odpočinkové čtivo :-)

24.03.2017 5 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Výborná kniha, hlavně první půle. Moc se mi líbili diskuze o podstatě bytí mezi Larsenem a Humpem, které opravdu stály za to. V druhé půli je citelně znát zamilovanost samotného Londona, která se do děje promítla příchodem Maud. Tak nějak to pak už nebylo ono... I přes to, ale pět hvězd :)

22.02.2017 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Na houževnatou slečnu Smilly asi dlouho nezapomenu. Její cit pro sníh, i pro to, dostat se za každou cenu do problémů, se mi dostal pod kůži. Jenom mi to trošku pokazila ta část, odehrávající se na lodi, kde mi děj občas přišel dost přehnaný, někdy nepřehledný a místy i nelogický.

26.01.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Jsem nadšená! Knihu jsem četla na doporučení a předčila mé očekávání.

10.01.2017 5 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Čapka mám ráda, ale tyhle povídky mě neoslovily.

05.01.2017 3 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Čekala jsem od prvního dílu trošku víc, podle toho, jaké jsem na tuto sérii dostala doporučení. Ale neodradí mě to. Další díly si určitě přečtu, JFK působí sympaticky.

22.12.2016 3 z 5

Tranzit Tranzit Anna Seghers

Knihu jsem si vybrala kvůli tématu, které mě zaujalo. Děj mě ale moc nestrhl, místy byl rozvleklý a nudný. Ale přečíst se to dalo.

16.12.2016 1 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Četla jsem jen díky výzvě a nebylo to špatné. Téma mě překvapilo a docela dost dojalo.

27.10.2016 4 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Silná kniha, rozdělená na dvě části. Zatímco příběh Rút je vyprávěn syrově, tak jak prožila všechny hrůzy v koncentračních vyhlazovacích táborech a končí návratem domů, příběh Ervína líčí jeho psychický stav právě po návratu. Oba příběhy mají co do sebe a stojí za to.

27.09.2016 4 z 5

Gepard Gepard Giuseppe Tomasi Di Lampedusa

Začátek šíleně rozvleklý a tak nějak o ničem, ale když to člověk vydrží, propracuje se k překvapivě čtivému románu.

24.09.2016 4 z 5