Pašerák

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, veterán válečných operací i účastník tajných misí, dostává jednoho dne neobvyklou nabídku od podivné dvojice zaměstnanců ještě podivnější agentury. Než však stačí přijmout či odmítnout, přenese se nečekanou shodou okolností do světa, v němž československá armáda v roce 1938 nevydala hranice republiky nacistickému Německu, do světa čarodějů – inkvizitorů pracujících pro vládu, do světa, kde se nejvíc peněz dá vydělat pašováním a prodejem magicky aktivních substancí. Brutální přestřelky, válka na kolejích, divoké honičky gangsterů a zákeřné triky čarodějů. To je denní chleba těch, kteří chtějí rychle zbohatnout. JFK však netouží stát se milionářem ve světě, který není jeho. Chce se vrátit domů. Tím však kříží cestu tajemné Agentuře a přestupuje zákony, o nichž netuší, že vůbec existují. Až úplně na konec se dozvídá jednoduchou, krutou a smrtelně nebezpečnou pravdu: Svůj svět si musíme zasloužit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128947/paserak-Qmr-128947.png 3.6256
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Triton

Kniha Pašerák

carbici

Není to náročná literatura, ale jeden neotevře Pašeráka, když touží po Goethovi :) Každopádně rychlý a úderný úvod do série. Víme, kdo je kdo, kdo s kým a proti komu... teda tak zhruba, většinou, chvílemi

kaffa
27.11.2020

důstojný, byť trochu kraťoučký, začátek série :-) zatím sem z ní četla jen několik vybraných knížek, ale po začátku sem sáhla až teprve teď, jízda může začít ;-)

Jarka_rybář
04.10.2020

Výtečná oddechovka. Je super, že existuje taková české série.

marcel8328
22.08.2020

Pro mě super oddechovka jako ostatní díly ????

toni-az
14.12.2019

Čekal jsem nějaké obyčejné béčko a ono celkem neobyčejné béčko. Na tozsah knihy se toho tam děje strašně moc, místy jsem se v ději skoro ztrácel.

Děj příjemně ubíhá, má hlavu i patu a dobré téma. Pravda, žádné nové zajímavé myšlenky, ovšem kvalitně napsáno. Jsem zvědav, jak bude kvalita pokračovat v dalších dílech.

MichalPuchovsky
30.11.2019

Pašerák sa číta s ľahkosťou a kniha hýri zaujímavými nápadmi. Dobre sa jej darí v stručnosti naznačiť základné obrysy "mytológie" knižného cyklu a mňa rozhodne namotivovala siahnuť po ďalších pokračovaniach. Na druhú stranu som čítal od Žambocha aj lepšie texty podobnej dĺžky. Za mňa by to chcelo ešte viacej drsnejšej akcie. Akoby mi tam chýbal ešte jeden krôčik k úprimne priznanej béčkovosti.

Tms636
21.11.2019

Žamboch s Procházkou, what else?

Artep5244
18.11.2019

Po knize jsem sáhla na základě doporučení mého kamaráda, který dílo vykreslil v těch nejlepších barvách. Bohužel musím konstatovat, že jsem byla zklamaná. V příběhu jsem se trošku zamotávala a celkově jsem očekávala lepší a propracovanější příběh. Do dalších dílů se s největší pravděpodobností nepustím.