Pobertové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj se odehrává na začátku 20. století v době prvních automobilů, ve smyšleném Yoknapatawském okrese, městě Jeffersounu, ale větší jeho část se odehrává opodál, na hranici státu Mississippi v tennesseeském Memphisu a nedalekém Parshamu. Hlavním hrdinou je Lucius Priest, již coby dědeček, který vypráví o zážitcích několika dní, kdy se jako jedenáctiletý chlapec s dvěma zaměstnanci otcovy povoznické stáje - indiánským míšencem Boonem a černochem Nedem - vydá na výlet do Memphisu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73905/pobertove.jpg 4.136
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění
Orig. název

The Reivers, 1962

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Pobertové

Přidat komentář
jindra2
20.10.2019

Ta kostrbatá souvětí se nedají číst.

Pavlaj
17.05.2019

Krásný příběh o jižanském gentlemanství a složitých vztazích mezi bílými a černými. Škála skvěle prokreslených, úžasných postaviček. Jednu hvězdičku dolů za hodně složitá souvětí, které dneska působí zastarale (i když aby ne, když se autor narodil v předminulém století) a těžko se čtou.


Boogie007
20.03.2019

Byla jsem malá, měla jsem zrovna angínu a protože jsem čekala na další dávku antibiotik, mohla jsem se dívat na televizi do nočních hodin. Dávali Poberty a mě zcela uchvátili (něco podobného se mi stalo jen u Frajera Luka). Na další shlédnutí jsem si musela počkat, až se mi podařilo konečně sehnat DVD, ale ke knížce jsem se dostala snadněji. V knihovně jsem si ji půjčovala několikrát ročně. Tak moc jsem ji toužila mít doma, že jsem uvažovala o "trvalé výpůjčce". Nakonec jsem ji objevila ve výprodeji a můj štít zůstal čistý :-). Čtení se musíte naplno věnovat, autor rád používá věty, které zaberou skoro 1/2 stránky, tak se nesmíte ztratit. Ale příběh náhlé volnosti, poznávání světa dospělých, automobilu a koně s neobvyklou chutí mě natrvalo zaháčkoval.

denib
15.10.2017

Hodnotila bych mnohem lépe, kdyby nebylo těch neuvěřitelně dlouhých souvětí. Ono to sice navozovalo dojem vtipného vyprávění, ale taky mě to vytrhovalo z děje. Bylo totiž potřeba se na ty dlouhé věty soustředit a někdy i přečíst si je dvakrát. Jinak ale hezká kniha. Komu ta složitá souvětí nevadí, tomu se kniha bude líbit.

Kabátice
12.04.2017

Zápletka jednoduchá, ale občas velký problém zorientovat se v sáhodlouhých souvětích. Jinak docela pěkný příběh.

woodward
28.06.2015

Rozmarné, zcela nefaulknerovsky projasněné vyprávění o ztřeštěné jízdě, o chlapeckém dospívání v době, kdy se auta nahazovala klikou, kdy trauma amerického jihu z utrpěné porážky bylo ještě živé a rasismus (ještě nadlouho) všudypřítomný.

pohledvenkova
21.02.2015

Smazáno.

Looka2
20.02.2015

60% Na nepřehledně rozvětvená souvětí se zvyká opravdu těžce.A to si nemyslím, že bych byl líný přemýšlet. Kolísá to od saywerovské romantické nadsázky až k těžko rozkousnutelným a zdlouhavým zašmodrchaným odstavcům. Nevím jestli se vrhnu ještě na další autorovy knihy, pokud má být tato čtenářsky nejpřívětivější.

Doporučujeme

Až se tě život zeptá
Až se tě život zeptá
Kořist
Kořist
Zrzka se odhaluje
Zrzka se odhaluje
Vysněný život Ernesta G.
Vysněný život Ernesta G.