Pobertové

Děj se odehrává na začátku 20. století v době prvních automobilů, ve smyšleném Yoknapatawském okrese, městě Jeffersounu, ale větší jeho část se odehrává opodál, na hranici státu Mississippi v tennesseeském Memphisu a nedalekém Parshamu. Hlavním hrdinou je Lucius Priest, již coby dědeček, který vypráví o zážitcích několika dní... celý text

Děj se odehrává na začátku 20. století v době prvních automobilů, ve smyšleném Yoknapatawském okrese, městě Jeffersounu, ale větší jeho část se odehrává opodál, na hranici státu Mississippi v tennesseeském Memphisu a nedalekém Parshamu.
Hlavním hrdinou je Lucius Priest, již coby dědeček, který vypráví o zážitcích několika dní, kdy se jako jedenáctiletý chlapec s dvěma zaměstnanci otcovy povoznické stáje - indiánským míšencem Boonem a černochem Nedem - vydá na výlet do Memphisu.

méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73905/pobertove.jpg 4.225
Originální název:

The Reivers (1962)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Kabátice
12. dubna

Zápletka jednoduchá, ale občas velký problém zorientovat se v sáhodlouhých souvětích. Jinak docela pěkný příběh.

woodward
28.06.2015

Rozmarné, zcela nefaulknerovsky projasněné vyprávění o ztřeštěné jízdě, o chlapeckém dospívání v době, kdy se auta nahazovala klikou, kdy trauma amerického jihu z utrpěné porážky bylo ještě živé a rasismus (ještě nadlouho) všudypřítomný.

venkov4ever
21.02.2015

Kniha byla solidním způsobem zfilmována. Na scénu s vyprošťováním auta zapadlého v bahně dlouho nezapomenu.

Looka2
20.02.2015

60% Na nepřehledně rozvětvená souvětí se zvyká opravdu těžce.A to si nemyslím, že bych byl líný přemýšlet. Kolísá to od saywerovské romantické nadsázky až k těžko rozkousnutelným a zdlouhavým zašmodrchaným odstavcům. Nevím jestli se vrhnu ještě na další autorovy knihy, pokud má být tato čtenářsky nejpřívětivější.