Jura999 Jura999 komentáře u knih

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Poutavá napínavá četba, od které není lehké se odtrhnout

Čeští panovníci v kostce Čeští panovníci v kostce Martin Víšek

Úplně mi nesedí forma knihy - strana formátu A5 je na některé málo, na některé příliš. Navíc - některé informace jsou nešťastně uvedeny

28.04.2019 1 z 5

Eric Clapton: Motherless Child Eric Clapton: Motherless Child Paul Scott

Místy zdlouhavé a dost podrobné. Ale strhující

28.04.2019 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četl ve svých 13 letech a musím říct, že to pro mě byla docela rána...ale poučná rána

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Pecka, která si v mé knihovně vždycky najde místo

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jo, toto by šlo. Neúnavnost starce a touha zvítězit souboj i v ohrožení života vytváří zajímavé myšlenky.
,,Člověka můžeš zničit, ale ne porazit."

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Odlehčené čtení, které neurazí, ale zároveň neohromí. :D

28.04.2019 4 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Ne úplně zábavná četba. Ano, vlastenecká. Ano, uznávaná. Ale mě to nějak neoslovilo.

28.04.2019 2 z 5

Peckovní četba. Jako malý jsem nejdřív viděl film, až potom jsem se rozhoupal si to přečíst a musím říct, že kniha nabízí mnohokrát víc než omezené filmové zpracování.

Proměna Proměna Franz Kafka

Kafka geniálně vystihl postupné ochlazování vztahů k broukovi. Jak se říká:,,Nech brouka žít" :D Jen škoda, že to nebylo delší - uvítal bych víc dopodrobna popsanou proměnu vztahů k Řehoři.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Bál jsem se, že kniha patří k ,,nudné klasice." Povídky mě ovšem mile překvapily a bylo to příjemné čtení.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Klasika, ke které jsem se dostal kvůli povinné četbě. Radost z jejího čtení jsem měl ale hlavně kvůli Cimrmanovskému Záskoku...jinak bych to těžce strravoval.

28.04.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V dětství jsem ji měl rád kvůli tomu, že to byla taková nezvyklá pohádka...v pubertě jsem se k ní vrátil a od té doby jsem ji přečetl několikrát...vždycky mě dostane!
,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné"

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, ze které mrazí v zádech

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Kniha řešící morální dilema...kniha, od které jsem čekal trochu víc. Třeba to chce ale jenom čas

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Strhující děj plyne rychle a je velmi těžké se odtrhnout. Závěr naprosto geniální.

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

Vůbec nejlepší hra DJC. Seminář člověka neomrzí, ba naopak - pořádně ho načne...to, co přijde po semináři už člověka jen dorazí! :D

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha nabízející široký filozofický rozměr s poutavými odbočkami od minulosti ,,jedné duše." Zajímavě je taky popsáno dění ve vězení a konec je dechberoucí.

Malevil Malevil Robert Merle

Úvod trochu zdlouhavý, ale důležitý k pochopení postav a jejich uvažování. Bez Tomášových poznámek(často jakožto protiváha souvislého příběhu vyprávěná Emanuelem) by podle mého kniha hodně ztratila na kvalitě - popisování příběhů, které Emanuel ,,zapomněl" ve vyprávění uvést, se stává velice poutavou složkou knihy.
,,Pro nás je minulost 2x minulá, ztracený čas 2x ztracený, protože jsme spolu s ním ztratili i svět."

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Neuvěřitelná jízda...už od 1.stránky mě kniha vtáhla a svět už nikdy nebude stejný :DD Za naprosto revoluční považuji náhled na Ďábla jako takového - není považován za klasického zástupce zla, spíš jako prvek, který odhaluje pravou povahu lidí.
Postava Mistra také vybízí k přemýšlení - kdo to byl, že dokázal pravdivě(a přitom zcela odlišně) popsat dění kolem Piláta Pontského - člověka by mohlo napadnout, že si to jen vymyslel, ovšem Woland potvrzuje pravdivost románu.
No, po prvním přečtení to na mě udělalo silný dojem a nemůžu se dočkat, na co nového tam narazím při dalším přečtení. Teď si ovšem musím dát trochu čas.
,,Každý člověk i věc má přece svůj stín. Nechceš přece vyplenit celou zeměkouli a vymýtit z ní všecky stromy i živé bytosti jen proto, že uznáváš jen světlo beze stínu?"