Jura999 Jura999 komentáře u knih

Řecký člověk a jeho svět Řecký člověk a jeho svět Jean-Pierre Vernant

Zajímavě zpracováno, dává poznat také dějiny každodennosti. Doporučuji!

Dějiny antického Říma Dějiny antického Říma Michael Grant

Čtivé. Je ale nutná aspoň základní znalost dějin Říma, jinak se to může zdát nepřehledné.

06.02.2021 4 z 5

Dějiny pravěku a starověku II. Dějiny pravěku a starověku II. Jan Pečírka

Komplexně shrnuté! Nejde než doporučit

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Po přečtení se divím, že Viewegh je adorován a Rudiše zdaleka nezná tolik lidí. Je to škoda! Číst Rudiše je mnohem přínosnější než číst Viewegha!

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Skvělá kniha! Irving je odborník tklivé scény - jeho perem nejsou tklivé, dojemné scény kvalitě na přítěž, naopak! Dělají z Irvingova díla dílo kanonické.

“Té noci vstal a šel se podívat do chlapeckého oddělení; ve velké ložnici, kde už všichni chlapci spali, snad hledal vlastní minulost, ale místo toho našel dr. Larche, jak pozdě v noci chlapce obchází a všechny je líbá. Homer si v tu chvíli představil, že takhle dr. Larch líbal i jeho, když byl malý; nemohl tušit, že právě tyto polibky, přestože rozdávané až v této době, jsou určeny jemu. Byly to polibky, jimž dr. Larch hledal Homera Wellse.”

06.02.2021

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Tento Kunderův román je absolutní špice! Doporučuji přečíst všem milovníkům náročnější četby!

06.02.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Průměrná klasika. Vtipné, zábavné, čtivé. Ale žádné ohromné dílo. Po optimistickém konci se objevuje hořká pachuť...

30.11.2019 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Nijak dechberoucí dojem to na mě neudělalo. Ale kniha byla skvělá. Byla čtivá, skvěle propracované postavy a mnoho vedlejších dějů. Za mě skvělá věc!

27.11.2019 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Čapkovo strhující drama popisující odlišné pohledy na svět, hodnoty i smrt. Pro mě, jakožto pro muže, velmi neobvyklý pohled na celou věc z hlediska matky, ale zároveň zcela logický a ,,normálnější" než pohled kohokoli jiného.

,,Kdyby se za čest, za pravdu, za svobodu neplatilo životem, neměly by tu ohromnou, tu strašnou cenu."

30.09.2019 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nevím...tím, že je to taková klasika, tak jsem od toho čekal trochu víc...ale příjemné počteníčko
,,Komu se smějete? Sami sobě se smějete!"

26.07.2019 4 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Zajímavé, dlouhé a moudré

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nadčasové, ale ne úplně můj šálek kávy

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Natolik bizarní, až mi to dělá dobře =D ani na jednu stranu není pohlíženo jako na tu ,,dobrou." Místy nudné, místy překvapivé natolik, že se mi hnaly slzy do očí

28.04.2019 3 z 5

Rolling Stones - jejich vlastními slovy Rolling Stones - jejich vlastními slovy David Dalton

Musí se číst po částech :D

Život Život Keith Richards

Subjektivní popis dění a historie jednoho z nejvýznamnějších kytaristů na jednu z nejvýznamnějších kapel. Dost podrobné, místy zdlouhavé.

28.04.2019 4 z 5

Slunce, Měsíc a Rolling Stones Slunce, Měsíc a Rolling Stones Rich Cohen

Super! Nijak podrobný popis Stounů. Tak akorát pro to je pochopit(částečně) a poznat. Před přečtením knihy ovšem doporučuju poznat více hudby než Satisfaction :DD

28.04.2019 5 z 5

George Harrison: Za zamčenými dveřmi George Harrison: Za zamčenými dveřmi Graeme Thomson

Od této dlouhé diskografie nečekejme jen samou chválu na George Harrisona - na rozpůlenou osobnost(tím myslím asketického a zároveň požitkářského) George je pohlíženo naprosto objektivně a s odstupem. Děkuju za to!

28.04.2019 5 z 5

I takto lze pojmout historii. A nesmím této knize odepřít jednu nespornou zásluhu - učí se z ní líp než z učebnic

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Hodně jsem se nasmál u deníku tohoto mladého intelektuála :D

28.04.2019 4 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie