Eric Clapton: Motherless Child

Biografie Motherless Child vykresluje Erika Claptona jako jednoho z nejvlivnějších umělců své generace, živoucí hudební legendu a jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Obsahuje dosud nepublikované detaily z jeho komplikovaného, ale fascinujícího života posbírané od blízkých přátel a spolupracovníků. . Kniha sleduje Claptonovu více než padesátiletou kariéru od začátků ve skupině Yardbirds, přes spolupráci s Johnem Mayallem, slávu superskupiny Cream, kapel Blind Faith a Derek and the Dominos až po sólovou kariéru. . Clapton se vždy viděl jako osamělý hráč blues, muž s kytarou proti celému světu. Blues pro něj zůstávalo konstantou, jádrem, ze kterého vycházel. Právě on byl vyvolený pokračovat v tradici hudby starých bluesmanů z delty Mississippi. . Paul Scott se zaměřuje také na Claptonův soukromý život, kde se jeho mimořádný talent prolínal s nepochopitelnou sebedestrukcí. Nikdy se netajil problémy s drogami a alkoholem, ani svým bohémským životem, který ho několikrát zavedl až na hranu smrti. . Bez občasných osobních pádů by ale nikdy nemohl vystoupat na hudební olymp a získat si uznání milionů fanoušků po celém světě. Jeho příběh lze tedy také číst jako dlouhou, ale úspěšnou cestu ke střízlivosti, vykoupení a konečně i ke štěstí. . Motherless Child doplněná fotografiemi je nezbytným kusem pro každého Claptonova fanouška....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291918/eric-clapton-motherless-child-acu-291918.jpg 4.27
Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, 65. pole

Motherless Child: The Definitive Biography of Eric Clapton, 2015

Kniha Eric Clapton: Motherless Child

Jura999
28.04.2019

Místy zdlouhavé a dost podrobné. Ale strhující

Ronny
13.04.2019

Překvapila mne nadměrná konzumace alkoholu a hlavně drog u tak nadaného hudebníka. Trvalo to dlouhá léta a jeho chování pod vlivem opravdu denního nadužívání drog a chlastu bylo o ubohé. Bohužel se mi tím až zprotivil.Taky to jak se léta ucházel o manželku svého přítele George Harrisona, uháněl ji a přesvědčoval jak ji miluje. Až se s ní konečně oženil, tak ji nestydatě podváděl, ani to neskrýval.

xplech
23.01.2017

Mírně povrchní text s velkým množstvím technických a faktických nepřesností, se zajímavými subjektivními závěry autora, který určitě skvěle rešeršuje z mnoha (bulvárních) zdrojů najednou, ale skutek v konečném důsledku utek(l). Knihu jsem dočetl (EC mám rád), nicméně je pravděpodobně určena spíše pro "širokou veřejnost" :-) .

Hodža
02.08.2016

Pošušňáníčko!

Goya čili Trpká cesta poznání
Goya čili Trpká cesta poznání
Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

Paul Scott
britská, 1965