juni juni komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Povinná kniha k maturitě (čteno před rokem). U většiny knížek, které jsme četla k maturitě, tak jsem se musela přemlouvat. Ale tato knížka je jedna z mála výjimek, od které jsme se nemohla odtrhnout.

31.07.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Povídky se mi moc líbily. Četly se samy. Některé mě zaujaly více, některé trochu méně. Ale ke všem se určitě vrátím.

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Nevím jak vyjádřit slovy, jak je tato kniha nádherná a zároveň neuvěřitelně smutná. Proto to vyjádřím citátem z knihy:,, Tiše vydechnu jeho jméno. Přesto vím, že tu už není, aby mi odpověděl. Neprojde hlavním vchodem, nevezme mě za ruku a nepoví mi, že všechno dopadne dobře. ''
Když jsem dočetla tento odstavec, rozbrečela jsem se jako ještě nikdy předtím.

30.03.2019 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Jedna z nejlepších knížek, co jsme kdy četla. Knížku jsme přečetla za jeden den (a jednu noc). Vůbec jsme se nemohla odtrhnout. Doporučuji.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nádherná knížka i slza ukápla. Pitchovy kapitoly mě zaujaly o trochu víc než Violetiny. Bipolární porucha a ztráta milované osoby. Všem doporučuji.

16.11.2019 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Dvacet tisíc mil pod mořem zná každý milovník Vernea. Nádherný příběh stejně jako Patnáctiletý kapitán, kterého jsem také četla. Prostě povinnost přečíst.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Knížka byla v rámci povinné četby k maturitě (přečtena před rokem). Příběh se mi líbil, jen mi přišlo, že se uprostřed hodně táhl.

01.08.2023 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Povinná četba k maturitě (čteno už před rokem). Knížka byla zajímavá, jen na mě asi až moc romantická.

31.07.2023 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Taková česká klasika

21.06.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Nádherná knížka. Neví, co jiného dodat.

13.04.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím co bych o této knize napsala. Jednoduše mě dostala a to doslova. Nádherný příběh a nádherný styl psaní a nádherná slova, věty, odstavce... Nemám co jiného k této knize říct, než to že jsem u ní brečela a brečela. Moc ráda bych se někdy podívala do Amsterdamu.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pokračování příběhu Louisi se mi moc líbilo.

13.10.2023 5 z 5

Tuto knihu jsme četla k maturitě (už před rokem). Moc se mi líbila. Děj byl plynulý. Jedna z mála knih k maturitě, která se četla sama a moc se mi líbila.

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Naprosto úžasná kniha. Od začátku do konce jsme se nemohla odtrhnout. Spojení historického a fantasy žánru, co víc si přát (pro milovníka historických a fantasy knížek).

31.07.2023 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Nádherná knížka. Zaměřená na typ lidí, co to v životě nemají nejlehčí.

18.11.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přiznám se, že jsem viděla první film, který mě nadchnul a rozbrečel. A když jsem zjistila i že je to kniha, okamžitě jsem si jí musela přečíst. Už se chystám na pokračování Život po tobě. Všem doporučuji, kdo miluje romantiku a zároveň mu nevadí pobrečet si. Určitě to není moje poslední kaňka od Moyesové.

Divergence Divergence Veronica Roth

Do této knížky jsem se zamilovala a i do filmu. Je zvláštní jak jsou rozdělení do pěti frakcí (Odevzdanost, Upřímnost, Sečtělost, Neohroženost a Mírumilovnost). Do jaké z frakcí byste patřili a do které byste chtěli? Já teda nevím. Moc se mi příběh líbil. Doporučuju :)

31.03.2018 5 z 5

Miluju Harryho, viděla jsem všechny filmy. Pořád si je pouštím znovu a znovu a znovu...
I když to bylo o Harryho synovi, moc se mi příběh líbil. Ani mi nevadilo, že to bylo napsané jako scénář k divadelní hře. Každý kdo miluje Harryho by si mě tuto knihu přečíst.

25.12.2017 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knížka byla v rámci povinné četby k maturitě (čteno před rokem). Tato kniha i film jsou velice vychvalovány. Četla se dobře. Jen příběh mě moc nezaujal. Nejspíše v rámci vychvalování jsme čekala něco více.

01.08.2023 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Jedna z mých nejoblíbenější knížek, co kdy vyšla. Miluju knížku a miluji i film (samozřejmě pomohlo, že Gatsbyho hrál Leonardo DiCaprio).

30.07.2023 5 z 5