julliette julliette komentáře u knih

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Páni. Tahle série začíná velmi velmi nadějně. Jednu věc vím, že Liefe se dvěmi společníky ty zbývající drahokamy do Kouzelného pásu najdou. První, Topaz, už mají, ale kam se vydají tentokrát.

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Je to pěkná kniha. Hned mě vtáhla do děje. Jak Will se stal slavným učněm hraničáře Halta. A protože se mu to líbilo, zahodil jedinou šanci jít do bojové školy, když zachránil barona a ten mu tu nabídku dal. Už se těším na další díl, jaké dobrodružství asi prožije tentokrát.

Dhampir Dhampir Barb Hendee

Je to nádherná kniha. Prvně jsem bla zmatená z toho jejich "představení", ale pak jsem to pochopila. A z hrané lovkyně se stala opravdová, ona je totiž dhampir, neboli dítě upíra stvořené k zabíjení upírů. Takže v městečku pár Vznešených nemrtvých zabila, takže možnost že by mohla s Leesilem žít normální život, zmizela. Upíři a dhampirové jsou přirození nepřátelé, proto za ní budou chodit, aby se ji pokusili zabít.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

No, jen jedno slovo na to můžu říct, WOW. Tak tohle, sic to bylo dlouhé, ale neubralo to na poutavosti, byl fakt originální příběh. Fakt bych nechtěla být odříznutá od světa bariérou, skrz kterou pronikne jen vzduch a nerozbije ji vůbec nic. Jejich smůla, že město přišlo o tolik občanů. Zasrali si město a ovzduší zplodinami, vznikly požáry a vraždy. A to všechno kvůli jedné krabičce, která spustila na město kupoli, ale když ji našli, to už bylo jen 32 živých, tak se ta kupole vznesla a konečně se mohl zbytek populace nadechnout čerstvého vzduchu a jsou zase volní.

08.05.2015 5 z 5

Vymítač duchů Vymítač duchů Derek Meister

Je to pěkné pokračování. Jak se Ian a Bpm snaží najít Ianova dědečka, který je nezvěstný a který může Ianovi vysvětlit, proč vidí duchy. Najdou ho a on jim řekne, že jeho rodina má zvláštní genom, že je něco jako budík, který probral ten virus, kvůli kterému Ian a jeho děda ty duch vidí. Ten virus mají všichni, ale u jeho rodiny se aktivoval. Tak se snaží vybádat něco, co by zastavilo množení viru, ale děda zjistil, že u Iana ten vir mutuje, takže bude těžké ho zastavit. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat.

08.05.2015 5 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

No, druhý díl je mnohem lepší než první.

07.05.2015 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Je to moc pěkný příběh. Ti upíři, vlkoběsové, Sangvinisté, On a kniha Evangelium, to vše dohromady vytváří dobrodružné sci-fi.
Zaujal mě vztah mezi vojákem Jordanem a archeoložkou Erin. Taky se mnou pěkně otřáslo, jak políbila Rhuna, který je Sangvinista a upír, aby do něj nuceně dostala krev, aby ho uzdravila a posílila, ale nakonec se poddal a kousl ji do krku protože ho žádala, i když lidskou krev nikdy nepil jenom posvěcené víno, neboli krev Kristovu. Tak díky tomuto taky našli to evangelium, ale otevřít ho nemohou, protože musí ještě najít vtěleného anděla Tomma. Už se těším na další díl.

07.05.2015 5 z 5

Edenie Edenie Janusz Andrzej Zajdel

Je to pěkný příběh. Jak spisovatel poznává život v Edenii, ale nebyla to žádná pecka. Nebylo to moc akční. Mohlo to být lepší.

04.05.2015 3 z 5

Vesnice Sparks Vesnice Sparks Jeanne DuPrau

Je to pěkné pokračování. Embeřané si museli zvyknout na život na povrchu a ve vesnici Sparks, jejíž lidé je přijali na určitý čas. Ale pak začal boj, protože si Embeřané mysleli, že je vesničané napadají, ale za tím vším byl Tick, který chtěl zažít válku a povedlo se mu to. Obrátil Embeřany proti pohostinným vesničanům. Ale zabránilo se boji, když Tick přiznal ten velkolepý plán Doonovi, který to pak všem řekl. Lina se vrhla do velkého "výletu", když přijel tulák Casper, bratr kluka její hostitelské rodiny. Ona se schovala do náklaďáku, v domnění, že si ji někdo po dnu jízdy nevšimne, ale všimla si jí Maddy, ale nevyhodili ji zpět do vesnice, a tak jeli do města, kde má být podle Casperových výpočtů poklad, ale mýlil se a Maddy s Linou mu ujely na kole a vrátily se do Sparks, zrovna, když započala válka, ale byla zastavena, všechno se zastavilo, protože když vypukl požár, Embeřané vesničanům pomohli hasit a Tick zmizel, protože nemůže být se zrádci. Spory se urovnaly. A Embeřané dál pomáhají vesničanům s úrodou a stavbou a žijí šťastný život i bez města Ember.

03.05.2015 5 z 5

Limes inferior Limes inferior Janusz Andrzej Zajdel

No, je to docela zajímavé, ale moc mě to nenadchlo. Je to úplně jiný svět, kde mají jiná pravidla a body místo peněz a liftery, kteří je nelegálně mění. Takže takový průměr. Mohlo to být akčnější.

03.05.2015 3 z 5

Královna Temnoty Královna Temnoty Anne Bishop

Je to krásné ukončení série. Jaenelle má trošku problémy ve vztahu s Daemonem, nakonec se dají dohromady. Chystá se válka a Jaenelle, jakož to Královna Temnoty má ji zastavit, což se jí podaří s pomocí Saetana, jejího otce, dále pak Lucivara, bratra jejího milence, a pak je tu Daemon. Jaenelle svou obrovskou mocí dokáže vyhladit čistou krev, která byla pošpiněna Hekatah a Dorotheou, ale cena byla velká, Přišla o hodně spoustu energie a zranila se, ale její příbuzní, vlci, se o ni postarali. Daemon ji našel a strávil s ní noc, protože on si myslel, že ona umřela a ona si myslela, že ji ta síla zabije. Ona mu řekla, že si ho vezme. A tak, i když to nepokračovalo dál, určitě proběhla svatba.

03.05.2015 5 z 5

Spojení krve Spojení krve Nicky Perry (p)

Je to skvělá kniha. Vůbec jsem nemohla odtrhnout oči. Tak Gee se zamilovala do Garyho. Pak se seznámila s jeho rodinou a skamarádila se s Tomem. Dozvěděla se, že jsou upíři a že ona je potomek Lykana, jejího otce George, který se jí bude pokoušet infikovat, aby se proměnila ve vlkodlaka a vyhubila upíry podle proroctví. Její otec ji s jeho podřízenými hledali a ona se s upíry pořád přemisťovali. Gee se neustále seznamovala s novými a dalšími upíry, pak se poznala se Sethem, který ale později umírá, protože ho kousl vlkodlak, ona mu chtěla ulevit, a tak ho musela zabít, což bylo pro ni hrozné, on ji miloval a ona mu to dovolila, párkrát se před jeho smrtí políbili a ona mu pak chtě nechtě usekla hlavu a spálila ho na popel. Jenže George zabil i jejího lidského kamaráda Leoše, pak zabil její mámu, a to bylo dost na to aby se v ní zrodil ještě větší vztek a chce otce zabít. Jenže on ji infikuje. Málem se promění, když v tom tomu zabrání Thomas, vysaje z ní vlkodlačí jed. Tím trochu pomohl, ale trocha jí pořád koluje v žilách, tak ona souhlasí, ať ji přemění, že se ten jed zneutralizuje. Napil se od ní, ona se napila od něj, pak se napila lidské krve a je hotovo. Jenže pak se na Toma vrhne George a kousne ho. Umírá. A pak zaslepená vztekem napadne George a zabije ho. Pak se Gee propadla do dlouhého spánku, ve kterém se promění v upíra. Vzbudila se, podívala do zrcadla a byla jiná, měla světlou pleť, byla vyšší krásnější a měla fialovo-modré oči po Tomovi. Aspoň něco jí po něm zůstalo a taky jeho auto Lorelai. Její život jde dál. Válka mezi upíry a vlkodlaky se zastavila. Teď se ale musí Gee krmit krví. Gee se ale rozhodla, že si chce vzít jiné jméno, a vybrala si jméno Nein. Upíří rodina ji přijala a její vztah s Garym pokračuje bez zábran, protože nemůže otěhotnět.

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Páni, tak tohle bylo teda šílené pokračování, já se nestačila divit. Laurel chodí s Davidem, ale přitom pořád myslí na Tamaniho. Měla nastoupit do florelí Akademie, kam ji Tamani odvedl. Seznámila se tam s Katyou, Letní florelou. Dva měsíce se tam šprtala o rostlinách, použití, lektvarech, atd. Často se vídala s Tamem, ten jí chodil za pár týdnů navštěvovat, z čehož byla velmi nadšená. Párkrát se ji pokusil políbit, ale marně. Po dvou měsících odešla z Avalonu domů. Jenže pak se toho semlelo spoustu najednou Trollové na ni útočí, neví komu má věřit a komu se vyhýbat. V listopadu ji Tam pozval do Avalonu na ples, tak s ním šla a velmi si to užila. Ale když se měla vrátit domů, políbil ji a nejenom jednou, David je našel a Tamanimu to bylo jedno, ještě si ji přivinul k sobě a podruhé ji políbil, vyznal ji svou lásku, chtěl vědět jestli ho nemiluje, prvně se nevzmohla na slovo, ale pak to jistě řekla a utekla za Davidem, ten jí nadával, co to bylo, dozvěděl se že se s Tamem líbala víckrát než jenom dvakrát a odjel. Ona utrápená se vrátila domů. Jenže na ni zase trollové zaútočili a ona letěla za Davidem, kde se to semlelo, přežili to, ale rozhodli se, že půjdou za Tamanim. Ale ona ho nemohla najít, našla jenom Shara, kterému se svěřila až se rozplakala, a on jí řekl, jak o ní Tamani pořád mluví, že ji miluje, a tak. Vysvětlil jí, jak mu láme srdce když odchází, a ta se tedy pořádně rozplakala. Pak odešla a Tamani vyšel z poza křoví, kde se schovával, protože chtěl aby si Laurel myslela, že je pryč, aby ji donutil cítit se špatně, vině, smutně, osaměle. Jaké pikle Tam kuje, to se dozvíme v dalším díle.

Jiskra Jiskra Amy Kathleen Ryan

Je to pěkné pokračování. Já věděla, že se Kieran s Waverly rozejdou. Pak aspoň pomáhala zraněnému Sethovi, který dostal nakládačku od teroristu z Nového obzoru. Kieran na to přišel a nebyl dvakrát nadšený, nevěřil mu. Ale Waverly s Sethem toho teroristu chytili a zavřeli do basy. No Waverly se Sethem se tam dostali taky, protože se vzepřeli pokynům Kierana. Nový obzor zaútočil na jejich loď a manželka toho teroristy ho vysvobodila, Waverly sice pustili dávno na svobodu, ale Seth tam byl pořád, a tak se pro něj vydala, i když to znamenalo, že možná umře. Vysvobodila ho. Dostali se ven, ale Waverly nezůstala na lodi, omluvila se Sethovi a nastoupila se slzami do OneManu a nechala tam Setha.

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Pěkná středně hororová kniha. Chvílemi jsem se bála, chvílemi jsem bla znechucena, hlavně těmi krysami a červy. Bylo to dost napínavé čtení, takže jsem se od toho nemohla odtrhnout. Samá krev, useknuté hlavy, bílej sajrajt, staří upíři, noví upíři, mrtvoly, lidé, kteří je zabíjí, nebo to zkouší, dokud je netvoři nepromění. Pořád se tam něco děje, takže se těším, jak bude pokračovat děj druhého dílu.

30.04.2015 5 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Je to krásný příběh. Nejdřív, jak se dali do kupy Myst a Wroth, pak Emma a Lachlain. a pak se setkali, protože Emma a Myst jsou příbuzné. Samá láska, vzdory a sex.

29.04.2015 5 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Krásné pokračování. Georgina se sice nemůže stýkat s Sethem, ale když do města přišel její kamarád Bastien, inkubus, on na sebe vzal jeho podobu, a ona mu podlehla a ulevila si na něm. On svádí ženy, na rozdíl od ní, ale když měl svést jednu ženu, ona mu ne a ne podlehnout, jeho démon vyhrožoval, že ho potrestá, a tak mu Georgina pomohla, zjistila totiž, že ta žena, je lesba. On byl zachráněn, ale byl stejně přeložen jinam, tak se zase rozloučili, dali si pusu, a doufají že se zase setkají, vždyť jsou kamarádi už věčnost.
Sethovi překvapivě nevadilo, že si to rozdala s Bastienem v jeho podobě.
Její kamarád Doug se chaval divně, nakonec zjistila že je zdrogovaný, ale ne jen tak něčím, ale potravou Bohů, kterou mu dodával Alec, člen skupiny, a který to dostával od Sola, boha. kterému proudí v žilách. Georgina ho našla, s pomocí anděla, nevycítil její nesmrtelnost a tak se dostala k němu tak blízko, že zabila jeho smrtelnou formu těla.

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

Je to krásné pokračování, jen mě trochu zamrzelo, že Merit dala Morganovi kopačky. S Ethanem mají napjaté vztahy. Vyšetřují případy, jak t mejdany, tak i výhružky. Celinu propustili lochu. Merit se pak s Ethanem do půl minuty líbali, pak mu řekla že je to chyba. Když byla na stráži, napadla ji Celina, která jí dokončila proměnu, protože Merit a její upírka do sebe nesplynuly. Až teď. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. .D

27.04.2015 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Je to nádherná kniha. Klasický upíří románek. Tak, Wrath si vzal Beth, přenechal vládnutí Bratrstva svému zástupci a stal se z něj král a z Beth královna. Jak se říká, láska vše překoná, málem by pro sebe umřeli. Jak jejich život asi bude pokračovat dál, když je na světě tolik vrahů a zločinců, oni musí vyšetřovat, vládnout světu a přitom si i užívat, a to ještě v domě, kde bydlí i Bratrstvo.

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Je to skvělá kniha. Plná lásky, sexu a překvapení. Sascha je prý nedokonalý Psy, a to ji časem zabije, protože cítí, a to Psyové neumí. Nakonec se zamilovala do alfy Lucase, on si ji označil, stala se jeho životní partnerkou. Taky zjistila, že je E-Psy, čili empatik, který umí vyhledat problémy bolesti, smutek, vztek a nahradit je kladnými emocemi, ale ona ty špatné emoce nepohltí, prostě zmizí. Já jsem se tak lekla, když se Sascha odpojila od PsyNetu a nechtěla se připojit mentálně k Lucasovi, protože se bála, že ho to zabije. Ale když už byla na pokraji smrti, tak se napojila, protože on ji o to prosil. Říkala, že je to oba zabije, že se vysají navzájem do pár měsíců, ale pak zjistili, že si utvořili síť, která se skládá z Lucasovy levhartí smečky. Takže se zásobují navzájem. A tak se stala členkou levhartí smečky, pečovala o ni, uklidňovala rozzlobené. Všichni ji mají rádi a je jim jedno, že je z jiné rasy, měla přeci city.

25.04.2015 5 z 5