Spojení krve

od:

Spojení krve

Život sedmnáctileté Soni Generové, které všichni říkají Gee, plyne celkem normálně. Až do chvíle, kdy se k nim do města přistěhuje rodina z Anglie. Otec ji začne učit angličtinu, Flor s ní začne chodit do třídy, s Thomase se spřátelí a Gary… Do Garyho se zamiluje. Vášnivě, hluboce a osudově. Pak si ale začíná všímat, že s rod... celý text

Život sedmnáctileté Soni Generové, které všichni říkají Gee, plyne celkem normálně. Až do chvíle, kdy se k nim do města přistěhuje rodina z Anglie. Otec ji začne učit angličtinu, Flor s ní začne chodit do třídy, s Thomase se spřátelí a Gary… Do Garyho se zamiluje. Vášnivě, hluboce a osudově. Pak si ale začíná všímat, že s rodinou není něco v pořádku. Jsou až nadpozemsky krásní, bledí, stále studení a moc toho nesnědí… Ano, jsou to upíři. To ovšem není největší šok, který Gee zažije. Postupně se totiž dozvídá, že je potomkem vlkodlaků a že je podle věštby ta, která má celé pokolení upírů včetně svého milovaného vyhladit…

1. vydání.
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77328/spojeni-krve-77328.jpg 3.365
Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Přidat komentář
Calla2002
08. května

Já jsem brečela jako mimino .... Já knihy strašně prožívám ,lidi my říkají že jsem přecitlivělá já to vím okk přečetla jsem tolik knih že to nedokážu spočítat ,ale u žádný jsem nebrečela takhle moc ... To prostě.....já jsem se zamilovala do Toma hned jak se objevil na scéně :-D ale prostě ..ON UMŘEL!! prostě neeeeee!! Ještě k tomu její máma a Leoš a jak se s ní nechtěla potom bavit Laura to je prostě moc! Lidi píšou jak se to podobá stmívání a jiným věcem ale to jsou keci žádná kniha se nepodobala téhle ta romantika a komplikace a ten konečný zvrat .... Pochybuju že tu knihu nepřečtu znovu ...ale přijde mi že tam bylo moc smrti Tom vážně umřít nemusel a toho parchanta jejího otce by jsem zabila tak jako tak už jenom za Leoše , jenom mi přijde že umřel mooc rychle ale aspoň bolestivě .... A konec byl ale dokonalý ale chyběl tam Tom jak se probudila a jak se změnila ..... Vážně by mi v tu chvíli chyběla Laura v tu chvíli jsem ji nenáviděla. ALE VŘELE DOPORUČUJU JEDNA Z NEJ KNIH CO JSEM ČETLA !!!!

gabice4
16.09.2016

Očekávala jsem od knihy daleko víc......

Barus72
15.08.2015

Za sebe můžu jednoznačně doporučit! Knížka se mi fakt moc líbila, je propracovaná a to já miluji. Upřímně doufám, že s tím autorka nesekla a budou i další. :-)

Lenka.Vílka
20.06.2015

Začnou tím, co mi na knize vadilo. Autorka se rozhodla pro pseudonym a ja az po půjčení z knihovny zjistila, ze je to Česka. Neměla jsem obavy, protože vim, že Češi nejsou úplně neschopní spisovatele :) ale...tak nějak jsem doufala, že když už byl použit pseudonym světový, tak to bude i světově postavená kniha. Občas jsem měla pocit, jako kdyby snad slečna spisovatelka měla něco proti Čechům. Proč to nebylo celé "po Česku"? Ale to bych už zbytečně rypala. A navíc si nejsem jistá, jestli jsem svou myšlenku správně rozvedla, takže končim, nechci se v tom zamotat. Kniha na mě působila jako fan-fiction lepší kategorie. Ale upřímně, myslím, že to takhle prostě chodí. Když má někdo rad nějakou knihu nebo žánr, je velká šance, čím se bude inspirovat prvotina. Jenže...jestli tohle někdo srovnává se Stmíváním (už si ani nevybavuji, kolikrát jsem tuhle větu použila), asi četl jinou knihu než já.

Teď přejdu na to, co nebylo nejhorší. Zaujala mě myšlenka, anotace knihu prodala, ale to provedení bylo horší. Každému musí byt jasné, co bude a jak to bude. Ale to nám přece nevadí, ne? Když se dívám na film s Brucem Willisem, tak taky nedrzim palce zaporakovi jenom proto, aby to byla změna! Vim, že jim všem nakope prdel, přesto se na ten film podívam. A s touhle knihou je to stejné. Dostanete všechno, co ocekavate (jak pozitivni, tak negativni). Spojení krve nebude kniha, kterou si prectu znovu ani ji nebudu doporučovat. Ale...pokud se někdo do čtení nakonec pustí, určitě chybu neudělá, tak špatná rozhodně není. Jenom mě asi už tyhle "obyčejné šestnáctileté (sedmnáctileté) holky, kterým změní život osudová láska v podobě jakýmkoliv směrem nelidského kluka" začínají nudit. Hlavně co se upírů týká. U těch ostatních to přijde jistě časem, ale zatím jenom tohle...

Líbilo se mi, že to všechno nebyla náhoda. Že se ti dva spolu náhodou nepotkali na paloučku lásky, ale má to úplně jiný důvod. To bylo originální. Ale tím asi plusy knihy končí. A kdyby se ubralo sto stran nudnyho vykecavani, pomohlo by to. Já nepotrebuju cely dvě strany popisu dokonalosti. Kdyby ten borec nebyl kořen od hlavy k patě, tak v knize nemá co dělat. Logické. A pozor, má super bourak, který jen tak nikdo nemá. A co to znamená? Že je ještě větší kořen! Tím se nechci ničemu vysmivat, ale některá klišé se i v téhle knize mění v chodící trapnost. A pokud by byla napsána jinak, možná by to s nimi nedopadlo tak blbe.

julliette
02.05.2015

Je to skvělá kniha. Vůbec jsem nemohla odtrhnout oči. Tak Gee se zamilovala do Garyho. Pak se seznámila s jeho rodinou a skamarádila se s Tomem. Dozvěděla se, že jsou upíři a že ona je potomek Lykana, jejího otce George, který se jí bude pokoušet infikovat, aby se proměnila ve vlkodlaka a vyhubila upíry podle proroctví. Její otec ji s jeho podřízenými hledali a ona se s upíry pořád přemisťovali. Gee se neustále seznamovala s novými a dalšími upíry, pak se poznala se Sethem, který ale později umírá, protože ho kousl vlkodlak, ona mu chtěla ulevit, a tak ho musela zabít, což bylo pro ni hrozné, on ji miloval a ona mu to dovolila, párkrát se před jeho smrtí políbili a ona mu pak chtě nechtě usekla hlavu a spálila ho na popel. Jenže George zabil i jejího lidského kamaráda Leoše, pak zabil její mámu, a to bylo dost na to aby se v ní zrodil ještě větší vztek a chce otce zabít. Jenže on ji infikuje. Málem se promění, když v tom tomu zabrání Thomas, vysaje z ní vlkodlačí jed. Tím trochu pomohl, ale trocha jí pořád koluje v žilách, tak ona souhlasí, ať ji přemění, že se ten jed zneutralizuje. Napil se od ní, ona se napila od něj, pak se napila lidské krve a je hotovo. Jenže pak se na Toma vrhne George a kousne ho. Umírá. A pak zaslepená vztekem napadne George a zabije ho. Pak se Gee propadla do dlouhého spánku, ve kterém se promění v upíra. Vzbudila se, podívala do zrcadla a byla jiná, měla světlou pleť, byla vyšší krásnější a měla fialovo-modré oči po Tomovi. Aspoň něco jí po něm zůstalo a taky jeho auto Lorelai. Její život jde dál. Válka mezi upíry a vlkodlaky se zastavila. Teď se ale musí Gee krmit krví. Gee se ale rozhodla, že si chce vzít jiné jméno, a vybrala si jméno Nein. Upíří rodina ji přijala a její vztah s Garym pokračuje bez zábran, protože nemůže otěhotnět.

angelbooks
01.05.2015

Kniha nebyla špatná, i když připomínala stmívání. Ale oproti stmívání, byla tahle mnohem lepší. Přesto ji doporučuju.
Líbilo se mi, že tam byli části z obou pohledu, jak Gee tak Garyho.
Klidně bych si to přečetla znovu, akorát si říkám, že to chtělo trochu míň stránek. A možná pozměnit situaci s tou její mámou ( na konci ), jinak to bylo fajn :).

Zuzanka123
23.03.2015

Kniha se mi moc líbila. Sice jak někteří říkají byla v něčem podobná jiným knihám, ale i tak jsem ji četla s nadšením. Palec hore autorce :-)

minimonisek
16.01.2015

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem něco jiného, ale spousta pasáží mi připomínala Stmívání. Podobná jména, podobný děj - škoda, že autorka nevymyslela něco jiného, něco svého, způsob jejího psaní není špatný, ale podobností je strašně moc s jinými knihami. Škoda.

eloušek
23.08.2014

knížka se mi líbila, bylo to zase něco jiného.

Karoli282
20.07.2014

Docela zajímavý nápad, i když ne moc využitý. Pár věcí mi docela hodně vadilo, třeba když Gee nemohla vydržet ani týden bez Garetha nebo ty narážky, jak jsou Češi závistiví, ANO jinde teda podle autorky lidé nezavidí, jasně :D. Sice jsem knihu párkrát odložila, nakonec jsem ji dočetla, zrovna tahle kniha nemusela být tak dlouhá. Celkově spíš tedy průměr.

Elvire Fogharty
03.07.2014odpad!

Snad ta nejhorší kniha -pokud se tohle vůbec může nazývat knihou-, kterou jsem kdy za svůj život přečetla. Neustále jsem se do čtení nutila a nemohla jsem se dočkat, až ji dočtu a vrátila zpět do knihovny, kam patří. Pomalu jsem ani nevnímala, co se tam vlastně děje. Uznávám, obálka se mi líbila víc, než dost, za ni bych dala klidně jednu hvězdičku. Jenže psát tam naprosto zbytečné věci, například jaké bylo auto, jaký byl mobil a k tomu všemu hned na začátku prozradit to, oč jde... to si nezaslouží ani jednu. Celkem se divím, že autorka věděla, o čem dál psát. Navíc celý děj byl až příliš zdlouhavý a kniha je zbytečně tlustá.
A na to lze už jedině říci... je to odpad!

dominika25
01.06.2014

Musím říct, že jsem byla docela zklamaná. Kniha byla slátanina Stmívání, Underwordu a i ostátních knížek a filmů o upírech. Byla docela škoda, že autorka nepřidala i nějaký ten vlastní nápad.

mitsu
18.09.2013

Tak jo, je fakt že téma upíři prostě nedokážu ignorovat, takže knížku jsem dost rychle přečetla. Autorčin útlý věk je možná omluvou pro styl psaní, nicméně neomlouvá kopírování - v tak obrovském rozsahu. Ságu Stmívání v knížce pozná snad i ten, kdo o ní jen letmo slyšel. Možná kdyby se aspoň pokusila vymyslet si vlastní jména.... Autorka si snila svůj sen a pak ho dala na papír. Takhle to dělá většina spisovatelů. Jenomže tenhle sen nebyl její.....promiň Nicky

zuzca.h
25.07.2013

Tak tadle knížka mi fakt dalal zabrat. Asi tak tisíckrát jsem jí odložila a až když se blížil termín nutnosti jí vrátit do knihovny tak jsem se donutila ji dočíst. Vždycky se snažím knížku přečíst celou a doufám, že se to časem rozjede což se tady bohužel nestalo:( Pokažde když už to vypadalo nadějně tak to zabil styl jakým je tadle knížka psaná, podle mě je autorka strašně popisná na dle mě nevhodných místech a tím se děj příšerně táhne a tím je celá knížka taková "ucouraná".
Na obhajobu autorky nicméně musím říc, že prvotní nápad je celkem dobrý, ale zpracování už trochu vázne, rozsah je podle mě hodně přemrštěnej, kdyby si autorka po sobě knížku přečetla a polovinu proškrtala a ze skoro 500 stránek udělala tak polovinu, knížka by se rozhodně četla líp a děj by se neztrácel v popisech značky a edice telefonu nejlepší kámošky aj.

kleria
20.05.2013

Tak tahle kniha na mé emoce dopadla velice. Poprvé mi u knihy ukápla slza a to se mi ještě nikdy nestalo. No jinak se mi kniha celkem líbila jenom posledníma 100 stránkami jsem trošku zaskočená ještě teď. Zas taková kravina mi to nepřišla, protože mě knihy o upírech tolik nevadí. Nejvíc mi na knize vadily dvě věci: 1) bylo tam pár nevyřešenejch věcí, ale je to autorčina prvotina takže to trochu chápu jinak doufám, že od této autorky by mohli být v budoucnu i lepší knížky. 2) V anotaci moc nechápu tuhle větu: OTEC JI ZAČNE UČIT ANGLIČTINU!! Přitom z otcem se setká v knížce až v polovině knížce. Pak mě napadlo že by to mohli být otec Flor, Garyho a Thomase (normálně to jejich otec nebyl - a teď doufám že tahle věta není spoiler). A přijdeme že 500 stránek je u téhle knihy trošku zbytečně zdlouhavý, i když já tlusté knihy miluju :D. Knihu potom co se tam všechno událo, rozhodně nechystám číst znovu (možná časem si to rozmyslím). Taky je to myslím první kniha, která na mě zanechala hrozně divný pocit a vůbec si to neumím vysvětlit. Myslím si, že to stojí za přečtení.

bara8686
17.04.2013odpad!

nudila jsem se u této knihy ani jsem ji nedočetla :-(

luckaherzogova
17.02.2013

Na tomhle je vidět, že knížku napsala nevyspělá češka. Spojení Stmívání a dalších upírskejch blbostí. Pro zasmání doporučuji, pro prožitek z dobře napsaného díla vážně NE :-)

meinita
19.01.2013odpad!

blbost nad blbost. přečtení této knihy bylo plýtvání času. ostatním tedy NEDOPORUČUJI.

Nefi
10.01.2013

Kniha je pro mne spíš průměrnější, ale i tak se mi líbila a rychle jsem jí přečetla.

Kate.S
20.12.2012odpad!

Nehorázná kravina. Přišlo mi to jako vykrádání Stmívání.

adinkaa
24.03.2012

ta kniha je vážně užasná přečetla jsem ji za 5 dní.Nejvíc jsem si oblíbila Tomase:-)

barahladka
10.01.2012

Je to ta nejlepší kniha,kterou jsem kdy četla.Vážně povedená!Je lepší než stmívání :)) nejkrásnější kniha! :)

Alice_E
29.12.2011

No, přečetla jsem si předmluvu a u toho jsem knihu zavřela.. Napsat do předmluvy celý děj knihy, to je i na mě trochu moc... není víc co dodat.

Gabcik
17.11.2011odpad!

tahle knížka musela být jen autorčin pouhý vtip....


Štítky

vlkodlaci upíři

Autor knihy

Nicole Zvoníčková

Nicky Perry (p)
česká, 1991

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených94x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených7x
v Knihotéce38x
v Chystám se číst40x
v Chci si koupit10x