Jodie Online Jodie komentáře u knih

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Tuhle knihu by si měl přečíst každý. A lidi co se druhých neustále ptají na děti a těhotenství by si ji měli přečíst pro jistotu dvakrát.

13.11.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Téma super, zpracování hrozně nezáživné, zdlouhavé, autor neustále přeskakuje od jednoho k druhému, bylo pro mě hodně náročné se tím prokousat. Těším se na film, snad z něho budu mít lepší dojem.

06.02.2016 2 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Musím souhlasit v podstatě se vším, co je níže v komentáři od bookshelf. Mně také kniha nezaujala, neoblíbila jsem si žádnou postavu a ze všeho nejvíc mi vadilo to, že autorka vůbec nevysvětlila, proč je svět, ve kterém hrdinové žijí právě takový, jaký je. Celkově bylo vše dost málo vysvětlené a ploché. Autorka si zřejmě radši nechala dost materiálu na další díly, já už se na ně ale bohužel nechystám.

17.04.2016 2 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Skvělý román, který se dá číst nejenom v létě :) Ze začátku knihy jsem byla trochu skeptická a očekávala jsem nějakou banální zápletku, ale nakonec bylo rozuzlení dost nečekané a napínavě podané, takže jsem druhou polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem. Jdu se hned poohlédnout i po předchozích autorčiných knihách.

29.06.2014 5 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Úžasné příběhy několika zajímavých postav, které jsou na první pohled velmi odlišné, ale při hlubším zkoumání zjistíte, že mají všichni vlastně něco společného - snaží se najít své místo životě. Jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla a nenechala se odradit příšerným českým názvem, který vůbec nekoresponduje s obsahem.

08.12.2015 5 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Kniha je dobře napsaná, vše dává smysl, ale mě bohužel systém popsaný autory naprosto nesedl a nemohu ho dodržovat :(

02.04.2014 4 z 5

Agatha Christie: Životopis Agatha Christie: Životopis Janet Morgan

Jsem moc ráda, že jsem si tento životopis přečetla, určitě jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o Agatě a jejím díle. Ale autorka je šílená grafomanka! Místy je to opravdu hodně rozvleklé a spousta věcí se opakuje pořád dokola, hlavně v druhé polovině.

02.11.2020 3 z 5

Fajn knížka na čtení před Vánoci nebo o Vánocích. V celkovém hodnocení tak 3,5 hvězdičky, některé příběhy jsou úžasné, některé naopak podprůměrné.

05.12.2015 3 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Pro mě jeden ze slabších dílů, jak mi to v Levhartovi nevadilo, tak tady už jsem byla trochu alergická na Harryho supermanské schopnosti a zároveň mi úplně neseděla drogová tématika. V porovnání s jinými detektivkami nadprůměr, ale v porovnání s ostatními Holeovkami spíš průměr.

22.10.2014 3 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Mně se kniha líbila více než zmiňovaný Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů, kterým jsem se nějak nemohla moc dobře prokousat, byla pro mě čtivější a napínavější.

03.09.2014 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Už hodně dlouho se mi nestalo, že by mi všechny postavy v knize byly takhle nesympatické, skoro se mi až hnusily. Nicméně kniha se četla výborně, příběh byl zajímavý a hodně napínavý, přestože to rozuzlení mě možná trochu zklamalo, proto dávám jen 4 hvězdy. Těším se na film.

30.01.2014 4 z 5

Kniha mě bavila, byla neotřelá a mám slabost pro dětské hrdiny. Plus ty podivné fotky, které jí dodávaly kouzlo. Těším se na pokračování.

27.01.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Předně bych chtěla "poděkovat" Sapy za prozrazení zápletky.
Jinak se mi ale kniha líbila, jak první, zábavnější polovina, tak ta druhá, smutnější. Pro člověka, který něco podobného v dospívání zažil je kniha bolestně pravdivá a navrací spoustu vzpomínek. Doufám, že u nás brzy od Johna Greena vyjde něco dalšího.

07.01.2014 5 z 5

Čas ztracených holubic Čas ztracených holubic Sofi Oksanen

Knihy od Sofi Oksanen se nečtou snadno, jsou plné bolesti, kterou v Estoncích zanechali události dvacátého století. Pro mě byla tato kniha velmi přínosná, o okupaci Estonska jsem toho moc nevěděla. Moc mě bavil i zamotaný příběh, který postupně vykrystalizoval do trochu očekávaného závěru. Skvělé bylo i vykreslení charakterů postav, především Edgara a Juudit.

01.01.2014 4 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Irving ve své vrcholné formě, už delší dobu jsem od něho nic nečetla, ale V jedné osobě bych zařadila klidně na úroveň Pravidel moštárny, Roku vdovou a Modlitby za Owena Meanyho. Krásná kniha se zajímavou tématikou a spoustou sympatických postav.

28.12.2013 5 z 5

URBEX – Opuštěná místa v Čechách URBEX – Opuštěná místa v Čechách Katka Havlíková

Kniha se mi celkem líbila, opuštěné stavby mě odjakživa fascinují. Trochu mě mrzí, že tam staveb nebylo víc a co mě mrzí hodně je to, že text neprošel rukou korektura a člověk občas narazí na podivné nelogické obraty nebo drobné faktické chyby.

14.03.2015 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Ne a ne, nebavilo mě to, nemohla jsem se pořádně začíst a těšila jsem se, až budu na konci. Hitler mi v knize nijak sympatický nebyl a v podstatě se mi trochu příčilo o něm číst. Dvě hvězdy za pár vtipných momentů a dobrou obálku.

26.01.2014 2 z 5

Juliette v New Yorku Juliette v New Yorku Rose-Line Brasset

Příjemný komiks, ve kterém se malí čtenáři seznámí s nejznámějšími místy v New Yorku a společně s Juliette prožijí i krátké dobrodružství. Jedinou vadou na kráse je chyba hned v první větě anotace.

19.09.2020 4 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Možná bych dala i čtyři hvězdičky, ale hrozně mě otrávil překlad a především spousta chyb! Po další knize autorky už sáhnu radši v originále.

15.07.2015 3 z 5

Zásnuby Zásnuby J. Courtney Sullivan

Krásný román, všechny příběhy jsou skvělé, žádný mě nenudil a skvělé bylo i to, jak se nakonec propojily.

13.01.2015 5 z 5