JIVaJaH Online JIVaJaH komentáře u knih

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu. Před lety jsem se už jednou zaposlouchala, ale nevydržela celé. Tentokrát jsem vydržela, plnila jsem do výzvy. Nejsem ale ten správný adresát.

09.11.2019 3 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Přiběh zajímavý. Nějaké skutečnosti se mi nezdají až tolik skutečné.Dialogy jsou velmi jednoduché...vypovídá to nejen o prostředí, ze kterého příběh je, ale i o "jiskrnosti" romského etnika. Děkuji za čtenářskou zkušenost.

09.11.2019 3 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

V knihovně zaujala obálka knížky, kvůli ní jsem ji i vzala domů. Název byl také slibný. Příběh mě moc nezaujal.

26.10.2019 3 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Pěkná krimi na jeden den.

19.10.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Napínavá kniha. Přesně taková, jakou už několikrát autor předvedl.A můj tip na pachatele-omyl!

02.10.2019 5 z 5

Nataša Nataša Táňa Keleová-Vasilková

Další příběh, který se klidně může odehrávat v několika domácnostech....autorka nezklamala. Poutavé, někdy smutné jindy úsměvné.

14.09.2019 4 z 5

Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Milena Holcová

Výborné čtení...humor, nové informace, přesně to, za čím jsem šla.

31.08.2019 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Někdo tu psal, že kniha měla spád až v druhé polovině. Já to mám opačně, zajímavější pro mě byla první polovina.

28.08.2019 4 z 5

Prokletí horské dívky Prokletí horské dívky Emily Carpenter

Na rozdíl od předchozích komentářů...chválím. Upoutal mě děj a zajímalo mě rozlousknutí /prokletí žen tohoto rodu. V knize se objevuje celý zástup postav a mohou se plést, ale to tak u rodinných ság bývá.

14.08.2019 5 z 5

Přezrálé broskve Přezrálé broskve Milena Holcová

Nemusí se s touto spisovatelkou tentokrát"cestovat" a stejně je to pěkný zážitek. Moc hezká kniha o ženách dvou rozdílných povah, které přeci jen mají něco společného?!

12.08.2019 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

První kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Báječné počtení. Na pozadí přiběhu o slavné Pětce se odehrává linie kolem černé hry vysoce postavených pánů. Nebo je to obráceně? Každopádně jedno neruší děj toho druhého. Doporučuji velmi!

08.08.2019 5 z 5

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuse Milena Holcová

Poučné, vtipné, vážně moc prima. Některé kapitoly jsem četla dvakrát...byly tak dobré, že po tom, co jsem si je přečetla, jsem je ještě předčítala v autě manželovi a synkovi!Doporučuji.

01.08.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Ale ano, těšila jsem se, knihu jsem měla vyhlídnutou a nakonec jsem ji nečekaně dostala jako dárek.Čtení mě bavilo, strany ubíhaly a já tušila pachatele...asi dvakrát...špatně. Kdo má rád napětí, doporučuji velmi!

28.07.2019 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Knihy tohoto autora mám moc ráda. S nadšením jsem do ruky brala po delši době další "Deaverovku". Zdála se mi ale jiná. Opět hlavní linie čtenáře přilepíke knize...rozvíjí se ale další linie, které se zdají být jiným příběhem. Děje se potkají. Za mě dobrá, ale zbytečně protahovaná, některá místa komplikovaná.

18.07.2019 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Četla jsem, protože mám v jiné čtenářské výzvě tuto kategorii splnit. Myslela jsem, že zážitek ze čtení bude horší. Tato jednohubka tedy překvapila.

11.07.2019 4 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Některé pasáže, jako divadlo na začátku knihy, by leckoho odradily...nudné. Na druhou stranu je kniha plná surovostí ke středověku patřících. Objevují se zde i myšlenky, které se týkají víry...tedy různých náboženství...... bohužel pro všechny věky, i ten náš, známá píseň. Dohromady tedy docela povedený čtivý koktejl.

11.07.2019 4 z 5

Tiché zlo Tiché zlo Emma Viskic

Obálka a popis přiběhu mě zaujal, proto jsem si i knihu koupila. Ale knížka, o které bych básnila, vydýchávala, přemýšlela dalši dny, to není.

02.07.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Zajímavá zápletka, mé myšlenky jen lítaly, scénářů byla v mé hlavě spousta.....přeci jen jsou tam určitá pojítka a člověka napadne, jak to je. Ale doporučuji!

21.06.2019 5 z 5

Neviděli jste Melody? Neviděli jste Melody? Sophie Hannah

Zvláštně napsaná kniha....na začátku mě až unavovaly popisy jednotlivých míst v hotelu. Nebyla mi na začatku sympatická ani hlavní hrdinka....postupně příběh nabíral na zajímavosti. Nakonec si myslím, že kniha byla fajn, ale co ten "konec"?!

15.06.2019 4 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Synkovi se příběhy této dvojice líbily, mně tolik ne. Je to ale kniha pro děti.

11.06.2019 4 z 5