Jitulevrtule Jitulevrtule komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha, kterou není jednoduché jednoznačně ohodnotit. Asi sedí i označení bestseller, protože si najde čtenáře různé sečtělosti a bude sedět většině nenáročných čtenářů.
Mně to trošku přišlo jako nějaká slepenina. Nejvíc mě bavil příběh Sage. Vyprávění z různých pohledů je vždy fajn, akorát tady to bylo tak nerovnoměrně rozloženo. A ano, trošku to bylo přitažené za vlasy. Zápisky o upírech se mi nelíbily vůbec, rušily mě.
I přesto se kniha dobře četla, měla potřebný spád a hodnotím kladně. Nenáročná oddychovka.

22.10.2022 3 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Na knihu jsem narazila náhodou, aniž bych věděla o popularitě seriálu....
První díl jsem nečetla a ničemu to nevadilo.

Byla to moje první historická kniha tohoto typu a jsem mile překvapena. Zpočátku byla lehce vleklá, ale nakonec mě vtáhla do děje. Čte se dobře, autor umí dobře vylíčit prostředí a akt bitev.
Zatím asi skončím u tohoto dílu, do pokračování, které bude zase o bitvách, se mi moc nechce...

15.09.2022 4 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Skvělé. Bavilo mě, že mě ACH dokázala zmást tak, že jsem každou chvíli podezřívala někoho jiného.

31.07.2022 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Krátká jednohubka. Milé a poučné. Jednoduše vysvětlená základní finanční gramotnost. Škoda, že se mi dostala do rukou až v dospělosti.

21.07.2022 5 z 5

Nevěděla jsem, co mám čekat. Zároveň jsem čekala asi příliš mnoho...Nápad originální, moc pěkný dizajn knihy a neobyčejné fotografie. Fotky celkově lepší, než příběh.

Až po začtení jsem zjistila, že se jedná o knihu pro mládež. A tomu to opravdu odpovídá. Pro mě oddechovka, která mě na začátku hodně bavila. Ovšem od poloviny už to nemělo spád, nedomyšlené situace a nějak jsem tomu už přestala věřit....Takže na další díly se určitě nechystám.

09.06.2022 3 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Bohužel mě kniha neoslovila. Děj mi neubíhal, neměla jsem vůbec chuť ji dočíst. Bylo to na mě až moc "nábožensky" napsáno.

17.05.2022 2 z 5

Digitální minimalismus Digitální minimalismus Cal Newport

Dobrá kniha k zamyšlení. Určitě další impulz se zamyslet a některé věci zredukovat.
Některé části o tom, jak si nás FB a jiné omotávají jsou zajímavé.
Čekala jsem od ní víc...Bavil mě spíš jen konec knihy.

Kniha pro mě nebyla dobře čitelná, někde mi přišlo, že na sebe myšlenky nenavazovaly. Dost mě rozptylovaly všechny jména, adresy a letopočty...lepší by to vše bylo pod čarou. Taky příklady různých historických a nehistorických osobností mi tam nějak vadily.

12.03.2022 2 z 5

Případ nebožtíka Hrocha Případ nebožtíka Hrocha Margery Allingham

Mile mě překvapila :). Krátká, ovšem zábavná knížka. Doporučuji!

27.02.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Dvě hvězdičky za to, že se to dalo dočíst až do konce.

Nevadí mi oddechová literatura, ale tuto knihu bych směřovala spíše na náctileté nebo...kdo je vlastně cílová skupina?...

V zásadě mi přijde, že autorka vymyslela dvě erotické scény, kolem kterých napsala nějakou omáčku. Některé rozhovory a myšlenkové pochody na sebe vůbec nenavazují. Nejpovedenější je asi název knihy.

30.09.2021 2 z 5

Veselé a smutné zároveň. Seriál jsem neviděla...Četla se sice pomaleji, protože kapitoly na sebe nenavazovaly, ale i tak ji doporučuji do povinné četby. Napsáno krásným a humorným jazykem, o všednostech i nevšednostech života jedné dívky :).

01.04.2020 4 z 5

Co se děje se světem? Co se děje se světem? Václav Cílek

Zajímavá směsice úvah, poznatků, informací. Na mě trošku chaos, něco jsem musela přeskočit :).

15.02.2020 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Napínavé až do konce. I když ten mi už přišel moc překombinovaný.

15.02.2020 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Výběrem této knihy neuděláte chybu. Čtivě napsáno...

09.07.2019 4 z 5

Dinosauří mozky Dinosauří mozky Albert J. Bernstein

Velmi vtipně napsáno. Stojí za přečtení.

09.07.2019 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Námět zajímavý, zpracování se nepovedlo. Kniha se čte rychle, ze začátku dychtíte po tom, vědět více a více, ale to je tak vše. Žádné velké napětí, spíš taková zpověď, která vlastně ani nikam negraduje, protože závěr je dost nepovedený, náhlý a nic moc neříkající.
Taky si kladu otázku, na jaké čtenáře je tato kniha mířena. Doporučila bych asi mladším ročníkům.

18.04.2019 3 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Chvílemi dosti drsná kniha, obzvláště, když si některé věci dokážete představit na vlastním těle.
Jinak styl je spíš průměrný, ale i přes to kniha přinese dost k zamyšlení...

17.03.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Bestseller? Tak to vůbec nechápu...
Ano, knížka je čtivá, napínavá, za víkend máte hotovo....Ale...Většina hlavních postav, včetně policistů, je vylíčena tak, že jsou Vám prakticky protivní, na stanici vládne chaos o moc, což v půlce už dost otravuje. Závěr dle mě končí náhle, jak už tady někdo psal prakticky bez vysvětlení jak k hlavní vraždě došlo (respektive jak se dostala pod led) a z jakého důvodu všechny vraždy probíhaly... Ke konci se vytratí už i rýpavý Sparks. Příběh obsahuje i pár stran z pohledu pachatele, což je fajn, ale téhle knížce spíš škodí, protože v nich není žádná pravidelnost.
Řekla bych spíše průměr....

25.02.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Trochu zklamání, čekala jsem více. Posledních dvacet stránek bylo nejlepších. Jinak mě to moc nechytlo...

29.01.2019 2 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Knihu jsem si vybrala podle obalu...Příjemný román, který mě ale více zaujal až ke konci.

26.08.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Napínavé od první stránky.

14.08.2018 5 z 5