Pátá hora

V románu Pátá hora se Paulo Coelho vrací do starověké Fénicie, aby na příběhu izraelského proroka Eliáše sledoval jeden výjimečný lidský osud od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost. Na Blízkém východě, kde se odpradávna mísily mnohé kultury, kudy na křižovatce cest táhla ničivá vojska asijských a afrických velmocí a kde probíhaly dalekosáhlé historické děje, dojde v kratičkém úseku jediného bytí k setkání muže a ženy a ke konfrontaci jejich víry, lásky, pochybností a naděje v čase bouřlivých událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137285/big_pata-hora-kys-137285.jpg 3.8480

Vydáno: , Argo

O Monte Cinco, 1996

Kniha Pátá hora

fabija
28.12.2021

Z dosud čtených knih Coelho se skutečně jedná o "slabší" kousek. Nicméně každému vřele doporučuji. Konec knihy, respektive vyústění příběhu lásky zasáhne každé srdce a přinese opravdu silný zážitek. Ostatně jako každá kniha Coelho.

Dixinka
01.12.2021

Moudra se musí dávkovat, aby došlo k pochopení celé knihy. Pěkné.

eva-lupen
26.10.2021

Tak určitě je to příběh na zamyšlení, ale nijak mne to nenadchlo.

Stauff
13.09.2021

Nejlepší Coelhova kniha.

PetraVok
17.04.2021

Z Coelhových knih nejslabší.

Veeczko
05.04.2021

Coelha mám ráda, ale tuto knihu jsem nepochopila. Pro mě nejslabší.

Worbitka89
27.03.2021

V kostce: víra, naděje, láska a politika hýbe světem. Nebýt konce, který to trochu symbolicky zachránil. Má třetí kniha od Coelhyho, zatím nejslabší, tak nějak nevýrazná.

Dada077
24.02.2021

radím medzi autorove slabšie diela, nakoľko tu mi príde ako vykladač biblie, ak by som sa mala rozhodnúť, či čítať ešte raz, tak nie.
"Veľkňaz sa najväčšmi obával, že bybloské písmo sa rozšíri a ohrozí existenciu bohov na Piatej hore." - Základy cenzúry tlače. :)