jirimatejka jirimatejka komentáře u knih

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Dobrý námět, osvědčení detektivové, byl jsem zvědavý na rozuzlení, i to se docela povedlo. Carter opět nezklamal.

12.11.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Docela fajn čtení, ale na to že to má nálepku bestselleru a knihy roku jsem čekal trochu více.

12.11.2022 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Napínavé, dobře napsaná, ale konec je dost přehnaný až nerealistický. V tomto je to podoné jako trilogie Čtvrtá opice - Pátá oběť - Šesté dítě. Také napínavé, čtivé a nezvládnutý konec.

12.11.2022 4 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Dobrý námět, napínavé, pěkně napsané. Doporučuji.

08.07.2022 5 z 5

Poslední světlo Poslední světlo Alex Scarrow

Postapo mám rád, tohle je velmi dobře napsané, děj má napětí a spád. Hlavní zápletka je ovšem trochu přehnaná, zejm. částečné vysvětlení na konci mě trochu zklamalo. Ale i tak doporučuji.

03.07.2022 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Velmi dobré, zajímavý námět, místy malinko rozvleklé, celkem dobře zvládnutý konec.

03.07.2022 4 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Skvělé pokračování prvního dílu, četlo se jedním dechem, dobře zvládnutý konec.

25.06.2022 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Velmi dobré, určitě lepší než byl Zhroucený čas od téhož autora. Zprvu se zdálo, že tam bude moc dějových linií a bude těžké to usledovat, ale nakonec to vykrystalizovalo v jednu a stálo to za to. Zajímavé zamyšlení nad tím jak člověk žije svůj život a jestli by jiný nebyl lepší. Malinké překvapení ze samotného konce, ten mi nepřišel úplně skvělý, ale kniha jako celek výborná.

20.06.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Skvělá kniha i když hodně drsná. Pro slabší povahy to není, ale hrůzy Osvětimi se prostě staly a kniha je dost syrově a pravdivě popisuje. Nacistické běsnění bylo dobře zachycené v situaci kdy Viktor v duchu srovnává "ubohé" stovky vraždiček v Americe se stovkami tisíc v nacistických lágrech. Silný příběh, dopručuji k přečtení i když je také dost dlouhý.

22.03.2022 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Celkem slušné, ale moc mi tam neseděly dvě dějové linky - případ samotný a rodinná historie Coltera Shawa, v podstatě zbytečné. Přečetl jsem za asi dva večery, celkově hodnotím jako lepší průměr.

15.03.2022 3 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Výtečné čtení, napínavý příběh, zajímavé posty. Líbilo se mi střídání pohledu unesené Piper a Joe O'Loughlina. Trochu mě mrzí, že nebyly vysvětleny dvě vraždy z úvodu knihy, ale i tak je to za 5*.

25.01.2022 5 z 5

Pchjongjangská akvária Pchjongjangská akvária Čchol-hwan Kang

Zajímavý příběh jako většina ze Severní Koreje. Kniha by potřebovala trochu "učesat" a doladit profesionálním autorem. Takhle mi to přišlo jak rychlé vyprávění vzpomínek. Sice zajímavé, ale autor často zabíhal mimo děj, řada věcí by zasloužila lepší vysvětlení apod.

22.01.2022 3 z 5

Pandemie a začalo to jako chřipka.. Pandemie a začalo to jako chřipka.. Daniel Kalla

Docela fajn čtení, i když víc než o pandemii to bylo o teroristech. Místy je to trochu prvoplánové a odhadnutelné. Postavy sympatické, uvěřitelné a celkový dojem dobrý.

15.01.2022 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Ze začátku jsem si říkal, že to bude trochu slabší, ale postupně se to rozjelo. Zajímavé postavy, je dobře, že autor opustil postavu Joe O'Loughlina z předchozí série a začal s novými. Svěží, čtívé, napínavé. Doporučuji!

03.01.2022 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Velmi dobré, netradiční prostředí, hlavní hrdinka sympatická. Nepříliš uvěřitelná byla skutečnost, že v městě na Měsící vládne napůl anarchie místo striktního režimu. O chlup horší než Spasitel, kterého jsem četl dříve, ale to bude většina knih :)

31.12.2021 4 z 5

Anglická dívka Anglická dívka Daniel Silva

Kniha je rozdělena v podstatě do dvou téměř oddělených příběhů, což mi v začátku druhé části trochu vadilo, ale jako celek dobré. Děj má spád, přiměřené napětí. Podle recenzí jsem čekal větší pecku, ale splnilo účel.

29.12.2021 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Trochu zklamání, podle recenzí jsem očekával více. Mám rád postapo, ale nemám rád zombie tématiku, tohle se tomu trochu blížilo. Takový dost nepravděpodobný příběh. Pokračování číst nebudu.

12.12.2021 3 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Skvělé, nejlepší kniha za poslední minimálně rok. Líbilo se mi střídání dějových linií na Zemi a ve vesmíru, dobře zvládnutý byl i konec. Palec nahoru!

11.12.2021 5 z 5

7 klíčů 7 klíčů Asa Schwarz

Pěkně napsaný thriller, zajímavá myšlenka, i když v řadě technologických detailů značně přehnaná.

13.11.2021 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

(SPOILER) Rollins je můj oblíbený autor, takže jsem čekal o chloupek více. Probuzené starověké stroje byly obtížně uvěřitelné, sice věřím, že i starověké civilizace měly vysoké znalosti a byly by něco takového schopny vytvořit, ale nevěřím, ze by mechanické stroje (zejm. tak důmyslné) mohly bez úhony a v plné funkčnosti přečkat dvě tisícíletí. Jinak příběh dobrý, v zásadě typické schéma mixu historie se současností. Doporučuji.

12.08.2021 4 z 5