JířaBalicu JířaBalicu komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Neuvěřitelné, nevim jak napsat, že ta to kniha je pro mne nej. Nejlepši je, że je musite přečíst vsechny a když dočtete chcete vic.
Postapokalypticka civilizace mne vždy fascinovala, jak se bude žít, co se stalo, jak se to stalo. V tehle knize a v pokračovani je vše. Nechci napsat nic z děje, protože, mam pocit že budoucim čtenářum vyzradim přiliš a hlavně to si přečtete v obsahu.
Fandum scifi a vlastně i nefandum vřele doporučuji.

31.12.2018 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Musím se přiznat, že zprvu a vlastně až do konce knihy jsem byla rozpolcená. Nelibil se mi vyvoj Ilan, hlavně fraze "do prasečí řiti" ta me vubec nesedla, zamilovanost do kapitána no jistě to muselo být. Hned po do čtení 25.5. Jsem tady v diskuzi zjistla, že bude třetí dil, to mě upřímně naštvalo....
Od knížky od dobré knížky čekám "pohlceni" a ja si uvedomila, že na celý ten příběh pořád myslim, že přemýšlím co se asi bude dit, co tam zrovna teď dělají. A ja si zoufám o Petro prosim pište, ja chci vědět co se děje jak to zakončí. Říkam si proč jsem četla (po nocích při kojeni) tak rychle.
Prostě doporučuji, ale upřímně proc? Kdo přečte prvni dva díly určitě bude číst dál

29.05.2021 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Četla jsem tu to knihu podruhé a zase mě dostala. Dokonalý příběh. V půlce knihy se dozvíme kdo je vrah, a přesto vůbec nic nevime. Vřele doporučuji a jdu na další Flintovou.

06.02.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tu to knihu jsme četla na doporučení databaze, a jo povedlo se. Dva večery pěkného čtení, bavil mě styl co kapitola to pohled jiné osoby, moc chytré a poutavé. Teda deník mě fakt desil, pěkně hnusná rodina. Nicméně jsem měla pocit, že čtu Sběratele kostí. Přesto vřele doporučuji.

21.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha, moc čtivý příběh. Paní Alena je pro mne, určitě na dlouho, spisovatelka čïslo jedna.

05.01.2019 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Poslední Flintová a musím napsat, že jsem trochu zklamaná. Čekala jsem epicke vyvrcholení všeho, práce, Mark, sestra a ono nic moc. Ale jako detektivka dobrý a mořská panna no paráda. Rozhodně čtěte a ja se jdu uklidnit Kocourem Bobem.

26.02.2019 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Jako zatím všechny knížky od pani Bolton, i tato mně "uspokojila". Dokonce jsem odhalila i vraha, ale jen na zlomek sekundy, pak jsem tapala dál. Jdu na další, tak se ukaž Lacey, jak se popereš s minulostí, hodiš uz Viky za hlavu?

14.02.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová nezklamala, i tato kniha se mi moc líbila. Příběh tří žen tří generací je velice zajímavý, bohužel ani jedna z žen mi tak úplně k srdci nepřirostly. Knížka Hana a Hotýlek zatím nepřekonána, ale těším se na další.

13.01.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek je pro mne stejně dobrá kniha jako Hana, myslim že vše, co paní Alena napíše bude super čtení. Baví mne styl jak paní Alena píše. To jak popisuje osoby, děj jsem si zamilovala. Urcitě jdu na další knihu.

08.01.2019 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

V dnešní době serialu a filmu se občas necham ovlivnit nějakým filmovým zpracováním. To to byl ten připad. Musim se přiznat že jsem knihu nedočetla, nevim proč, ze začátku a vlastně skoro až do konce se četla. Někdo tu napsal, že čekal vic no a ja čekala něco, celou tu knížku jsem čekala na něco.

31.12.2018 2 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Pro mě zklamani. Na obalu knihy je poznamenáno šokujici závěr, no nebyl. Byl předvídatelný hned od začátku. Asi už jsem přejedená takových příběhů.

01.03.2021

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Uff, zklamání. Upíři co cvičí jogu, maji za kámoše homosexualni demony, čarodějnice co nechce být čarodějnice a vychovavaly ji teplé tety, no ja nevim prostě toto se čist nedalo.

31.12.2018 2 z 5