Jiparis Jiparis komentáře u knih

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Bolestivé vzpomínky, život s pocitem viny a touha začít znova, milovat a být milována. Silný příběh, který vás vtáhne a budete vše prožívat s hlavní hrdinkou.

03.11.2023 5 z 5

Druhá žena Druhá žena Michael Robotham

Skvělé. Vést dvojí život a zůstat čestný? Nic není černobílé, jasné. Prolínají se motivy přátelství, smutku, nenávisti a odpuštění. To vše se podařilo vnést do velmi zajímavého příběhu.

30.10.2023 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Zajímavý, zamotaný příběh, který má spoustu rovin. I když jsou místy slabší místa, určitě stojí za přečtení.

28.10.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Neuvěřitelné, kolik se toho vejde do jednoho lidského života. Autorka nesoudí, zachycuje zvraty. Největším trestem je prožít celý život ve strachu z odhalení.

22.10.2023 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Skvělá detektivka. Neotřelý námět, spousta zvratů, postavy, které pohánějí různé motivy a obyčejný, citlivý vyšetřovatel, který se seznamuje s moderními vyšetřovacími metodami.

17.10.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Nadějná nová autorka mě příjemně překvapila. Zajímavý příběh, část s dívkami a závěr trochu nesrozumitelný.

15.10.2023 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Hodně temné s mnoha děsivými detaily, které podle mě nebyly nutné. Samotný námět je zajímavý, má spád a čte se dobře.

12.10.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Příjemná detektivka, kde neteče krev proudem a vše se točí kolem miniaturní misky. Nechybí napětí, zvraty a vztahy.

11.10.2023 5 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Dala bych i 6: Linda umí vytvořit napínavý, silný příběh, okořeněný znalostí nezvyklého prostředí amišů. Tvrdohlavá vyšetřovatelka Kate má smysl pro spravedlnost , jde za svým a mnohokrát tvrdě narazí. Nedovedu si představit jak vypadalo její tělo po všech těch karambolech.

08.10.2023 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Příliš mnoho stránek, děj je v první části rozvleklý, ve druhé dostává spád, ale spousta mystiky a neoddůvodněné hypnozy dělají příběh trochu neuvěřitelným.

05.10.2023 4 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Tento díl se mi zdál trochu slabší, předvídatelný Stále to ale je dobré čtení.

01.10.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Pro mě další nová autorka, která umí poutavě psát napínavé příběhy. Nezvyklá dvojice pátrajících a spletitý, nepředvídatelný děj.

29.09.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Moc pěkný a napínavý příběh, kde až do konce není jasno, kdo je oběť a kdo pachatel.

25.09.2023 5 z 5

Kudy kráčel zločin Kudy kráčel zločin Hana Hlušičková

Smutné čtení o tom, kolik a jakých zločinců máme stále kolem sebe.

18.09.2023 4 z 5

Pouštní hvězda Pouštní hvězda Michael Connelly

Jazyku Connellyho nic nepřebývá a nic nepostrádá, volně plyne a zprostředkuje vše, co je v příběhu třeba. Jen konec mě trochu zarmoutil, naznačuje konec Harryho? Byla by to škoda.

17.09.2023 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Strašlivé detaily ukrutných činů jsem jen přelétla očima. To, co mě nutilo číst dál byla snaha poznat důvody a osobu, která toho byla schopná. Druhá část se mi líbila víc, zkoumání motivů a psychologický postup Huntera.

14.09.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Život jsou jen okamžiky, jediný den, který můžeš ovlivnit je dnešek. Příběhy obyčejně neobyčejných lidí, nejistoty, vina, trest a hodně lásky k životu a hokeji.

11.09.2023

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Asi půjdu proti proudu. Několik dějových linek bez začátku a konce mi neseděly. I když pátrání bylo celkem zajímavé, musela jsem se přemáhat, abych dočetla do konce.

06.09.2023 3 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Dvě paralelně se rozvíjející linie příběhů, kde dochází neustále ke zvratům a nic není jasné. Snad jen malé minus za zamlžený konec, ale i to udržuje napětí.

02.09.2023 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Silný příběh, který nutí přemýšlet nad dobrem a zlem. Bolavá duše, která se nemůže zcela uzdravit po prožitých hrůzách a není pro ni návratu do běžného života.

30.08.2023 4 z 5