Jia Jia komentáře u knih

Všudybylka Všudybylka Tereza Mellanová

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi na křídovém papíře... už jsem ji předala dál, další generaci, už ani nevím kolikáté :-)

18.07.2016 5 z 5

Holčičky z Křivé ulice Holčičky z Křivé ulice Marie Charousová-Gardavská

Kdysi dávno jsem ji zdědila, mám ji pořád. Knížka o šikovných podnikavých holčičkách, které si založí "živnost" na šití oblečků pro panenky :-) Moc se mi tehdy líbila.

18.07.2016 5 z 5

Škůdce Škůdce Kelly Parsons

Jedním slovem perfektní!
Kdo má rád knihy z lékařského prostředí, měl by si tento thriller určitě přečíst. Kromě zajímavých odborných popisů (autor je lékař urolog) dostane čtenář jako bonus výborně napsaný napínavý příběh.
Pro mě je to jedna z nejlepších knížek v mé bohaté knihovně.
Škoda jen, že je to první a zároveň poslední kniha, kterou K. P. zatím napsal.
P.S. Malá zajímavost: Autor se zmiňuje o Bratislavě, která svým způsobem zasáhne do děje :-)

21.06.2016 5 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Autorce se podařilo dobře vystihnout složitý vztah týrané ženy k muži, kterého miluje a nenávidí současně. Čtivá a poučná knížka na neveselé téma.

13.06.2016 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Po všech těch 222 převážně spokojených komentářích vlastně už ani není co dalšího dodat, jen pochválit. Paní Liane Moriarty, moc se Vám to povedlo, skvěle vymyšlená kniha, díky a pište dál :-)

11.06.2016 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

Přečetly jsme s malou tříapůlletou na jeden zátah. Když jsem viděla jak na mně visí očima, občas mě pohladí po ruce a napjatě poslouchá, jenom jsem trnula, aby to dobře dopadlo. Pak jsem si hodně oddechla...
Krásná, dojemná, nestárnoucí knížka; k zamyšlení... pro děti i pro dospělé.

05.06.2016 5 z 5

Záhadný šepot Záhadný šepot Hana Militká

Byl to špatný nápad přečíst si po skvělých knížkách Cartera, Rosenfeldta, Gerritsen, Deavera a dalších, něco takového.
Byla jsem totiž zvědavá na novou českou detektivku a zároveň jsem měla náladu na něco nenáročného, letního, oddechového.... a toto bylo nenáročné opravdu velmi ;-)
Jednu hvězdu dávám za velkou snahu paní herečky a "spisovatelky" Militké pobavit čtenáře (což zdůrazňuje v závěru) a druhou za ještě větší odvahu pokusit se stvořit kvalitní detektivní příběh.
Na druhou stranu věřím, že i tato knížka si své příznivce určitě najde.

31.05.2016 2 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Po slabším začátku se odehrává silný příběh o lékařce, která ve svých 42 letech odchází z rušného velkoměsta a zřizuje si soukromou ordinaci na venkově, v drsném, ale krásném prostředí na horách.
Knížka nejen o nemocech, starostech a radostech jejích pacientů, ale i o jejím osobním životě, sbližování s místními lidmi, budování nového domova i o novém složitém vztahu.
Čtivý a krásný román.

22.05.2016 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Tento román se panu Cobenovi povedl. Dobrý nápad a myšlenka, napínavá zápletka a překvapivý konec, příběh v dnešním internetovém světě aktuální. Potvrzuje se známé a varující "Internet - dobrý sluha, ale zlý pán".
V knize mi trochu vadily časté lakrosové, basebalové a fotbalové vsuvky, autor je zřejmě sportovní fanda a možná tak opravdu američtí hoši tráví volný čas :-)
4 1/2*

16.05.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Je to knížka určená nejen k pobavení, ale především k zamyšlení. Člověk si ani neuvědomí a většinou ani nemá důvod o tom přemýšlet, jaké dalekosáhlé a hrozné důsledky může mít ztráta paměti.
Kromě samotného děje se mi líbily Elisabethiny dopisy psychiatrovi, jako zpestření působí vtipný blog akční prababičky Francesky a výborný je i závěr, který zachycuje jak vypadá situace v Aliciině rodině po 10 letech a co se změnilo, k lepšímu i horšímu, když už děti pomalu dospívají.
4,5*

09.05.2016 5 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Knížka začíná příjemně a poklidně, ale napětí se pomalu stupňuje a brzy je jasné, že nic nebude tak růžové jak se zpočátku zdálo...
Mně se to líbilo - 4 1/2 *

30.04.2016 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Milý nostalgický příběh z příjemného prostředí zábavního parku s detektivní zápletkou, čtivý a napínavý. Jen za ten smutný dojemný konec, který tam být nemusel, dávám o hvězdičku míň.

26.04.2016 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Příběh, který začal nevinně jedním emailem omylem odeslaným na špatnou adresu a během pár měsíců obrátil život naruby několika lidem.
Vtipný, romantický, příjemný románek, aktuální i varující a k zamyšlení...
Může se člověk zamilovat do někoho koho nikdy neviděl a skoro nic o něm neví, jen během dopisování, bez vznikající "chemie" a používání svých smyslů? Je to opravdu láska nebo jen představy a fantazie?
Přečtu si i pokračování, i když bych konec raději nechala tak jak je....... asi ;-)

21.04.2016 4 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Nuda, zklamání a ztráta času.

18.04.2016 2 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Čtivá knížka s trochou napětí o vztazích a hlavně o potížích s láskou, příjemné oddechové čtení se šťastným koncem.
Líbily se mi kapitolky z hypnoterapeutických sezení.

12.04.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka je čtivá, napínavá, autorka přesvědčivě vystihla psychologii všech postav, jen na můj vkus příliš brzo jednoznačně směřuje k pachateli (pachatelce), a tak se žádné velké překvapení na závěr nekoná.
Na prvotinu dobrý výsledek.

21.02.2016 4 z 5

Zabíjej! Zabíjej! Karen Rose

Stejný problém jako u ostatních románů této autorky. Veliké množství různých postav - obětí, vyšetřovatelů, zvrhlíků, prolínání minulosti a přítomnosti, propojení celé série - to vše na úkor srozumitelnosti a napínavosti.

18.02.2016 3 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Dva romány v jedné knížce, střídající se po kapitolách. Jeden se odehrává v současnosti, druhý v 15. století, postupně se prolínají, spojují a vysvětlují... Zajímavá kniha, bavila mě.

11.02.2016 4 z 5

Křič! Křič! Karen Rose

Desítky nových stále přibývajících jmen a postav, spousta obětí, prolínání minulosti a přítomnosti, návaznost na děj z předchozí knihy... pro čtenáře je těžké udržet pozornost. Nejlepší by bylo jak u odborné knihy číst se zápisníkem a dělat si poznámky - kdo, kde, kdy, proč... ;-)
Trochu mi vadil český překlad - pro mě necitlivý popis erotických scén nebo například výraz "ucítila uchem" - ví někdo jak to funguje? :-))
Po dvou třetinách knížky jsem vzdala snahu se v tom vyznat a po té "čtenářské dřině" jsem čekala na zasloužený šokující závěr a překvapivé odhalení... bohužel k ničemu takovému nedošlo.
Čtivá knížka, ale zamotaná jako klubko vlny.
Něco mezi 3* a 4*

03.02.2016 3 z 5

Viděl jsi ji? Viděl jsi ji? Karen Rose

Když pominu přehnanou spoustu erotiky, odmyslím si nějaké dějové nepřesnosti a přivřu oči nad přešlapy vyšetřovatelů :-)..... je to čtivá a napínavá knížka.

06.01.2016 4 z 5