Jia Jia komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nejlepší ze všech, které u nás od Cartera dosud vyšly. Všechny jsou skvělé, ale tato je jednoznačně na prvním místě.
Doufám, že brzy vyjdou i další dvě, které Chris napsal.

04.10.2015 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Protože k vydařené dovolené patří i čtivá a zajímavá kniha, dá mi pokaždé dost práce vybrat z mé bohaté knihovny tu pravou.
Tentokrát padla volba na Obětinu a udělala jsem dobře. Trefila jsem se do své momentální chuti a krásně jsem si ji užila, dovolenou i knížku. Jedno dopoledne jsem seděla na lavičce ve vesničce s romantickým názvem Koníkov, pozorovala dva krásné koně pasoucí se na rozlehlé louce, rozházené chalupy na zelených kopcích, šlehačková oblaka plynoucí po blankytné obloze a připadala si jako na Shetlandských ostrovech, kde se děj knížky odehrává.
Výborně napsaný, napínavý thriller z atraktivního lékařského prostředí se zajímavou zápletkou, situovaný do lákavé přírody na ostrovech ležících na rozhraní Severního moře a Atlantiku.
Má jen jedinou chybu, pouhých 528 stran :-)

04.08.2015 5 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Po čase jsem měla náladu na českou oddechovou detektivku s trochou humoru (jak jsem si o této původně myslela).
Začínala docela dobře... než do děje vstoupila drze sebevědomá Tara - soukromý detektiv světové úrovně :-)), vedle které (dle jejího názoru) je policie banda neschopných blbečků (což autorka nezapomíná na každé straně několikrát zdůrazňovat).
A pak se začal odvíjet těžko uvěřitelný příběh plný mrtvol, nesmyslů, urážek, nelogických situací a nesouvisející nudné omáčky...
Jen doufám, že toto dílo myslela autorka jako humornou parodii na detektivní příběhy :-)
(i když se vůbec nepovedla).

26.03.2015 1 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

"Kukačka" se mi docela líbila, Hedvábník byl ještě o něco lepší.
Zajímavější námět, atraktivnější prostředí, napínavější vyšetřování, morbidnější vražda, úchylnější vrah...
Chválím výborný český překlad, který dodal knížce ty správné grády.
Úplně nejlepší byli Cormoran a Robin.
Pokud se Strike dle plánu rozhodne hledat další sílu do své detektivní kanceláře, určitě se přihlásím. Těším se na takového skvělého šéfa a bezvadnou kolegyni :-))
4,5 *

23.03.2015 5 z 5

Oko tornáda Oko tornáda Alice Blanchard

Výborný psychologický thriller, má nejen napínavý děj, ale čtenář se dozví i plno zajímavých skutečností (u nás nepříliš známých a aktuálních) o tornádech, bouřích a také o jejich výzkumech. Navíc se mi moc líbil styl psaní a barvité popisy, jistě částečně i díky kvalitnímu překladu.
Vraha jsem si vydedukovala brzy (dřív než detektiv :-), ale na čtivosti to neubralo, naopak jsem byla o to víc napnutá, jestli jsem se trefila.
Škoda, že u nás od autorky vyšla pouze tato jediná kniha.
P.S. Kdo máte rádi thrillery, doporučuji koupit (půjčit), přečíst ;-)

08.02.2015 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Detektivka z českého prostředí s prvky hororu; asi jedna z nejlepších, které dosud autorka napsala. Napínavá, místy strašidelná, původ zvláštních záhad i tajemný pachatel se dají těžko odhadnout, přitom je závěrečné rozuzlení celkem pochopitelné a logické. Pěkná lákavá obálka dobře vystihuje ponurou atmosféru odehrávajícího se příběhu.
Byla to příjemná změna po dávce zahraničních thrillerů.
4,5*

03.02.2015 5 z 5

Smrtelná chyba Smrtelná chyba Mariah Stewart

Dobrá "romantická" detektivka s pootevřeným koncem nabízejícím případné pokračování, bez šokujících zvratů a potoků krve, přesto čtivá a napínavá.
Částečně mi připomněla tvorbu spisovatelky Lisy Jackson.

28.01.2015 4 z 5

Strom smíření Strom smíření Stephanie Gertler

Čtivý román se smutným začátkem, napínavou zápletkou a šťastným koncem.
Ke knížce jsem se dostala náhodou, tento žánr čtu jen zřídka, možná proto jsem si ji přečetla s chutí a bavila mě.
Asi nejvíce se mi líbilo líčení krajiny, kde se děj převážně odehrává, příroda u Diamantového jezera, nevím jestli opravdu existuje, ale musí tam být krásně :-)

20.01.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Všechny zasloužené pochvaly byly uděleny, já jen dodávám:
Knížku jsem si nechala jako lahůdku na vánoční období, četla se moc pěkně, jen pár prvních a posledních stránek mě nepatrně nebavilo. Líbila se mi trocha romantiky a poetiky, která se občas vyskytla a moc ráda mám zde párkrát vytýkané "překombinování".
Přesto se mi Sněhulák líbil o trošku víc, dávám 4 3/4 * :-)

30.12.2014 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Syrový román, co by kdyby..... Děsivě vylíčená skutečnost, co by nejspíše nastalo po teroristickém útoku, při němž by došlo k totálnímu výpadku elektřiny a jaké by to mělo dalekosáhlé důsledky na veškerý život.
Čtivá, drsná, místy hodně dojemná kniha, která je současně varováním.
4 1/2 *

08.12.2014 5 z 5

Hry o moc Hry o moc Hilary Norman

Až na pár "mušek" se mi thriller líbil, je čtivý, napínavý, pro mě atraktivní téma. Pachatele jsem tušila docela brzy, protože většinou jím bývá ten nejméně nápadný :-) ale to na kvalitě neubralo. Vidím to na slabších pět hvězd.

25.11.2014 5 z 5

Out Out Nacuo Kirino

Uf, jsem ráda, že jsem dočetla... I když jsem thrillerů přečetla dost, tento mně nedal spát a z podrobného líčení porcování mrtvol, řezání kostí pilkou, potoků krve, se mi dělalo špatně.
Doufám, že toto není obvyklý způsob řešení konfliktů v této pro nás exotické zemi, japonská mentalita je asi přece jenom trochu odlišná od naší :-)
Knížka je ponurá, depresivní, smutná... přesto dobře napsaná, kdo má rád psychologické thrillery a silný žaludek a chce si přečíst nějaký "jiný", tak doporučuji.

06.11.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělý psychothriller obdivuhodně promyšlený do posledního slova.
Sympatie se střídavě kloní od Amy k Nickovi, od Nicka k Amy... Chudáček Nick - vrah Nick, týraná Amy - vypočítavá mrcha Amy... nenávist, láska; láska, nenávist...
Knížku si řadím mezi bestsellery ve své knihovně.

19.10.2014 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Několik kapitol trvalo než jsem se vnořila do děje a zvykla si na zvláštní atmosféru.
Pak už jsem musela číst dál a dál i když se mi sem tam zvedal žaludek a zůstával rozum stát.
Přesto není příběh těžko uvěřitelný, ve Wind Gap je sice koncentrace psychopatů nad průměrem, ale narkomani, vrazi a psychicky narušení žijí i mezi námi.
Nechutný, zvrácený, děsivý, skvěle napsaný psychologický thriller.

03.10.2014 5 z 5

Děsuplné povídky Děsuplné povídky Jan Opatřil

Další knížka skvělých strašidelných povídek, ještě lepší než ta první. Chválím neutuchající nápaditost a pěknou barvitou češtinu.
P.S. Poslední povídka je jiná. Jako kdyby autorovi zbyla v šuplíku, a tak ji tam přidal. Není hororová ani strašidelná, nejsou v ní duchové a příšery, a přesto je z nich nejděsivější a nejsmutnější :-(
Nebylo mi z ní dobře na duši...

25.09.2014 5 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Jan Opatřil

Povedené povídky mladého českého "Stephena Kinga" s bujnou fantazií, neotřelými nápady, košatým jazykem a vyprávěcím talentem. Jsou čtivé, napínavé, děsivé, všechny končí tragicky, ale to už u hororů bývá :-)

Metlíku, piš dál;-)

20.09.2014 5 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Pokud má být temný psychologický thriller s mnoha zločiny nejen čtivý a napínavý, ale zároveň i zábavný, tak můžu potvrdit, že mě bavil.
Na prvotinu dobře vymyšlená směska napětí, lásky, erotiky, nečekaných zvratů a překvapení nakonec.

19.09.2014 5 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Po předešlých dvou výborných knihách to vypadá, že autorka vyčerpala zásobu svých nejlepších nápadů. Dokonce jsem měla dojem, jako kdyby to ani nepsala ona, ale nějaká její starší přítelkyně. Občas byla knížka napínavá, sem tam jsem se přistihla, že se mi rozběhly myšlenky jinam a na konci stránky jsem nevěděla o čem jsem četla a musela se vracet.
Tím, že autorka svou předešlou tvorbou nasadila laťku pořádně vysoko, asi ji teď všichni posuzujeme hodně přísně. Ve srovnání s oběma knihami bych musela dát 3,5 *, ale pokud budu hodnotit samostatnou knihu, dám 4,5 *, protože je to přece jenom kvalitní psychologický thriller.

07.09.2014 4 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Roztomilá a vtipná "učebnice" jak naučit chodit dětičky na nočník. Doporučuji všem špuntům, kteří jsou v tréninku i jejich rodičům :-)

28.08.2014 5 z 5

Gravitace Gravitace Tess Gerritsen

Vynikající thriller, napínavý, ale i poučný, výborně vymyšlený, moc se mi líbil.
Možná malá připomínka - podrobné popisy průběhu onemocnění astronautů jsou jen pro silné žaludky.
Pět hodně velkých hvězd (stylově, když je to za vesmírné téma :-)

25.08.2014 5 z 5