Jia Jia komentáře u knih

Vina Vina Jonathan Kellerman

Moje první knížka od Kellermana.
Čekala jsem "pořádný" thriller, ale byla to spíš poklidná detektivka. Žádná krev, žádné zvraty, šoky, překvapení, jen pár kostřiček :-). Pomalu rozplétaný zločin, krok za krokem, bohužel pachatel byl jasný docela brzy. Přesto se četla pěkně, dávám 4 1/2 *.
Jsem zvědavá na ty další.

16.02.2014 4 z 5

Co by to bylo, kdyby to byla láska Co by to bylo, kdyby to byla láska Jan Kostrhun

Knížku mi kdysi věnoval dědeček, který ji vyhrál v nějaké křížovkářské soutěži. Napřed jsem si říkala, že to bude asi nějaký zaprášený ležák, který zbyl někde v knihkupectví :-) ale pak se mi knížka zalíbila, a to vážně hodně. Mám ji dosud v knihovně a možná si ji zase někdy přečtu. Uvidím, jak mě po letech zaujme příběh ze socialistické minulosti ;-)
Ostatně, láska je přece věčná :-).

12.02.2014

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Téma drsné, smutné, bohužel aktuální .... knížka přesto krásná. Jen pro to bolestivé téma o hvězdičku míň.

12.02.2014 4 z 5

Nepoznaný Nepoznaný René Unischewski

Tak to já rozpačitá nejsem :-). Mně se knížka moc líbila, ještě o chlup víc než Stále nezvěstná. Taky se těším na třetí díl a doufám, že Chevy píše pilně dál :-)

Pro úplnost dodávám, že se vyjadřuji k českému vydání s názvem Nikdy nevíš, slovenský překlad neznám.

12.02.2014

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nádherná nestárnoucí knížka, která mě provází celý život a pořád stejně se mi líbí. Veliký podíl na oblíbenosti mají určitě i překrásné obrázky Heleny Zmatlíkové.
Jedna z nejpovedenějších knížek pro děti, co byly kdy napsány (a nakresleny).

12.02.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Tento románek od Sparkse se mi líbil moc, ale přiznám se, že ještě víc se mi líbil zfilmovaný s Kevinem Costnerem a Paulem Newmanem. Když jsem četla knížku, stejně jsem tam viděla Kevina :-)) Další romány od Sparkse mě nezaujaly, ale to už patří jinam.

12.02.2014 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Držela jsem "myškám" palce a fandila jim, aby (to přece nemůžu prozradit ) jim to dobře dopadlo :-).

04.02.2014 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Pro mě jedna z nejlepších Simmelových knih.

04.02.2014 5 z 5

Oběť ve stínu Oběť ve stínu John Sandford (p)

Přečetla jsem s velkým úsilím asi 80 stran a knížku odložila.Tematika drog, indiánů, motorkářů je mi vzdálená. Věřím tomu, že knížka lidi osloví, asi spíš chlapy, ale mě ne. Byla to moje první kniha od tohoto autora, takže po jiné už raději nesáhnu, i když třeba k mé smůle.

04.02.2014 2 z 5

Bestie Bestie Martina Cole

To je teda síla kam až se dá dojít. Asi bych nevěřila, že takoví lidé mohou existovat - anebo věřila? Je to docela poučné, kdo nečetl, doporučuji.
A ještě pro berušku77: muselo to být dlouhé, ten vývoj "bestie" musel vygradovat, nemohla se změnit na pár stránkách :-).

02.02.2014 4 z 5

Panoptikum Panoptikum Jeffery Deaver

Většina povídek se mi líbila moc, knížku už jsem četla několikrát :-)

02.02.2014 5 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Příjemná, oddechová, pěkně se čte, sama mám ráda ruční práce, proto jsem si ji koupila, i ta pěkná obálka mě nalákala....ale konec byl pro mě šokující, smutný, osobní :-( Dala bych 4*, ale kvůli tomu konci jen 3.

02.02.2014 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Napínavá, hezky se četla, zaujme asi spíš mládež svým námětem i tím, že je vlastně o nich. Vybrala si ji naše mladá, ale já jsem ji přečetla jako první :-) Líbila se nám oběma.

01.02.2014 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Nebavilo mě to, nuda, možná to nakonec dopadlo dobře, ale to už nevím, knížku jsem nedočetla. Sorry, pane Kingu 1 1/2*
Třeba se časem ke knížce zkusím vrátit...

01.02.2014 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Nic nechybělo - vraždy, romantika, příroda, napětí .... jen těch duchů tam bylo na můj vkus docela dost :-). Proto "jen" 4 1/2 * Další díl už mám na poště :-)

01.02.2014 5 z 5