Křič!

Zvláštní agent Daniel Vartanian vyšetřuje sérii vražd, které napodobují zločin z doby před třinácti lety. Narazí na souvislost s fotografiemi, které pořídil jeho bratr Simon, nelítostný vrah, jehož příběh vypráví román Zemři! Je odhodlaný vyřešit současné zločiny a objasnit i záhady z minulosti. Celý život se potýká s tím, že jeho otec nadřazoval osobní prospěch svému povolání soudce. Alex Fallonová se přijela do rodného města postarat o malou neteř, dceru své zmizelé nevlastní sestry. Zároveň se snaží zjistit, co se s Bailey stalo. Sama zažila před třinácti lety rodinnou tragédii, její sestra – dvojče – byla zavražděna, matka se zastřelila. Seznámí se s Danielem, když jde požádat o pomoc při pátrání po sestře. Postupně se ukazuje, že někteří vážení občané města za sebou mají pochybnou minulost a snaží se ji ze všech sil tajit. A právě to stojí několik mladých žen život. Alex si uvědomuje, že ani ona minulost nevyřešila, že si na některé události nevzpomíná, jiné ji nepochopitelně děsí. Daniel ji přiměje k setkání s mužem, kterého odsoudili za vraždu její sestry, a ukazuje se, že všechno bylo možná úplně jinak. Daniel s hrůzou zjistí, že jeho bratr Simon patřil v mládí ke skupině mladíků, kteří omámili a pak znásilnili množství dívek, že mezi mimi byla i jeho sestra Susanah. Minulost se postupně rozplétá, malá Hope se rozpomíná na únos matky, Alex na dění před třinácti lety. Rozhodne se podstoupit hypnózu, která hodně odhalí, ale nezabrání násilnému dramatickému završení příběhu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26428/daniel-vartanian-kric-yfs-26428.jpg 4.4106

Daniel Vartanian 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, BB art

Scream for Me, 2008

Kniha Křič!

pavla.ba
08.05.2020

Ty jooo! Byla to jízda, našla jsem ji při uklízení knihovny a pustila se do ní, aniž bych si něco přečetla. Perfektní příběh, hodně různých dějových rovin, které se nakonec spojí do jedné, velká čtivost a hlavně, i když tam bylo tolik různých postav, tak jsem se orientovala hned od začátku. Doporučuju :)

bekule
25.06.2019

Opět jako v prvním dílu jsou kapitoly děleny na jednotlivé někdy jen půlstránkové úseky, vyprávěné vždy postavou která je v danou chvíli v akci, navíc i s udáním času, takže má čtenář krásný přehled jak do sebe vše časově zapadá. Ovšem vzhledem k tomu že tady těch záporáků bylo trošku víc, měla jsem dost zmatek v postavách. Ústřední dvojice se mě líbila minule mnohem víc, Vartanianové mě prostě nesedí. Ovšem finále bylo velmi napínavé, plné zvratů a podobně jako u prvního dílu jsem se od četby nemohla odtrhnout takže si zasluhuje stejné hodnocení jako jednička.

čef
06.06.2019

Jak jinak než spletitá rodinná tragédie, plná mrtvol, znásilněných dívek, zvrácených puberťáků, politiků a policistů. Na lásku ovšem také dojde. Autorka vytáhla zdařile veškerý svůj profesionální arzenál, aby dosáhla žádaného efektu – místy až mrazivé napětí a odpor k činům těch hodně špatných. Kritizovat nic tedy určitě nebudu, nemám vlastně co. Kniha je pevně zabudovaná ve svém žánru kriminálního thrilleru a jeho čtenáři si ho jistě najdou nebo už vlastně dávno našli.

Mabie
11.11.2018

Nesehnala jsem první díl, takže čtení byla trochu dvojitá detektivka, ale i tak jsem to dala. Příběh byl hodně zamotaný, ale líbil se mi. Určitě se podívám po ostatních dílech.

Ennie
18.07.2018

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, moc dobrá detektivka. Tenhle díl se mi líbil o hodně více než první.

Nepřijde mi, že by se ve jménech nedalo orientovat a ani překlad se mi nezdál nějaký zmatečný nebo nesmyslný.

veveronka
10.03.2018

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Danago
21.07.2017

Musím souhlasit knížka je čtivá, ale velice zamotaná.

hana4834
25.01.2017