Křič!

Zvláštní agent Daniel Vartanian vyšetřuje sérii vražd, které napodobují zločin z doby před třinácti lety. Narazí na souvislost s fotografiemi, které pořídil jeho bratr Simon, nelítostný vrah, jehož příběh vypráví román Zemři! Je odhodlaný vyřešit současné zločiny a objasnit i záhady z minulosti. Celý život se potýká s tím, že jeho otec nadřazoval osobní prospěch svému povolání soudce. Alex Fallonová se přijela do rodného města postarat o malou neteř, dceru své zmizelé nevlastní sestry. Zároveň se snaží zjistit, co se s Bailey stalo. Sama zažila před třinácti lety rodinnou tragédii, její sestra – dvojče – byla zavražděna, matka se zastřelila. Seznámí se s Danielem, když jde požádat o pomoc při pátrání po sestře. Postupně se ukazuje, že někteří vážení občané města za sebou mají pochybnou minulost a snaží se ji ze všech sil tajit. A právě to stojí několik mladých žen život. Alex si uvědomuje, že ani ona minulost nevyřešila, že si na některé události nevzpomíná, jiné ji nepochopitelně děsí. Daniel ji přiměje k setkání s mužem, kterého odsoudili za vraždu její sestry, a ukazuje se, že všechno bylo možná úplně jinak. Daniel s hrůzou zjistí, že jeho bratr Simon patřil v mládí ke skupině mladíků, kteří omámili a pak znásilnili množství dívek, že mezi mimi byla i jeho sestra Susanah. Minulost se postupně rozplétá, malá Hope se rozpomíná na únos matky, Alex na dění před třinácti lety. Rozhodne se podstoupit hypnózu, která hodně odhalí, ale nezabrání násilnému dramatickému završení příběhu...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26428/daniel-vartanian-kric-yfs-26428.jpg 4.483

Daniel Vartanian (2.)

Scream for Me (2008)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, BB art

Ennie

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, moc dobrá detektivka. Tenhle díl se mi líbil o hodně více než první.

Nepřijde mi, že by se ve jménech nedalo orientovat a ani překlad se mi nezdál nějaký zmatečný nebo nesmyslný.

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Danago
21.07.2017

Musím souhlasit knížka je čtivá, ale velice zamotaná.

hana4834
25.01.2017

doporučuji, napínavá kniha

Jia
03.02.2016

Desítky nových stále přibývajících jmen a postav, spousta obětí, prolínání minulosti a přítomnosti, návaznost na děj z předchozí knihy... pro čtenáře je těžké udržet pozornost. Nejlepší by bylo jak u odborné knihy číst se zápisníkem a dělat si poznámky - kdo, kde, kdy, proč... ;-)
Trochu mi vadil český překlad - pro mě necitlivý popis erotických scén nebo například výraz "ucítila uchem" - ví někdo jak to funguje? :-))
Po dvou třetinách knížky jsem vzdala snahu se v tom vyznat a po té "čtenářské dřině" jsem čekala na zasloužený šokující závěr a překvapivé odhalení... bohužel k ničemu takovému nedošlo.
Čtivá knížka, ale zamotaná jako klubko vlny.
Něco mezi 3* a 4*

jins1
07.01.2014

Křič!,Zabíjej! Zemři,všechny jsou čtivé ,jen jsem měla chaos ve jménech,zvykla jsem si-
ale knížky to jsou vynikající.....

evasamankova
24.05.2013

Stejně jako Zemři, tak i tato kniha je příjemný oddychový ženský thrillerek.

jins1
08.03.2013

Výborná knížka
,ale je tam tolik postav-jmen,že jsem v tom někdy měla zmatek...

Dara
13.09.2012

Dobrá detektivka, jen zbytečne zdlouhavá, já bych ji zkrátila ze 400 stran na 200 :-). Bylo tam hrozně moc postav, moc jmen, ztrácela jsem se v tom...a milostná zápletka se mi zdála zbytečně moc sladká,trochu mimo realitu :-) Jinak hezká knížka, číst se to určitě dalo :-)

KKK
20.01.2012

Naprosto dostala mojí kolegyňku,která si jí nyní půjčuje s i Zemři pro své známé.Jen mi chybí Zabíjej:(

konimka
06.12.2011

Napínavé detektivní příběhy od kterých máte problém se odtrhnout, milostná zápletka - spisovatelka píše podobně jako Lisa Jackson nebo Karin Slaughter

krimi

Karen Rose