Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Překupník Překupník Ed McBain

Príjemná, pomalá detektívka, dobrá na čítanie pred spaním. Mám rada prípady 87. revíru, hoci sa mi zdajú po prečítaní množstva severských detektívok trochu nudné. Ale ako zmena a oddych pre nervy dobré.

29.04.2020 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Počúvala som audioknihu, príbeh skvelý, dobré počúvanie. Niektoré aktivity hlavných hrdinov sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy, ale dokážem to autorovi odpustiť.

27.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hneď pri druhej vražde mi kniha pripomenula 10 malých černoškov od Agáthy Christie, len trochu upravená. Asi som očakávala viac. Podľa komentárov nižšie som si myslela, že to bude niečo mimoriadne. Dokonca mi nesedel ani spôsob písania v prítomnom čase (čo mi zvyčajne nevadí). Postavy v knihe A. Christie boli cielene pozvané na ostrov za spáchanie zločinov, ale tu to boli normálni náhodní hostia, tak mi vadilo, že skoro všetci mali \"mŕtvolu v kufri\". Dve hviezdičky dávam za to, že som naozaj chcela vedieť, kto je vrah a dočítala som to do konca.

31.01.2020 2 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Počúvala som audioknihu, veľmi dobre nahovorené a teda aj príjemné počúvanie. Kniha sa mi páčila aj napriek komentárom nižšie, ktoré ma skoro odradili.

27.05.2019 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Knihu som čítala na základe čitateľskej výzvy a bola som milo prekvapená. Stručne a pritom tak výstižne popísané obdobie rokov 1938-68, ktoré poznám z rozprávania rodičov a príbuzných, ktorých životné príbehy sú ako z tejto knihy. Verila som každému slovu (aj keď sa to nikdy nestalo...)

14.05.2019 5 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Počúvala som audioknihu a bola som veľmi sklamaná. Čítala Kateřina Veselá a zdalo sa mi to hrozné. Pritom má celkom príjemný hlas, keby sa nesnažila tak veľmi hrať postavy. Autorku P.D. James mám rada a niečo som už od nej aj prečítala, ale k poviedkam sa už asi nevrátim.

26.01.2019 2 z 5

Dlouho jsme se neviděli Dlouho jsme se neviděli Ed McBain

Počúvala som audioknihu. Trochu zdĺhavé, ale príbeh zaujímavý. Ak nemôžete dobre zaspať, doporučujem, pri počúvaní zaspíte okamžite. Možno keby som čítala knihu (nie počúvala) hodnotila by som ju lepšie.

19.01.2019 2 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Počúvala som ako audioknihu, takže sa mi podarilo dopočúvať. Nielen, že dej bolo veľmi rozvláčny, náhod a prepojení až príliš veľa, otravovali ma aj neskutočné schopnosti vraha a motív bol ne také veľkolepé akcie veľmi slabý. Keď som si myslela, že už je koniec, zistila som, že mám pred sebou ešte kopu kapitol. Asi prídavok strán na objednávku vydavateľa.

05.02.2022 3 z 5

Tolkien a jeho čarovný svet Tolkien a jeho čarovný svet Édouard Kloczko

Kniha naozaj krásna, kopec informácií, ktoré fanúšikovia Pána prsteňov a Hobita veľmi ocenia. Ja som videla všetky filmy v češtine, ktoré ma hneď chytili a potom som sa už nemohla stotožniť so slovenským prekladom. A túto knihu som dostala v slovenskom jazyku (veď ako inak). Nemyslím, že slovenský preklad je zlý, ale my Čechoslováci si musíme vybrať pri "sérii" jeden jazyk, inak je to bieda. Stalo sa mi to aj pri Harry Potterovi.

26.12.2021 4 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Dick Francis (p)

Počúvala som ako audioknihu a kniha sa mi páčila, hoci o koňoch tam toho veľa nebolo.

19.09.2021 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nie som cieľová skupina pre tento druh literatúry, ale páčila sa mi séria Hunger games, tak som to chcela skúsiť. Nechcem nikoho odradiť, bola to rozprávka, mladej romantickej duši sa to bude páčiť.

16.04.2021 3 z 5

Podíl na smrti Podíl na smrti Deborah Crombie

Je to detektívka "pre menej náročných". Stále som čakala, že sa bude niečo diať, ale nič neprišlo a zrazu bol koniec.

16.04.2021 3 z 5

Knihu so čítala kvôli čitateľskej výzve a nemôžem povedať, že som sa nebavila. Ale mala som pocit, že tie vtipné hlášky by som chcela s niekým zdieľať ako pri sledovaní filmu a spolu sa zasmiať. Manžel aj moji rovesníci patria do vekovej kategórie, ktorí zažili vojenčinu za socializmu a podľa ich spomienok a zážitkov to tak naozaj bolo. Ale vtedy im to tak zábavné nepripadalo.

21.11.2020 3 z 5

Případ roztěkané rusovlásky Případ roztěkané rusovlásky Erle Stanley Gardner

Po dlhom čase som opäť siahla po starej knihe a bolo to príjemné čítanie. Začínam si už viac vážiť tie staré klasické detektívky, pri čítaní ktorých si v kľude popíjam čaj a nemusím preskakovať strany plné nechutného násilia a psychopatických vrážd, z ktorých je človeku na vracanie.

07.11.2020 4 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Mary Higgins Clark je moja obľúbená autorka a ani táto kniha ma nesklamala, hoci si myslím, že má aj oveľa lepšie. Príbeh ma pohltil od začiatku a bola som naozaj zvedavá ako to dopadne. Ale koniec sa mi zdal veľmi rýchly, bez podrobnejšieho vysvetlenia, len také konštatovanie, kto ako dopadol... preto tú jednu hviezdičku dolu dám.

21.02.2020 4 z 5

Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Príbehy skvelé ako vždy. Videla som aj v TV, ale kniha je kniha.

18.01.2020 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Počúvala som audioknihu, komisára Wallandera poznám z predchádzajúcich kníh, bolo to príjemné, známe počúvanie. Pred začiatkom čítania som si pozrela pár komentárov nižšie a bola tam zmienka o častom močení komisára Wallandera. Vďaka tomuto komentáru som sa dobre bavila celú detektívku. Pri desiatom močení Wallandera som sa už smiala nahlas. "Greenfingers" si zaslúži zopár likov.

30.12.2019 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Počúvala som audioknihu. Prednes Jiřího Dvořáka vytvára absolútnu pohodu pri počúvaní. Nie je to drsná detektívka. Príbehy z minulosti a súčasnosti sú napísané tak dobre, že je veľmi príjemné ich počúvať a určite siahnem po ďalšej knihe od Petra Maya.

11.12.2019 5 z 5

Zabudnutá vražda Zabudnutá vražda Agatha Christie

Počúvala som audioknihu. Vynikajúca.

11.12.2019 5 z 5

3x slečna Marplová 3x slečna Marplová Agatha Christie

Čítala som, videla som a teraz som počúvala audioknihu. Nikdy sa pri slečne Marplovej nenudím. Po pár rokoch zabudnem na vraha a môžem čítať znovu.

03.09.2019 5 z 5