3x slečna Marplová

Výbor tří detektivních románů se slečnou Marplovou: Není kouře bez ohýnku, Mrtvá v knihovně a Kapsa plná žita.

První vydání.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25681/3x-slecna-marplova-4MN-25681.jpeg 4.6160

Slečna Marplová

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Odeon

The Moving Finger / Body in the Library / A Pocket Full of Rye, 1964

Kniha 3x slečna Marplová

Korsika

Naposloucháno jako audiokniha. Načteno pro KTN, 1989. Čte Hana Makovičková.
V tomto případě mi moc nesedl výběr povídek - Není kouře bez ohýnku je má nejméně oblíbená povídka ze všech. Ale hlavně mi vůbec nesednul projev Makovičkové - nedá se to vůbec poslouchat před spaním a i jinak jsem musela mít pořád ruku na hlasitosti. Když totiž napodobuje šeptání, není ji rozumnět ani slovo, a naopak když postava udiveně vyjekne nebo mluví rychle a naléhavě, najednou paní Makovičková ostře přidá na hlasitosti. Vůbec to není příjemný poslech - člověk aby byl pořád ve střehu. Takže audiokniha za mě **.

etell

Slečna Marplová je u mňa stále na 5 hviezdičiek.

KatarínaK.

Povedený výběr ! Styl psaní detektivek paní Aghaty je tak osobitý, nezaměnitelný s jiným autorem. Kolika spisovatelům se to povedlo a povede? Z její knihy jste buď nadšení, nebo se vám líbí o něco méně, ale prostě nikdy nezklame . Je vůbec někdo komu se podaří v jejích povídkách a románech odhalit vraha? Mně se to ještě nepovedlo. Do posledních stránek pořád tápu. Ostatně jako inspektoři a vyšetřující v nich. Ještě, že se vždy objeví slečna Marplová, jinak by zlo zůstalo nepotrestáno. ;-)

vladislav6610
19.11.2020

Tři případy, které zvládne objasnit jen starší dáma.

boxas
03.10.2020

Jednotlivé příběhy, ale i celá kniha si zaslouží plný počet bodů. Bez zaváhání.

petulka.sasanka
17.08.2020

Zajímavá sbírka 3 detektivek se slečnou Marplovou. Všechny tři knihy jsou velice dobré a splňují, co by měla detektivka mít - napětí, zvraty, a pachatele.
Za mě nejlepší Není kouře bez ohýnku.

georginaa
10.07.2020

Detektivní zápletky se slečnou Marplovou mě velice bavily. Příjemné čtení v zimě s teplým čajem patří k tomuto žánru. Vždy se těším na toto období a sahám po právě těchto příbězích.

Gibis
03.03.2020

Všechny tři povídky vynikající, skvělý výběr. Nejlepší pro mě Kapsa plná žita, tajemná, napínavá, záhadná. Ale užila jsem si čtení všech tří povídek. Čtení Lady Agathy zkrátka nikdy nezklame, a i když čtu opakovaně s odstupem už poněkolikáté, pořád se dobře bavím.