jeani001 jeani001 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tak tuhle knihu jsem měla na seznamu už pěkně dlouho, ale stále jsem se k ní nemohla odhodlat, až teď během nemocenské jsem se do ní pustila a myslím, že to byla ta nejlepší chvíle.
Kniha Jsou světla,která nevidíme je totiž velmi obsáhlá nejen díky počtu stran, ale hlavně díky samotnému příběhu. Prolínají se nám zde osudy dvou mladých lidí, skoro ještě dětí, které stojí na opačných stranách válečné vřavy, která je unáší bez ohledu na jejich vlastní touhy a sny.
Opravdu překrásný příběh, výborně a hlavně velmi citlivě napsaný.

29.10.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Výborně napsané, smutné a dojemné.
Colleen Hoover psát opravdu umí a s každou další knihou posouvá laťku výš a výš.
DOPORUČUJU!

29.05.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

"Wow... páni...," přesně taková byla moje reakce, když jsem dočetla tuto knihu, poté už jsem jen tiše seděla a přemýšlela o životních příbězích těchto tří neuvěřitelně silných a inspirativních žen.
Kniha Cop je opravdu úžasná, nejen že se čte jedním dechem, ale pojednává o zásadních tématech jako je jsou lidská práva, rovnost, náboženská a rasová tolerance, diskriminace a postavení žen, což je dle mého názoru nejen stále aktuální a hlavně potřebné.
Trvale se zařadila mezi ty nejlepší knihy, jaké jsem v životě četla a na které nikdy nezapomenu. :-)))
Takže pokud vás tato problematika alespoň trochu zajímá, pevně věřím, že budete Cop milovat. :-)

13.08.2018 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Vzhledem k množství pozitivních komentářů a hodnocení mám pocit, že jsem snad četla jinou knihu než ostatní...

Protože popravdě řečeno, divnější detektivku jsem ještě nečetla...

Nepříjemná hlavní hrdinka asi s pohnutou minulostí (netuším protože jsem skoro nic týkající se hlavní hrdinky nepochopila), plus hloupá a jednoduše "uplácaná" zápletka a celkově naprosto nelogický příběh mě zanechal naprosto rozčarovanou.

Takže nevím, buď jsem nedokázala knihu správně pochopit a přicházím tak o skvělý zážitek nebo...

Mrzí mě to, ale nedoporučuji!

18.11.2020 1 z 5

Skála Skála Peter May

Knihy Petera Maye mám fakt ráda a kniha Skála jen dokazuje, jak skvělým autorem je. Jedná se totiž o takový ten starý beletristický typ detektivky, kdy nám hlavní hrdina nejen řeší případ, ale hlavně odkrývá dávno pohřbenou minulost.

23.09.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hana je opravdu výborně propracovanou knihou, ze které mám osobně stejně silný prožitek jako například z knih Arnošta Lustiga. Možná dokonce i větší, díky rozvrstvenosti dějových linek, které nečekaně začínají v podstatě poslední kapitolou a poskytují tak čtenáři jemné indície k samostatnému promýšlení a snad i odhalení nejen tvrdého jádra příběhu, ale i spletitých vztahů mezi postavami.
Jednoduše řečeno - je dokonalá, dokonale napsaná, dokonale promyšlená!!! Hana v mé knihovně nemůže chybět :-)

17.02.2018 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Na knihu Nelituju ničeho jsem se neskutečně těšila a autorka opět nezklamala!
Výborně zpracovaná psychologie postav, čtivý a emocemi nabitý příběh, prostě dokonalost.

Colleen to prostě umí a proto ji milujeme!

DOPORUČUJI!!!

05.01.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Přestože jsem na Naslouchače narazila vlastně úplnou náhodou, nemám ráda knihy českých autorů a ani obálka knihy není jejím největším lákadlem, podlehla jsem pozitivním recenzím a do knihy se začetla… a to doslova, přelouskanou jsem ji měla během pár dní a z mého původního plánu - přečíst a vrátit, jsem se nakonec neudržela a knihu zakoupila.
Nejedná se totiž o příběh namyšlené fiflenky, ale děvčete, které to má v životě opravdu těžké, je vlastně otrokyní - sklenářkou, která žije ve špinavém ghettu, ale s trochou štěstí a kupou talentu se její život rapidně změní. Jedná se o opravdu dobře promyšlený a propracovaný příběh, na jehož pozadí vidíme válečnou historii, i komplikovanou sociální stratifikaci v příjemném hávu fantasy příběhu.
No… jsem unešená !!! :-)

02.07.2017 5 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Gaardnerův loutkař se pravděpodobně nestane nejprodávanějším bestselerem, jehož vzestup by měl přímo raketovou dráhu a pokud o něm nevíte, jste vyčleněni ze všech veřejných povrchních debat.
Právě naopak, je to kniha, do které se musíte pomalu zahloubat, proplétat se příběhem, který nám předestírá, a vy se v něm topíte a tápete… pokud ale vydržíte, objevíte nekonečnou hloubku, díky níž pochopíte nejen pravou podstatu příběhu, ale dokonce vám prozradí mnoho o vás samých prostřednictvím příběhu jednoho osamělého starého muže, který zoufale touží po lásce.
Gaardnerův loutkař je knihou, na kterou nikdy nezapomenete.

31.05.2017 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Uf, tak jsem dočetla tuto bichli a musím říct, že jsem se s ní trápila více, než jsem čekala...
Ne, že by kniha byla vyloženě špatná, to vůbec ne. Autorka vytvořila fascinující a dokonale propracovaný svět, ve kterém každá země má svou vlastní legendu, svůj politický systém a vzájemně propletenou historii. Navíc zde nalezneme draky a další prazvláštní tvory.
Tak proč z knihy nejsem nadšená?
Popravdě si sama nejsem moc jistá. Možná za to může až přespříliš postav, mezi kterými, jsem si nedokázala najít ani jednoho oblíbence, možná za to může natolik nabitý děj, který jsem jen s vypětím sil stihla sledovat, takže o nějaké vžití se do příběhu nemohla být řeč.
Celkově se ale jedná o epickou fantasy, která jistě najde mnoho svých fanoušků, bohužel na mě byl její velkolepý formát až příliš odtažitý.

23.01.2021 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Překrásně napsaný dojemný příběh o ztrátě, o bolesti, kterou nelze vyjádřit slovy, o promarněných snech a o cestě, která z toho snad vede ven.

09.08.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Dokonalost!!!!! Nedokážu ani popsat, jak nadšená z této knihy jsem!
Příběh se nám odehrává v noblesní viktoriánské Anglii, kde sňatek je nejvyšší metou v životě ženy a jakákoli její snaha o vlastní názor je skoro hříchem. Do této situace nám autorka postavila tvrdohlavou knihomolku s prořízlou pusou a odporem ke všem hlupákům a proti ní, nejnepříjemnějšiho knihovníka široko daleko.
A ano, je to boží!!! Plné sarkasmu, jizlivosti, ale i touhy, lásky, strachu a nesmělosti, vše dokonale namícháno.

Naprosto, úplně, všemi deseti DOPORUČUJI!!!

02.01.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvěle propracovaný thriller, který popisuje naprosto dokonalý pár, tak dokonalý, až se vám tato dokonalost od první stránky nezdá a pomalu odkrýváte Jackovu zvrácenost a bezvýchodnou situaci, ve které se Grace ocitla. A jako žena musím říct, že jsem se do Grace opravdu vžila a celý příběh jsem prožívala s ní (celé dva dny, jelikož je kniha natolik čtivá, že ji prostě neodložíte... :-) ). Rovněž střídání pasáží z minulosti a současnosti přidává knize další hvězdu, protože se díky této dvojité perspektivě lépe dokážete ponořit do příběhu a pochopit chování jednotlivých postav. A nelze se nezmínit o Gracině sestře Millie, která je, ač se to nemusí na první pohled zdát, také velmi důležitou a hlavně skvělou postavou.
Takže za mě 5 hvězd! :-)

26.06.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Knihy Paula Coelho mi byly z mnoha stan doporučovány jako "skvělá četba s tou pravou hloubkou."
No abych byla upřímná, já v knihách žádnou hloubku nenalezla, přišla mi naopak neuvěřitelně plytká, plná klišé a otřepaných frází. Hlavní hrdinka mi byla vrcholně nesympatická a celkově mě četba nudila.
Omlouvám se autorovi, ale nedoporučuji.

29.07.2020 1 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Další skvost z pera Colleen Hooverové! Krásny, silný příběh, o tom, jak je těžké najít sám sebe a nikdy není nic tak perfektní, jak by se mohlo zdát. Samozřejmě opět, jak jsme u autorky již zvyklí, přidala i silné poselství, za které jsem velmi ráda, protože se o této problematice sice mluví, ale mnoho lidí tuto krizi bere jako něco vzdálené, co se nás netýká. Takže děkuji za nastínění této problematiky mladým čtenářům, v dnešní době je to čím dál důležitější. (O jakou krizi se jedná, zmiňovat nebudu, knihu si prostě musíte přečíst :-) )

Doporučuju!!!

06.06.2019 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Páni!!! Tohle byla fakt jízda!
Takhle protikladné pocity jsem snad z hlavního hrdiny ještě nikdy neměla, na jednu stranu mě fascinoval, obdivovala jsem jeho genialitu a schopnosti, navíc byl sympaťák, ale na druhou stranu se mi hnusil, děsil mě, ale bylo mi ho vlastně i líto, každopádně potkat bych se s ním fakt nechtěla.
Doporučuji všem silnějším povahám!

03.06.2019 5 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Za sklem je útlá knížečka skrývající se za lehce banálním příběhem brigadnice Keiko silnou kritiku společnosti, v níž každý jedinec má předem určené místo. Přestože se zdá, že žijeme v době , která vyzdvihuje individualitu jedince, ve skutečnosti je neuniformní člen společnosti tlačen do té "správné formy", která odpovídá zajetým standardům daného společenství a při porušení těchto pravidel je daný jedinec vyloučen.
Samozřejmě posouzení toho, zda to tak opravdu je či ne, nechám na každém, ale minimálně mě, kniha podnítila k zamyšlení a její zasazení do mikrokosmu kombini pro mě bylo vítanou změnou.
Takže pokud jste blázni do všeho japonského, do úvah o životě, místě ve společnosti a světě jako takovém, můžu doporučit. Pokud ne, tak to asi nebude váš šálek čaje.

06.03.2019 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Dokonalost! Naprosto úžasná kniha!
Dobře omlouvám se, ale nemůžu si pomoct, v této knize je totiž všechno co mám ráda a to na jednom místě, skvěle zpracované a propojené (za což musím vyseknout autorce velkou poklonu, protože tohle combo dokáže dát dohromady jen pár autorů) - japonsko, mystery, vztahy, vícevrstevnatý příběh.
Takže pokud máte cokoliv z toho rádi, Probudím se na Šibuji si zamilujete.

07.09.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Překrásná kniha, nejen pro všechny milovníky koček, ve které nám jedna kočičí slečna nenásilně předestírá alespoň základní pravdy buddhismu, které budou přínosem pro každého z nás bez rozdílu vyznání, pohlaví či barvy pleti. :-)

17.09.2017 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Balada o ptácích a hadech je nejen prequelem k námi známé a milované sérii Hunger games, ale dá se i pojmout jako samostatná kniha, za což má u mě velikánské plus.

Jak jsme již u Suzanne Collins zvyklí, kniha je čtivá, napínavá, překvapující, prostě skvělá.

10.12.2020 5 z 5