jarka2222 jarka2222 komentáře u knih

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

No:-(. Tak jsem se na tuhle knížku těšila a tak mě zklamala. Námět neotřelý, zajímavý, jen trochu vázne jeho rozpracování. Říkala jsem si, škoda, že tenhle příběh nerozpracovali mistři svého oboru. Asi je to i tím, že je to prvotina a autorka se ještě učí zaujmout čtenáře. Pro mne ještě syrový, nedopečený, thriller. Určitě ale nelituju, že jsem si ho přečetla.

09.08.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

****************** Dávám hvězdičky navíc. Skvělé. Tohle je jedna z knížek, která chytne a nepustí. Určitě doporučuji k přečtení.

23.07.2018 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Malinko přitažené za vlasy, překotný závěr, vztahová linka mě trochu zlobila. Přesto výborné napínavé počteníčko.

23.07.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborný psychothriller. Moc mě bavilo, jak jsem si v průběhu knížky postupně měnila na jednotlivé postavy názor. Zase se mi potvrdilo staré známé - nesuď zboží podle obalu a na každou svini se najde řezník. Doporučuji k přečtení.

09.07.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Obecně jsou thrillery z prostředí psychiatrických léčeben pro mě záhadné, tajuplné a děsivé, těžko zdravý člověk dokáže pochopit, co se v mysli nemocných vlastně odehrává. S Ursulou Poznanski jsem se setkala už při čtení knížky Pět (mimochodem, vynikající thriller nejen pro geocashkaře), tak jsem čekala opět výbornou detektivku. Nezklamala jsem se. Hlásím: "Přečteno za dva dny!!!" :-)

09.07.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

S touhle knížkou jsem se dlouho trápila, neustále jsem jí odkládala a zase brala do ruky. Nezaujala mne, jak se říká na první dobrou . Děj je na mě asi moc překombinovaný, zvraty méně uvěřitelné a celkově hůře pochopitelné. Těžko jsem hledala sympatie k vyšetřovatelce Kim. Pro mne průměrná detektivka.

09.07.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Patrik Hartl je na smotávání a rozmotávání vztahových klubek opravdový machr. Obě části, jak Jáchym, tak i Veronika, byly plné děje a vztahových zvratů. Já jsem začala číst nejdřív Veroniku a určitě jsem jako ženská udělala dobře. Bála jsem se toho, že se budou události opakovat a nebude mne to bavit, ale opak byl pravdou. Co dodat. ........... Patriku, jen tak dál, jen tak dál.

15.06.2018

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Abych se přiznala, teroristický nebo politický thriller mě nudí a nevyhledávám ho. Proto minimálně prvních sto stránek jsem byla jako na trní a chtěla jsem knížku odložit. Ale pak začal foukat jiný vítr a mě to neskutečně začalo bavit. Výborná detektivka.

24.04.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Netradiční sonda do života jednoho manželství. Včera jsem vzala knížku do ruky a včera jsem jí přečetla. Co k tomu víc dodat:-))))))))). Je pravdou, že jsem si chvilkami říkala, proč tohle dělá, proč tohle říká..... Ale na druhou stranu, nejsem psychiatr, neposoudím, jestli je to pro psychopata normální nebo už za hranou. Pro mne napínavé. Výborný thriller.

22.01.2018 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Ani bych nevěřila, jak moc umí chytnout za srdce jednoduchý, místy až naivní rodinný příběh. Vřelé vzájemné mezilidské vztahy sester a jejich přátel, životní moudrost rodičů, uvědomění si sebe sama, skromnost a pokora, činí čtenáře lepším člověkem. Taková učebnice života. Skvostné.

22.01.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Jsem moc ráda, že u nás umí někdo napsat pěknou detektivku. Líbil se mi popis tamní přírody i sonda do životního stylu tamních lidí. Určitě se k téhle spisovatelce ještě vrátím, ale budu raději, když bude příběh zasazen do českého prostředí a českých problémů.

21.10.2017 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Přiznám se, že tentokrát jsem si nechala knížku přečíst panem Josefem Vinklářem. V jeho podání to byl umělecký počin a skvělý zážitek. Pro vás, kteří šetříte časem, abyste mohli stihnout toho načíst co nejvíce, je to vynikající alternativa.

21.10.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Fanouškové skvělých detektivek, tak tohle je fakt PECKA!!! Posledních sto stránek jsem každou přečtenou stránku skoro obrečela, protože jsem s ní byla blíž konci příběhu. Opravdu jsem litovala každou přečtenou stránku, ale zároveň jsem se nemohla od čtení odtrhnout. A určitě to nebylo jenom postavou hlavního hrdiny. ;-). Doporučuji k přečtení.

07.10.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tak tahle kniha mi asi dlouho zůstane v srdci. Stále o ní přemýšlím. Ukazuje, že moudrost není výsadou vzdělaných, bohatých či mocných. Obyčejná lidskost je moudrostí pramenící ze životních zkušeností a osobní statečnosti prostých lidí. Země, která dopustila, aby se takhle podřadně zacházelo s jejími občany, aby se báli povědět pravdu o svém životě a co hůř... Aby sami občané vnímali společenské rozdíly jako naprosto normální. Tahle země nám vytýkala, že u nás režim porušoval lidská práva? No, myslím, že jsme si neměli co vyčítat.
Skvostná knížka, všem ji moc doporučuji k přečtení.

30.09.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Jedna z lepších kriminálek, které jsem četla. Napětí až do konce, uvěřitelná zápletka. Dvakrát mě spisovatelka překvapila natolik, že jsem se musela v ději vrátit o stránky zpátky, jestli jsem to opravdu pochopila správně. A to se mi na téhle detektivce líbilo. Bavil mě příběh vyprávěný v první osobě, vtáhlo mě to takhle víc do děje. Musím se podívat na další knížku od téhle autorky. Fakt mě to bavilo a vám doporučuji si ji přečíst.

02.09.2017 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Co k tomu dodat? Jiná slova než těžké, kruté, hrůzné, odporné, děsivé, nelidské, mě bohužel po přečtení této knihy nenapadají. Přečtěte si ji všichni jako memento před jakýmkoliv jiným extremismem a nenávisti plné psychopaty schovávající se za různou víru a poslání. Nesmíme zapomínat.

14.08.2017 5 z 5

Na prahu smrti Na prahu smrti Lisa Jackson

Už si připadám jako věčný "rypák", který pořád hledá chyby. Taky čekám, že už mi někdo poví, abych si zkusila psát knížky sama, když jsem tak "chytrá". Ale zase si to neodpustím. Nedívám se většinou na hodnocení od jiných čtenářů v průběhu čtení, ale tady jsem musela. I jsem si kontrolovala, jestli to napsala skutečně moje oblíbená LJ. Jedna čtenářka napsala, že knížka má skvělý závěr, jen se k němu více než polovinou prokousat. A já s tím souhlasím. Pokud Vás tedy neodradí slabší polovina, dočkáte se překvapivého rozuzlení. Pro mě průměrná detektivka.

03.08.2017 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Už jsem si zvykla na to, že mě knížky Chrise Cartera vždycky zvednou ze židle. Další skvělá detektivka. Proti srsti mi tentokrát bylo popisování jednotlivých soch, které jsem si neuměla a ani nechtěla představit. Musím říct, že i pro mně to je zatím jeho nejslabší knížka z celé série detektiva Huntera. Presto vážně stojí za přečtení.

20.07.2017 5 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Velmi, velmi slibný začátek, který od středu do konce polevoval. Měla jsem docela pocit, jako by konec byl podle hry Járy Cimrmana. Jako bych slyšela podobné věty......Já nejsem tvá matka, jsem tvůj bratr............. Je to za mě škoda, ten námět si zasloužil víc. Takhle to byla průměrná detektivka, dobře se četla, byla napínavá, ale její přečtení mně stálo více "sil", než u jiných mých oblíbených autorů...

20.07.2017

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jedním slovem PARÁDA. Příběh Sofie mě uchvátil tak, že když se děj posunul v čase, nemohla jsem si na příběh Olívie zvyknout. Stále jsem listovala, kolik stránek o Liv ještě musím přečíst, abych se dozvěděla, jak to bude ve Francii pokračovat. Pak jsem se začetla i do nového příběhu, jehož závěr by pro mne předvídatelný. Překvapením pro mne bylo až těžko uvěřitelné rozuzlení příběhu dívky z obrazu. Ale autorka vypráví silný romantický příběh na pozadí války, nikoliv válečný román, tak je jedno, že zvítězí pohádka nad fakty. Proto musím dát všech pět hvězdiček a přečtení knížky jen doporučit. Ženský, určitě se Vám to bude líbit jako mně.

01.05.2017 5 z 5