Jara.v Jara.v komentáře u knih

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Krásné příběhy, které se dobře četly. Některé pasáže trochu zdlouhavé a hlavně předmluva a poznámky na mě byly moc.

28.11.2023 4 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Poslechnuto jako audio četba na pokračování a musím říct, že to nebylo špatný. Děj zůstal otevřený, ale Marlow je podle mě sympatický pohodář, který to má srovnané. Celkově byl případ trochu zmatený a šlo tam jedno přes druhé, ale všechno se tak nějak vyřešilo do zapomnění.

28.11.2023 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mornštajnová píše velice dobře, ale předchozí dvě knihy, které jsem četla, mi přišly lepší. Asi tím, že působily více reálněji. Přesto to bylo děsivé, kdyby...

24.11.2023 3 z 5

My dva proti světu My dva proti světu Mattias Berg

Na knihu jsem se těšila na základě skvělé anotace, ale byl to děs. Víc k tomu nemám co dodat.

21.11.2023 2 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Hvězdičky dávám jen za téma ohledně knihomolky a za chytlavou obálku. Jinak děsná nuda bez jakéhokoli nápadu. Další díl už opravdu nedám.

19.11.2023 2 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

K Tolkienovy se už napsalo snad vše. Skvělý vypravěč, který dokáže skvěle popsat scény stejně jako v tomto příběhu. Temný osud Húrinovy rodiny mě opravdu chytl i přes počáteční zasvěcení do spousty postav. Ale naštěstí jsem se rychle zorientovala. Jeho knihy a příběhy miluju.

19.11.2023 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Neurazí, nenadchne. Do půlky mě to jakž takž bavilo, ale pak nabral děj nějaký zrychlený režim a konec. Pro mě oddychový průměr.

15.11.2023 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Kniha se nečetla lehce, ale bylo zajímavé zjistit, jaké měl názory a pohled na různé věci. Neuvěřitelný herec s neskonalou energií i v době, kdy už mu jí příliš nezbývalo. Pořád se snažil žít naplno podle svého a také se dokázal zamyslet nad životem samým. Na nic si nehrál a přesto byl hvězdou. To vše mu dostávalo to kouzelné charisma.

13.11.2023 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nečtu knihy dvakrát, ale Pýchu a předsudek jsem si nedokázala odpustit, a když je ta možnost ve čtenářské výzvě...
Tentokrát krásný překlad od Hilské a stále tam nacházím nové věci. Některé postavy mi lezou na nervy, ale prostě k tomu příběhu patří a vše je odpuštěno. Jane Austenová měla úžasný talent.

09.11.2023

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Po prvním díle je Hedvábník poněkud vulgárnější, ale i přes opětovný větší rozsah stránek děj odsýpal a bylo to čtivé. Baví mě, jak se vyvíjí vztah mezi Cormoranem a Robin, ať už to dopadne postupně jakkoli. Určitě budu v sérii pokračovat. Miluju Anglii a v knize je vše krásně popsané a čtenáře to vtáhne nejen do děje, ale i do prostředí.

01.11.2023 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Byla jsem překvapená, jak rychle jsem knihu přečetla. Asi je to tím, že jsem od ní moc neočekávala, ale byla na seznamu knih, které chci přečíst. Není to nějaký strhující akční příběh, ale naopak vše poklidně plyne a Hannah spontánně reaguje na vzniklou situaci a její vývoj. Není to vůbec špatná kniha.

26.10.2023 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Skvělá a čtivá kniha. Děj mě chytl od začátku a musím říct, že Deaver píše fakt skvěle. Mělo to spád a obrovské napětí. Realisticky popsané scény a myšlenky pachatele, které opravdu děsily.

11.10.2023 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Přečteno skoro na jeden zátah. Je krásné, jak James začal vnímat soužití s Bobem a jak sledoval co kocourek dělá, a poučil se z toho. Kniha má také moc hezké ilustrace. Nemůžu než doporučit tuto knihu, stejně jako ty předchozí, a dát plný počet hvězdiček.

05.10.2023 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Krásné čtení s reálným popisem života na ulici. Bob je úžasný kocour a James to napsal tak, jak to je - dojemné, vtipné, poučné. Tohle si zaslouží být bestsellerem. Málokdy se povede pokračování knih a tahle opravdu nezklamala ani v nejmenším.

04.10.2023 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Poslechnuto jako rozhlasová hra a tohle má hororový šmrnc a spád. Skvělá detektivka. Miluju ponurou atmosféru Anglie a má to všechno, co bych od detektivky očekávala. Se zvukovým doprovodem to nemá vlastně žádnou chybu. Ještě si knihu pro srovnání přečtu.

25.09.2023 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Ani nevím, co k tomu napsat. Začátek začal dobře, ale to šílené popisování fungování oceánu a domněnky vědců tak příšerně nudily. Víc asi nemám co dodat.

20.09.2023 1 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

V komentářích už asi bylo napsáno vše. Těžko se kniha rozčítala, zajímavý milý příběh... Trochu mi chyběla celková čtivost knihy, ale příběh knihkupectví mě bavil nejvíc a kocour Tannyson byl miláček.

12.09.2023 3 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Erotické romány si ráda přečtu jako odlehčenou literaturu, ale tohle bylo úplně mimo a hlavně trapný. Penelope totálně blbá, mimo realitu a ty její kecy. Tohle snad nemohla spisovatelka myslet vážně. Jake i Cam byli sympatičtí a dokonce i okrajové postavy jako Arthur a Ross i Emily v pohodě. Penelope mi vyloženě lezla na nervy. Nesnáším nedočtené knihy a vždycky tomu dávám šanci, tak jsem ji dočetla. Snad už na takovou druhou nenarazím.

07.09.2023 1 z 5

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Nakonec se z knihy vyklubal krásný příběh. Popravdě jsem chtěla knihu odložit kvůli parchantům Bloomfieldovým. Takové zmetky, aby pohledal. Napíchnout je na rožeň a opravdu hodně pomaličku opékat, aby zjistili, jaké to je.
Agnes toho chtěla hodně dokázat a měla i patřičné odhodlání, ale byla bohužel svazována zákazy rodičů. A tím, že nebyla příliš průbojná si nedokázala zcela získávat respekt. Přesto je celý příběh dobrým příkladem fungování té doby. Kniha se četla opravdu velice dobře.

04.09.2023 5 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Tento příběh se mi líbil a kniha se mi i dobře četla. Vyprávění ukazuje strasti a radosti té doby z pohledu dvou hlavních postav. Pro mě odpočinkové čtení.

01.09.2023 4 z 5