Jara.v Jara.v komentáře u knih

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Klasické prolínání minulosti a přítomnosti od Erskinové. Její romány mě baví. Krásný příběh, který jsem doslova zhltla.

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Tak u téhle knihy jsem se hodně bála, ale hezky bála. Jen ten konec a celkové rozuzlení se mi moc nelíbilo. Jinak se to četlo dobře.

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

První kniha, kterou jsem od Erskinové přečetla a zanechala na mě takový dojem, že jsem si pořídila i další knihy. Skvělé čtení se smutným, ale dojemným koncem.

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Erskinovou prostě miluju. Píše poutavě a zrovna tahle kniha z prostředí Egypta mě bavila moc.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tahle kniha je prostě klasika, kterou si můžu přečíst kdykoli znovu a nepřestane mě bavit. Kdyby to šlo, dám 10 hvězdiček. Jane Austenová je prostě úžasná.

Inferno Inferno Dan Brown

Tahle kniha mi doslova vzala dech. Dan Brown perfektně popisuje místa, kde se děj odehrává a dostává tak čtenáře do centra dění, jako by byl jeho součástí. Téma přelidnění a snaha to jakýmkoli způsobem změnit se mi líbilo. Se Šifrou nejlepší kniha Dana Browna co jsem četla.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Kniha skvělá, četla jsem ji hned po šifře a hrozně mě to bavilo až na ten konec, který byl trochu moc přitažený. Ale celkový dojem z knihy mi to nezkazilo.

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Vítej zpět poslední aristokratko. Tenhle díl mě teda opět odrovnal smíchy. Zase nejlepší paní Tichá a její návštěva u královského dvora to mě dostalo. Mělo to zase spád a přečetla jsem to skoro jedním dechem. Těším se na další díl.

04.03.2021 5 z 5

Pan Boček se zase vrací do toho stylu co v prvním díle, který však zatím nepřekonal. Prostředek byl trochu utahaný, ale celkově je to pořád dobré čtení u kterého se člověk zasměje a odpočine si od všech problémů.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tento díl se zase posunul k lepšímu oproti druhému. Stejně je nejlšpěí paní Tichá s ořechovkou a ostatní zaměstnanci zámku včetně totálně ujeté Denisky.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Tento díl byl slabší než Poslední aristokratka, ale jako pokračování je to docela zdařilé.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Za mě úžasná kniha, kdy jsem se doslova odbourávala smíchy v některých částech. Ta nadsázka, se kterou je to psané mě baví. Zhltla jsem to za dva večery.

Emma Emma Jane Austen

Jane Austenová mě prostě baví. Další kniha, kterou jsem přečetla s nadšením. Příběh se trochu chvílemi táhne a jedna postava mi lezla na nervy, ale celkově mě to pobavilo a určitě si přečtu další příběh od skvělé Autstenové.

04.03.2021 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Příjemné čtení mezi thrillery. Možná zkusím časem i další díly série. Dobře a rychle se ten příběh čte a hlavní postavy jsou sympatické.

21.02.2021 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Knihu jsem měla trochu problém číst, kvůli přílišnému rozepisování. Na druhou stranu si ale člověk dokázal představit daně místo i postavy aniž by si pod nimi představil herce z filmu. Vlastně je celá kniha o hledání svého místa na tomto světě a pochopení sebe sama. Ten konec byl docela drastický a smutný, ale jiné východisko asi opravdu nebylo. Celkově kniha dobrá, ale znovu už ji číst nebudu.

13.02.2021 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, kterou by si měl přečíst každý dospělý. Teprve až člověk vyroste, tak z této knihy pochopí, že svět očima dětí je mnohem bohatší, a důležité věci z pohledu dospělého se stávají malichernými.

03.02.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Jako čtení pro ženskou docela šílené téma, ale zhltla jsem to takřka jedním dechem. Hned od začátku je kniha nabitá akcí a nejde se od ní odtrhnout. Těším se na další díly.

29.01.2021 5 z 5