Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454992/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-VpB-454992.jpg 4 1482 376

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

Jeninas
včera 5 z 5

Pátý díl spravil příšerný dojem z dílu čtvrtého a vynahradil nevyužitý potenciál dílu druhého. Moc jsem se bavila a díky závěrečnému dilema začala ihned shánět pokračování!

bajulda
25.04.2024 3 z 5

Knižku jsem si brala do vlaku a čekala po předchozím díle hrůzu. Byla jsem mile překvapena. Žadná kniha roku to nebyla, ale ani uplný propadák. Splila účel a zkratila mi dlouho cestu.

Hani77
21.04.2024 5 z 5

Kniha splnila očekávání - pobavila. Představovala jsem si u čtení filmové postavy - a paní Tichou (Elišku Balzerovou) jsem viděla i slyšela opravdu živě. Už se těším na další (bohužel poslední) díl.

sachista
16.04.2024 4 z 5

Po přečtení Lesu v domě jsem potřeboval Aristokratku, přestože jsem byl u čtvrtého dílu hluboce zklamán. Zklamání pokračovalo i na začátku dílu pátého, avšak postupně se rozptýlilo a dokázal jsem se zasmát a pobavit, především díky hláškám paní Tiché a chování paní matky, největší fanynky princezny Diany. Závěr pátého dílu láká na šestku, kterou si brzy přečtu.

eltondo
21.03.2024 3 z 5

Opět vtipné a čtivé. Ale: nebavilo mě moc nakupování, matka (protože víceméně pořád mimo) a ani Mark . A chyběl mi Josef :)

zimka.r
21.03.2024 4 z 5

1. Aristokratka na koni, 2. Poslední aristokratka, 3. Aristokratka ve varu, 4. Aristokratka a vlna zločinnosti 5. Aristokratka u královského dvora.....moc pěkný! čte se to úplně samo a je to na chvilku.

kotoulek
07.02.2024 4 z 5

První půlka knihy patří opět k těm slabším a pak se to začíná trošičku víc rozjíždět, co se humoru a zajímavosti děje týče.
Nicméně každým dílem se potvrzuje, že mojí nejoblíbenější postavou je paní Tichá. To je tak specifická správně česká osoba, která nikdy nezklame a vždycky to nějak zabije. Její závěrečná hláška tohoto dílu mě rozesmála asi na 10 minut. Ta byla top.
Ač teda asi slabší z dílů, pořád skvělá oddychovka.

Susan94
06.02.2024 3 z 5

Upřímně mi už kniha moc vtipná nepřijde. Je tam pár vtipných momentů a to je vše. Kvituji to, že autor změnil prostředí a děj dalšího dílu se neodehrává na Kostce.

Ivka82
27.01.2024 4 z 5

Vtipná oddechovka. Smála jsem se možná trochu míň než u jiných dílů, ale i tak to bylo zábavné čtení.

jana1976
19.01.2024 5 z 5

Zase bomba!!! Řechtala jsem se od začátku do konce! Kde na to pan Boček chodí. Zajímalo by mě, zda je také tak vtipný v osobním životě.

Ronnie68
14.01.2024 4 z 5

Poslechnuto v podání Veroniky Khek Kubařové ... opět jsem se královsky bavila ... skvělá vtipná kniha ... která měla otevřený konec ... těším se na poslední díl...

LenkaAK
11.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla zase pecka! Žádné trapné pasáže, příběh byl plný vtipu a opravdu jsem se u tohoto příběhu zrelaxovala. Za mě snad ještě lepší než první díl? No, nevím, musela bych si ho znovu přečíst. Paní Tichá tomu dodávala svými komentáři ten správný říz.

Bustedka
11.01.2024 4 z 5

Aristokratka a loupež mě nebavila (i když asi kvůli tomu, že jsem poslouchala jako audio), a tak se mi do tohohle dílu nechtělo. Nakonec jsem ale byla mile překvapená.

krevetka79
07.01.2024 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k Aristokratce.
Pátý díl má stále spád a osobitý humor.
Skvělá oddechová jednohubka, u které si smíchy namůžete bránici.
Jdu na poslední díl.

Dupity
04.01.2024 4 z 5

Za mě nejlepší díl. Pobavil jsem se.

Péťa86
02.12.2023 3 z 5

Fajn na oddech, do MHD nebo jen tak na uvolnění. Vtipné, svižné, dobře se čte.

JaneSnapeová
24.11.2023 2 z 5

Tak z tohohle dílu jsem lehce rozpačitá. Buď se mění autorův smysl pro humor, nebo ten můj se mění. Žádné výbuchy smíchu se pro tentokrát nekonaly. Škoda. Snad to zachrání poslední díl.

prestiggio
19.11.2023 5 z 5

Radšej počúvam knihu ako hudbu. Napr. aj pri behani. Našťastie v tomto pochmúrnom jesennom počasí sú všetci zalezení doma. Celú dobu som sa bud usmievala, alebo nahlas smiala. Zbožňujem túto sériu.

ZuzanaZ83
06.11.2023 4 z 5

Další díl o podivném osazenstvu Kostky. Tahle krátká dílka mě baví. Co čekám, to dostanu. Parádní oddechovka plná humoru.

Lucciella_L
31.10.2023

Klasika, co nezklame. Taková oddychovka ke kávě na upršené nedělní odpoledne.