Jara 56 Jara 56 komentáře u knih

Hrozba Hrozba Dick Francis (p)

Klasika od Francise, mě se moc líbila.

02.02.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Skvěle napsané. Přečteno tzv. jedním dechem. Vřele doporučuji.

29.10.2015 5 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Krásná Francisovka jedna z nejlepších.

02.04.2015 5 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

Klasický Francis, krásná čtivá detektivka.

04.03.2015 4 z 5

Až za hrob Až za hrob Dick Francis (p)

Pěkně napsané i když netradičně jsou dostihy jen okrajová záležitost, stojí za přečtení a nelituji času, který jsem četbě knihy věnoval.

25.01.2015 5 z 5

Den zkázy v Britském muzeu Den zkázy v Britském muzeu David Lodge

V první třetině knihy naprosté nadšení, ale zbytek knihy jsem se už tak moc nebavil.

30.12.2014 3 z 5

Soumrak na Worlornu Soumrak na Worlornu George R. R. Martin

Třikrát jsem se u této knížky musel přemlouvat abych ji dočetl, nakonec jsem se do konce propracoval, ale je to dost nuda, možná je to tím, že jsme předtím četl první díl knihy Hra o trůny a očekával, že to bude taky tak skvěle napsané, no není vždycky posvícení.

24.07.2014 2 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Konečně někdo nedělá z odboje jen samé hrdiny, ale popisuje jak to asi bylo za války, stačí přitlačit na kohokoliv tím správným způsobem a řekne vše. Krásně napínavé a čte se jedním dechem.

22.05.2014 4 z 5

Sonea: Čarodějova zrada Sonea: Čarodějova zrada Trudi Canavan

Příjemné čtení, krásně gradující příběh Soney a ještě lépe rozpracované napětí co bude v pokračování příběhů hlavních hrdinů v další knize.

17.05.2014 5 z 5

Sršeň létá v noci Sršeň létá v noci Ken Follett

Napínavě a čtivě napsaný válečný román, který zaujme a nadlouho zůstane v paměti jako čtenářský zážitek.

16.03.2014 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Nádherně napsané i se spoustou postav v tom člověk nezabloudí, navíc seriál, který je podle knih nafilmovaný, je téměř doslovný přepis a krásně se s knihami doplňuje, prostě spokojennost.

02.02.2014 4 z 5

Nightflyers Nightflyers George R. R. Martin

Moc mě nenadchlo, už A.C.Clarke Ve vesmírné odysei 2001 řeší zabíjející umělou inteligenci (HAL 9000) takže nic nového pod sluncem, tady v té knize pochopitelně popisy smrtících útoků více krvavé.

02.02.2014 3 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Pěkně se čte po počátečním trochu rozvláčném úvodu, jsem byl velmi příjemně překvapený jak je knížka čtivá, jen díky pochvalným komentářům jsem se začetl a vydržel. Takže díky databázi knih jsem tuto knihu vůbec objevil a mohu-li radit a máte-li rádi tento žánr, neváhejte je to krásně napsané.

08.11.2013 5 z 5

Jezdci z Arizony Jezdci z Arizony Bob Hurikán (p)

Sice neznám dnešní rodokapsy, ale na těchto starých a zvláště na westernech Boba Hurikána jsem vyrostl a dodnes s k nim rád vracím, počínaje Torontem, Pobožným střelcem a Návratem pobožného střelce, rozhodně nekonče Jezdci z Arizony, jsou to krásně napínavě a romanticky psané (jak my starci říkáme) kovbojky, které strčí do kapsy mnohé americké westerny a díky autoru za ně.

19.10.2013 4 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Krásně napsaný další díl ságy, říkal jsem si, že už asi nebude moc co vymýšlet, ale jak vidět autorka má spoustu nápadů jak čtenáře udržet u její knížky. Doporučuji přečís a autorce děkuji.

22.09.2013 5 z 5

Únosce draků Únosce draků Ilka Pacovská

I třetí díl je krásně napsaný a dopuručuji všem milovníkům fantasy k přečtení, konečně jako celou ságu.

22.09.2013 5 z 5

Smrt kouzelného džina Smrt kouzelného džina Ilka Pacovská

Narozdíl od prvního dílu jsem již neváhal a pustil se do čtení hned jak jsem knížku sehnal a nezklamalo, krásně napsaná, čtivá fantasy, plná skvělých nápadů, můj dík autoce.

06.11.2012 4 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Sice nejsem dítě ani mládež, ale mám rád sci-fi a knihu jsem začal číst, protože mám rád Harryho Pottera, zajímalo mě jak se autorka k takto tvrdé konkurenci postaví a nutno říct, že mě překvapilo jak je kniha od začátku čtivá. Jak je snadné se do ní začíst, jsem docela zvědavý jak se budou odvíjet další díly.

27.05.2012 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Krásně napsané, nádherně udělané i filmy podle těchto pohádek.

26.10.2011 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Nádherně napsaná odpočinková četba.

26.10.2011 4 z 5